Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ryanair - zároltam az árat 24...

Ryanair - zároltam az árat 24 órára, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Tegnap elkezdtem a Ryanair oldalán feltölteni az adataimmal a foglalást, már megvolt a poggyász meg időpont meg minden - aztán jött egy kérdés, hogy kívánom-e zárolni az összeget 24 órára? Nem először foglalok sem jegyet, sem a Ryanair-nél jegyet, de ez valami új. Gondoltam, kipróbálom. Aztán utána láttam, sehová sem enged lépkedni tovább. Ráadásul eltűnt a poggyász-foglalásom, a hely-foglalásom is, szóval csak a száraz "váz" maradt. A netbankomban látom, az 1700 forintot zárolták, aztán ennyi. Most azért parázom, hogy mi lesz kb. 8 óra múlva, amikor a visszaszámlálás befejeződik? Lekapják az eredeti 35 ezer forintot, tehát a foglalásom realizálódik gond nélkül, de újrakezdhetem a poggyászok intézését vagy leállíthatom a visszaszámlálást magam is? Akkor viszont már a mai áron foglalhatok - már ha foglalhatok és azóta nem csaptak le a többi jegyre? Remélem, azért valahol, valaki érti, mit kérdezek, bár látom, elég kacifántosan fogalmaztam. Talán azért, mert marhára nem tudom, mi most a helyzet. :-) Köszi.

2016. aug. 4. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az 1700Ft fejében zároltad az árat 24 órára.

Tehát 24 órán belül megveheted az adott áron a jegyet.

Ezt akkor jó, ha még nem vagy biztos, hogy kell e jegy, de nem akarod kockáztatni, hogy feljebb menjen az ár.

2016. aug. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem foglaltal le semmit, van tobb tarsasagnal is ilyen, hogy lefagyaszthatod az adott arat x idore, ha meg nem biztos az utazasod idopontja stbje. Te ezt vetted igenybe, igy 24 ora mulva is az adott aron veheted meg a jegyet. Az mas kerdes hogy ennek a te esetedben semmi ertelme nem volt jelen esetben.
2016. aug. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Azóta már megoldódott a dolog. Befoglaltam, nagy nehezen találtam olyan lehetőséget, hogy hozzáférhettem a foglalásomhoz és "élesíthettem" azt. Most már ugye, azt is tudom, hogy ez az 1700 forint tanulópénz volt, igazából már tegnap is tudtam, hogy meg akarom venni, de mindegy. Úgy gondoltam, ez a "zárolás" arra jó, hogy nem lesz nagyobb akkor sem a kifizetett összeg, ha mondjuk, 3 nap múlva veszik le a számlámról. Mert volt már olyannal is dolgom. Mindegy, ez van. Köszönöm, egyébként.
2016. aug. 4. 11:57
 4/4 A kérdező kommentje:
2.: jah, igen. Egyszerre írtuk, mint látom :-)
2016. aug. 4. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!