Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Csak én félek a repülés...

Csak én félek a repülés 'hivatalos' részétől? Hogy megy az átszállás?

Figyelt kérdés

Még sosem repültem az életemben, külföldön sem. Az a gondolat, hogy több ezer méterre legyek a földtől egy szárnyas fémdobozban, egyáltalán nem hat meg. A dolog 'hivatali' része viszont igen. Az a kép van a fejemben, ha elszúrok valamit nem tudok hazajönni, vagy éppen valahol ragadok ami nem itthon van... stb. Az egész rendszertől összeszorul a gyomrom. Nemsokára Sapporo-ba utazok, Japánba. Tetőzi a dolgot, hogy úgy fog kinézni az út: Liszt. -> London (nem akkora gond, beszélek angolul rendesen) -> Tokió (oOfalusi vagyok, nekem BP is ijesztő és nagy város) -> egy másik Tokiói repülőtérre kell átmenni, ami a város másik részén van, méghozzá nem szabad lekésni a gépet és onnan -> Sapporo.

Egyáltalán nem tudom, hogy működik a dolog. Egy ismerősöm megpróbál Tokióban fuvart szerezni - taxi drága nagyon. De ráadásképpen, a gondolattól, hogy ennyire magamra leszek utalva egy teljesen idegen nyelvű országban és rendszerben, ahol az angolt nem beszélik annyira jól, amennyire bátran beszélik, eléggé megrémiszt. Csak én félek az ilyen dolgoktól?

20F



2016. aug. 19. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Különösebben félelemre nincs okod, ugyan Tokió hatalmas város, a tömegközlekedés nagyon jól szervezett és átlátható. Én is tartottam tőle mielőtt oda utaztam, de a vártnál sokkal egyszerübben ment. Mennyi időd lesz a két járat között?
2016. aug. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kb 2 óra.
2016. aug. 20. 08:18
 3/5 anonim ***** válasza:
2 óra? Úgy, hogy át kell menni egy másik reptérre? Esélytelen.
2016. aug. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gondolom Naritára (NRT) érkezel és Haneda (HND) reptérről mész tovább. Másfél óra a vonat vagy a limuzinbusz a kettő között.
2016. aug. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha csak a két reptér közötti út másfél óra, akkor szerintem is esélytelen. Eleve a legtöbb gép szokott késni pár percet, ilyen hosszú távon akár fél-egy órát is. Ráadásul nem a felszállás időpontjáig kell megérkezned a repülőhöz, hanem általában olyan fél, minimum negyed órával korábban.
2016. aug. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!