Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A repülőtéren mit kell csináln...

A repülőtéren mit kell csinálni, mi a beszállás és a megérkezés folyamata?

Figyelt kérdés
hogy működik a csekkolás, az átvizsgálás, a beszállás.. mikor megérkeztünk akkor is átvizsgálnak? nem repültem még és szeretném tudni mivel nyáron lesz szerencsém részesülni az élményben :D
2014. máj. 16. 23:00
 1/6 A kérdező kommentje:
ja és a csomagfelvétel, hol történik?
2014. máj. 16. 23:02
 2/6 anonim ***** válasza:
9%

Hogyhogy hogy mukodik, nem ertem. Kimesz a repterre, van egy oriasi tabla, ki van ra irva hogy melyik gepre hanyas pultnal kell becheckelni, beallsz a sorba, elintezed. Ki van irva merre kell menni a kapukhoz, megint sorba allsz, amig sorba allsz, mutatja a TV mit hogyan csinalj, atvilagitas utan megint van egy marha nagy kijelzo ami mutatja melyik jarat hanyas kapu... ha a latin ABC betuit el tudod olvasni, sok gond nincs. Megerkezeskor nem vizsgalnak at, mi az ordognek csinalnanak ilyen marhasagot?


A csomagfelvetel ugy tortenik hogy koveted a baggage claim feliratokat (de egyebkent altalaban borondikonnal tamogatott) ott varakozol megint egy csomot, megjon a borondod a szalagon, felveszed, megnezed hogy mit tortek el / loptak ki belole a pesti jomunkasok, ha ugy dontesz hogy semmit/nem erdekes, ha ugy dontesz hogy erdekes akkor teszel egy bejelentest aminek utana semmi kovetkezmenye nincs, esetleg nehany tiz euroval kiszurjak a szemed.


Egyeb kerdes?

2014. máj. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nincs, köszönöm a választ, de ezt ugy írtad le mintha egy óvodás lennék, csak arra lettem volna kíváncsi h mit kell csinálni, mert ugye még az életbe nem voltam repülőtéren. De köszönöm még egyszer a választ :)
2014. máj. 16. 23:25
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Ferihegyen nagyon egyszerű, rögtön a bejáratnál van a fizetős pult, ott kifizeted a jegyedet, a csomagot is ott kell feladni. Aztán becsekkolsz (minden nagyon jól ki van táblázva, mi merre hogyan), innentől egy folyosó az egész, jön a fémkapu, útlevél ellenőrzés. A végén meg a váróban kell várni a buszra, ami a repülőre visz. Nem lehet eltéveszteni, mindenki repült elsőnek :)


Na de más a helyzet máshol...Párizs egy rémálom volt, hatalmas repülő, semmi sem volt táblázva, ami meg igen az franciául. fél óra alatt odakeveredtünk egy terminálba, fogalmunk se volt hogy a jóba érkeztünk-e meg.

2014. máj. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

> de ezt ugy írtad le mintha egy óvodás lennék,


azert irtam ugy le mert a repuloterek ugy vannak kikepezve / jelolve hogy barki aki olvasni tud ne tevedjen el. Legalabbis az ilyen apro repterek mint a pesti. Mondjuk O'Hare vagy Atlanta (neeeeeee) az mas, de azert ott is megtalalod hova kell menni, legfeljebb nem elsore :)

2014. máj. 17. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2014. máj. 17. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!