Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Vélemények, tapasztalatok az...

Vélemények, tapasztalatok az alábbi online foglalási oldalról? SOS lenne, bárki aki használta már

Figyelt kérdés

Keresek több bizonyos járatot egymás után és a Cheapoair oldalán láttam ajánlatot, ami viszonylag kedvező is, sajnos magyar oldalakon nem találtam konkrétan ezeket a gépeket.


Az lenne a kérdésem, hogy mennyire megbízható az oldal, illetve hogy az az ár, amit a keresés eredményeként feldobott ajánlatokhoz írnak az a végleges ár, és nekem összvissz ennyit kell fizetnem azért hogy repülhessek vagy jönnek még rá plusz költségek?

Pl. beírom a várost, dátumot ---> kiad ajánlatokat. Mondjuk kiválasztom az egyiket amit 206$-nak ír ---> a következő oldalon már egyből meg kell adni adatokat az utasról, fizetésről, számlázásról (számla, kártyaszámot, ...) és az oldal alján már a "book" gomb van.

Mennyire biztonságos innen foglalni, és milyen ráadás költségek merülhetnek fel?


kérem olyan írjon, aki tapasztalatot tud írni, használta már az oldalt, tényleg ért hozzá, stb...


Előre is köszönöm a segítséget!



2016. okt. 13. 23:34
 1/6 anonim ***** válasza:
En hasznaltam mar. Erdemes odafigyelni melyik legitarsaggal repulsz. En beneztem fapadosat vettem aztan fizethettem plusz $150 poggyaszra.
2016. okt. 14. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezt az oldalt nem ismerem, de pl vannak oldalak, ahol a repteri illeteket es a csomagdijat nem jelzik, csak a repteren derul ki, hogy fizess meg x penzt.
2016. okt. 14. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ma repteren mar sehol nem kernek repteri illeteket, legalabbis Europaban nem.

Ezt az oldalt nem ismerem, en az alabbi keresoket szoktam hasznalni :

- liligo (de nem a magyar valtozatat)

- kayak

- momondo

- azair

Az arakban alig van par euro kulonbseg az oldalakat tekintve. A repteri illetek ezekben mar mind benne van.

Pluszkoltseg ami rajohet :

- csomagdij : ma mar nemcsak a fapadosokon fizettetik, hanem egyes amerikai, illetve europai belfoldi, menetrendszerinti jaratokon is (pl Air France/KLM)

- bizonyos oldalak felszamolnak 50-70 euro kezelesi dijat a foglalas eseten, vagy bizonyos bankkartyaval valo fizetes (vagy nem fizetes) eseten. Pl American Express kartyaval legtobbszor olcsobb, mint Visaval vagy Mastercarddal

- biztositas, ha kersz. Tobbfele formulat szoktak javasolni, attol fuggoen, hogy mire van vele lehetoseg (jegymodositas, lemondas, csomag karosodasa eseten karterites, stb


Azert annak mindenkeppen erdemes utananezni, hogy az adott oldal altal kinalt repjegy mennyivel olcsobb az adott legitarsasag oldalan kinaltnal (sokszor csak elso latasra tunik olcsobbnak, a rengetegfele rejtett koltseg, mint pl kezelesi dij meg lejjebb tornazhatja ezt a kulonbseget)


Illetve atszallasos utazas eseten, ha pl legitarsasagot valtasz, es rovid az ido (azaz 3 oranal rovidebb) akkor ha nem a legitarsasagnal vetted a jegyedet egyutt, ebben az esetben nem biztos, hogy ki leszel segitve egy problema eseten.


En jartam igy tavaly. Parizsi atszallassal utaztam haza november vegen, Air Austral/ Air France kombinaciojaval. Mivel egyedul voltam a gyerekkel, ezert nem nagyon akartam repteret valtani, igy a lehetosegek tarhaza elegge be volt korlatozva.

Namost ez pont a terrortamadasok utan volt, amikor irtak, hogy emiatt szamitsunk kesesekre a repulojaratoknal. (A jegyet mar regebben megvettem)

Altalaban ezzel a kombinacioval szoktam hazamenni, masfel ora van az atszallasra, eddig eleg volt boven.

