Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Valaki segitene egy eléggé...

Valaki segitene egy eléggé kényes repülési dologban? 17/L

Figyelt kérdés

Nem arról van szó hogy először repülők repülővel hanem hogy én mindig a családommal repültem egész életemben és apum intézte a repülőjegyeket és nemtudom hogy megy eza lényeg hogy pár barátommal mennék augusztus végén és ők foglalják le nekem is.. Meg csak a teljes nevem kell állitolag és a többi az ő dolga de amikor foglal akkor látja a születési dátumomat? Azaz amikor megrendli meg stb

neharagudjatok ha kicsit furán irtam de lett az új sulimból 2 nagyon jó barátom akiknek azt mondtam hogy 18 vagyok azaz felnőtt korú de igazából nem és majd közben elmondom nekik csak ez most nagyon zavaros, remélem ez igy ok Előlre is köszönöm!:)


2016. júl. 20. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha nem adod meg a kedves cimborádnak, hogy mikor születtél, akkor azt nem a légitársaságtól fogja megtudni, az tuti. Viszont egyes útvonalakon ill társaságoknal az utazók azonosítása érdekében lehet szükség a születési dátum megadására.


Más kérdés, hogy sosem értettem, mi a fæsznak jó kamuzni az életkorunkról barátoknak.

2016. júl. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Béluska2016 ***** válasza:
48%

Ilyenek ezek a mai lányok... :)

16 éves kor felett, vehetsz jegyet, mehetsz egyedül. Bár jó bátor vagy, ha két "idegennel" elmész...

A teljes neved és az útlevélszámod kell, de általában kérik a születési adatokat is. Gyakorlatban utazási irodában lefénymásolják az útlevelet, internetes rendelésnél az adott menüpontokat kel kitölteni KIZÁRÓLAG A VALÓSÁGNAK MEGFELELŐEN, mert utána a reptéren fognak vacakolni. Persze mondhatod, hogy bocs "elírtam" de akkor is ott az egy szenvedéses tortúra. Gyakorlatban, meg úgy szoktuk, hogy ha haver, vesz, rendel jegyet, (akár a világ másik végén) akkor egy telós fénykép az útlevél fényképes adat oldaláról (persze jó, olvasható minőségben) és elküld WhatsApp, Viber, Skype stb. Majd ott ő felhasználja a rendelési rendszer által kért adatokat. Én egyszer vettem egy jegyet, közben lecseréltem az útlevelem indulás előtt, minden stimmelt kivétel az útlevélszám, mégis elcsesztem fél órát a magyarázkodással, javítással a reptéren.

2016. júl. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
meg kell adnod a szuletesi datumot mert kulonben nem lehet beazonositani
2016. júl. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az majd nagyon jó lesz a határon, ha esetleg nem engednek be kíséret/szülői engedély nélkül mivel kiskorú vagy... kicsit legyél már felelősebb és előrelátóbb, ha már nagylánykát akarsz játszani. Születési dátum nélkül meg foglalni sem tudnak neked. Mert legtöbbször ez a kettő kell: név és születési dátum, illetve személyi vagy útlevélszám oldaltól függően.
2016. júl. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen kell születési dátum.

Hová utaztok és melyik légitársasággal?

2016. júl. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
egyrészt 2hónap mulva leszek 18 de ne zavarjon:D és csak 1 választ kértem nem lenézést fogadjunk hogy .. hagyjunk amugy nem süllyedek le oda :D lufthansaval mennénk :)
2016. júl. 20. 20:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Augusztus vége nem 2 hónap múlva van, úgyhogy gratulálok az eszedhez, miért kellett hazudnod a születésnapodról?
2016. júl. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%

Ha jól sejtem, Európán belül utaztok, szóval nyugi, a Lufthansánál igazából teljes neved is csak azért kell hogy legyen mit ráírni a beszállókártyára. Vannak légitársaságok (főleg a fapadosak között), amiknél fényképes igazolványt kell mutatni a beszállókártya mellé, de a Lufthansánál ez nem jellemző. Meg ha olyan helyre mentek, ahova útlevél is kell, akkor kellhet az útlevél számát meg néha a születési dátumot is megadni foglalásnál.


Amúgy szerintem ha tényleg jó barátok, akkor leszarják hogy 17 vagy 18 éves vagy, nem ezen múlik a barátság ;)

2016. júl. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8as köszönöm!:)
2016. júl. 25. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!