Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Szerintetek ki próbáljam a...

Szerintetek ki próbáljam a repülőt?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és még soha nem ültem repülőn,és arra gondoltam hogy vennék egy oda-vissza repjegyet,és kipróbálnám.Szerintetek hova érdemes repülni,és szerintetek 1 napba belefér esetleg egy gyors városnézés.Én legjobban párizsba szeretnék elmenni,és esetleg megnézni az eifel tornyot.Szerintetek ennek van érteleme,mert már régóta ki akarom próbálni a repülőt.

2016. júl. 28. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Probald csak ki batran, a vilag legjobb dolga :) en is voltam egynaposon, Parizshoz szerintem ez eleg keves, de pl. Eindhoven, Brusszel jo valasztas lenne. De ha van egy kis penzed, akkor szerintem keress olyan jaratot, ami reggel megy es akkor egesz napod lesz, aludj kint egy ejszakat es masnap gyere vissza (ha van ra mod, esti jarattal).
2016. júl. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%

A repülés nem egy rossz dolog, de az lényegében mégiscsak egy közlekedési eszköz. Önmagában azért nem igazán van értelme repülőjegyet venni, hogy bezsúfolódj egy szűk utastérbe, ott ücsörögj átlagosan két órát, és a cél ne is érdekeljen. Arról nem is beszélve, Párizsra egy egész hétvége is kevés, nemhogy egy nappal.


De megteheted, éppenséggel. Ha neked ez a vágyad, hajrá! Igaz, nem lesz túl olcsó az útiköltség, egynapos kiruccanáshoz képest. (Időben megvett retúrjegy esetén ez min. 60 ezret jelent.) Fapados járatok kiesnek, mert azok legtöbbször csak napi 1x közlekednek adott városba, és onnan vissza, repülőfordulóval. Már persze, ha a reptérnél többet is kívánsz látni az úticélból.


Nézelődj adott országok légitársaságainál (ha Párizsba mennél, Air France szóba jöhet; reggel 6 után megy az első járat, haza 8 után jön).


Bár arra készülj fel, hogy valamennyi nagyobb városnál ez nagyon kapkodós városnézés lesz, és nem igazán lesz esélyed a látnivalók töredékét sem megnézni/kiélvezni. Párizs és London esetében pl. a legtöbb idődet a tömegközlekedés fogja elvenni, hogy eljuss A-ból B-be.


De sok sikert!

2016. júl. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Fapadossal is van mod kimenni. En tavaly voltam Brusszelben, reggel 8-ra ertem ki, este 7-kor jott vissza a gep, es mindez 7000 Ft volt oda-vissza. Szoval maga az ut nem draga es kivitelezheto. Ami jelentosen megdobta, az a tomegkozlekedes es a belepok. Es hat valoban eleg kapkodos tempo volt, de azert Brusszelbol sokkal tobbet lehet megnezni egy nap alatt, mint Parizs eseteben (bar egy nap oda sem az igazi).
2016. júl. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Én egyértelműen Milánót javasolnám egynapos útra a Wizzair-rel. Elég sok idő van a reggeli és az esti gép között, olcsó a bejutás a városba és szerintem az időt is jobban el lehet tölteni, mint Brüsszelben vagy Eindhovenben.

Mondom ezt úgy, hogy már mindhárom városban voltam ilyen úton.

2016. júl. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%

Nekem speciel nem volt eleg az egy nap, hiszen Milano nem olyan kicsi azert. En is voltam ott es sajnos dragabb volt bejutni, mint maga a repjegy :( bar lehet, hogy csak nekem nem volt szerencsem.

Persze nem a konkurencia altal felberelt ellenzek vagyok, de neked, kerdezo Bergamot javasolnam Ryanairrel. Ha szerencsed van, fillerekbol kijutsz es Bergamot elsore sokszor lebecsulik, hogy nincs ott semmi erdekes, de valojaban egy kb.300 ezer lakosu "kis" varos, aminek hamisitatlan olasz hangulata van :) es ha van idod, bejutsz Milanoba is. Bar meg kell kovezni nyilvan ezert, de abban a varosban nyoma sincs szamomra az igazi italiai eleterzesnek. Persze a dom es az Utolso vacsora nagyon szep (utobbira a belepo borsos is), azt erdemes megcsodalni, de kb.ennyi, a bevasarlonegyed olyan, mintha a Vaci utcaban setalnal, a kulvaros pedig zajos es szemetes is. Tobbszor is voltam ott, tehat nem a levegobe beszelek en sem.

Illetve ami meg kivitelezheto (bar ehhez is jobb lenne, ha kint tudnal maradni egy ejszakat), az Koppenhaga. Szerintem nagyon helyes kis eszaki varos es ha van ra idod, vonattal konnyen atugorhatsz Svedorszagba is.

2016. júl. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

De lehet hogy ennyi penzbol kimesz Budaorsre es befizetsz egy varosnezo repuloutra, nem? Csomagolnod sem kell es a fovarost lathatod olyan szemszogbol, ahonnan nem soknak adatik meg, eszmeletlen fotokat tudsz csinalni es egy napba siman belefer.

(Felteve, hogy nem az orszag masik vegeben laksz). De ha igen, akkor meg biztos van hozzad kozelebbi repuloter, ahol magangepek ropkodnek, es barmelyik pilota felvisz szivesen egy korre, ha cserebe kifizeted neki a repzi berleti dijat (ezeknek oradija van, nem "benzin" koltseg, es szerintem jobb elmeny kis gepen repulni mint nagy utasszalliton. Az utasszallito az "csak" kozlekedesi eszkoz, a kis gepekkel meg a repules orome miatt mesz fel ;)


Ez csak az en szereny velemenyem, mert magam is pilota vagyok es tudom mi a kulonbseg a nagy gepre felulni egy kohogo/kover utas melle es a szuk ablakbol csak a felhoket nezni es beulni egy kis Cessnaba es ha szerencsed van meg azt is lathatod, hogy a vadak szaladnak a reten.

2016. júl. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Bergamo is valóban jó választás lenne (még Milánónál is jobb), de emlékeim szerint egynaposban nem megoldható már egy jó ideje.
2016. júl. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

#7, na hat ezt en nem tudtam, reg voltam, de ne mar :((

De kerdezo, nezz utana, mert ha egy nap nem is, egy ott toltott ejszakaval szerintem biztos megoldhato. Mar csak annyi a kerdes, hogy mennyi lenne a keret, amit az utazasra szansz es, hogy a szuleid elengednenek-e? Hajlektalant semmikepp ne jatssz, tehat ne aludj palyaudvaron, parkban stb.-ben, ez mindenhol veszelyes es komfortosnak se nevezheto.

2016. júl. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát igazából ez még nem biztos,csak hirtelen ötlet.Leginkább a kalandvágy miatt.
2016. júl. 28. 20:42
 10/11 anonim ***** válasza:
93%
Ki az az idiota, aki lepontozza a teljesen normalis valaszokat??? Gondolom, valami gyoker fotelforradalmar pattog mar megint, aki eleteben nem jart meg Budapesten sem, nemhogy kulfoldon...amugy meg, ha a valaszok haszontalanok nyilvan tudsz jobbat. Akkor viszont irjad, segitsd a kerdezon vele (hisz elvileg azert van az oldal)
2016. júl. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!