Nade akkor azert rakerdeztem, hogy hogyan is van ez, ha esetleg a hosszutavu jarat kesik es lekesem a csatlakozast haza. Hat kiderult, hogy ha az Air Australnal vettem volna mindket jegyet (code share-juk van) akkor siman attettek volna a kovetkezo jaratra, ellenben igy, ha nekem kellett volna modositani, az fejenkent 240 euro + a 300 euro tobbletkoltseg amennyivel tobbe a delben indulo jarat kerult volna.

Vegul ugy oldottam meg, hogy vettem az Easyjetnel plusz ket jegyet 150 euroert a delutani jaratra, ha esetleg lekesnem (bar ket eves gyerekkel azert azt elkerultem volna, hogy majd egy teljes napot uldogeljunk a repteren egy atutazott ejszaka utan), de elertem a jaratot. Tehat az ilyen is tobbletkoltseg lehet, erre erdemes raszamolni.

2016. okt. 14. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amugy meg, ha amerikai korutazast szerveznel, akkor azert erdemes rakerdezni a legitarsasagoknal is. Pl az American, de gyakran a United is kinal olyan csomagot, hogy a transzatlanti jarat foglalasa eseten a belfoldi jaratokon csak jelkepes osszeget kell fizetned, es a csomagszallitas is ingyen van.

Amikor az amerikai utunkat szerveztem, na akkor kinlodtam ezzel sokat, vegul az American adott kihagyhatatlan ajanlatot. Parizs- NY- Chicago- San Francisco- Los Angeles - Parizs utvonal kerult osszesen 1200 euroba / fo, es sehol sem kellett fizetnunk a csomagokert. Sot, egyszer tulfoglalas volt a NY- Chicago gepen, felajanlottak, hogy menjunk az egy oraval lesobb induloval, es fejenkent 400 dollart kaptunk erte. Tehat igy tulajdonkeppen 800 eurobol megusztuk az egy honapos korutat, julius- augusztusi idoszakban...

2016. okt. 14. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miota tolunk egy ilyen netes foglalasi oldal lenyult kb. 2 ezer dollart, azota csak hivatalos oldalon foglalunk. Inkabb legyen akar 50 euroval is dragabb, az meg mindig olcsobb mint 2 ezer dollar. De ez csak az en tapasztalatom.
2016. okt. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
22%

Meggyőződésem, hogy a kayak, expedia, hipmunk szentháromságon túl egy átlag repjegyvadásznak nincs másra szüksége. A néhány nagy kereső mindig megbízható és teljesen jó árakat ad.

Persze vannak kivételek, a Cheapoair is egy korrekt oldal, használhatod nyugodtan. Nem nyúlják le a pénzedet és ugyanazt a terméket fogod megkapni. A végeredményt csak te láthatod, végig kell vinni a foglalást egyik helyen is, másikon is, és ott vásárolni, ahol szerinted kedvezőbb. De tudod, ez is olyan dolog, mint a mobiltelefon-előfizetés: minden cég egy picit másképp kínálja ugyanazt. Az egyik adott gold kártyára adna csak engedményt, a másik diners-kártyával olcsóbb, ami neked tuti nem lesz.

De hogy mondjak egy másik érvet is, ami miatt érdemes nézelődnöd, hogy szinte minden oldalon beválthatsz vócsereket, amiket ingyen találsz a neten. Sok száz eurónál elérhető így 5-10 százalék megtakarítás.

Még egy személyes megjegyzés: nem kell mindent készpénznek venni, itt is adnak tanácsot olyanok, akik eleve oxigénhiányos aggyal születtek. Tehát soha ne hidd el, hogy a kialkudott feltételeken kívül bármi pluszt kellene a repülőtéren fizetned, ha te szabálykövető vagy.

És ne hidd el a meséket a lenyúlt sok ezer dollárról. A foglalási oldalak igenis elszámolnak a pénzeddel, nem nyúlnak le semmit.

2016. okt. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!