Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Lehetek ígyis pilóta?

Lehetek ígyis pilóta?

Figyelt kérdés
Sziasztok én 14 éves vagyok és szeretnék Airbus A380 pilóta lenni de egy képzés ára közel 10 millió forint. Persze ezt csak a halál gazdagok engedhetik meg maguknak. Persze én nem tudom mert nincs 10 millió forint. Van valami kedvezmény a légitársaságoknál mondjuk pár száz ezer is sok, de nem ez számít. Pl:. Emirates,KLM,Air France ezeknél ha 5ös vagyok mindenből akkor álják a költséget?

2016. okt. 20. 21:57
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

senki nem állja a költségeket! 10 millió Ft-nál jóval több amúgy. a Wizz Air jelenlegi képzésében, mindennel együtt, A320-as típusengedéllyel együtt 119700 € a költség.Azaz cca.36 millió Ft.


A380-as típusengedély az plusz költség.

2016. okt. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Lehetsz... De az nem úgy megy, hogy rögtön 1 géptípusra vizsgázol. Végig kell járni a ranglétrát. Először kisgépen... Aztán már a leendő munkáltatód fogja állni a típusvizsgák költségeit. Ha ahhoz végig kell járni a ranglétrát.
2016. okt. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Előny ha van egy akármilyen mérnöki diplomád. Akkor az első néhány év képzést azzal ki tudod váltani és így valamivel olcsóbb.
2016. okt. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

"5ös vagyok mindenből"


Erre szerintem még gyúrni kell! Nyelvtanból biztosan.

2016. okt. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
az airbus esêlytelen de volánbuszt még vezethetsz
2016. okt. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha meglátják a helyesírásodat, vizsga nélkül azonnal főkapitánnyá neveznek ki.
2016. okt. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Tehát: először is el kell végezned egy gépészmérnöki vagy közlekedésmérnöki szakot. Ez az alapfeltétel a felvételin. Utána felvételizel a nymf nyíregyházi műszaki főiskola pilótaképzésére ami 3 éves és azután szerződsz le valamelyik légitársasághoz, azok fognak majd kiképezni saját típusaikra. Szóval ne atpl vizsgába gondolkodj mert azt semmibe nem nézik, vezethetsz vele nagy gépet, de nem vesznek fel vele sehova.


Üdv: egy pilóta

2016. okt. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá egyetem.

Vitorlával kezd, utána egymotoros kisgép, 2 motoros kisgép, ha megvannak a repült óráid, akk lehet felvételizni és a légitársaság kiképez. Sajnos amíg nem vesznek fel, addig minden költséget neked kell fizetnek (vitorla képzés kb 5-600ezer, egymotoros kb 1,8Milla, 2motoros repcsi 2-3milla és ugye ez még nem minden, ott van még a műszerrepülés, esti repülés, CPL, stb..., kb 8-10milla idáig)

Nem fogsz A380ra kerülni elsőre, ezt felejtsd el!!! kisebb gépen kell repülnöd először (737, A320) és utána talán lehet szó A380-ról...

Lehet, hogy most 5ös vagy mindenből, de ez nem számít, annál sokkal több kell...

Nagyon lebutítva és egyszerűen elmondva ennyi...

Nekem is hasonlóak a céljaim, most fogom megszerezni az SPL-t (vitorla szakszó)

2017. jún. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ha pilóta akarsz lenni szeretned kell a szakmát és vedd is komolyan. itt nincs hibázás mert az életedbe kerülhet. Ha úgy érzed nem élvezed gyorsan hagyd abba, amíg bajod nem esik.
2017. szept. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nem igazán értem az előttem hozzászólókat. Miért kell elvégezni a NYF előtt egy másik mérnöki iskolát? Akik ott tanulnak is rendes és teljesértékű diplomával a kezükben kerülnek ki és 145 repült órával. Akik most fognak végezni még közlekedésmérnöki papírokkal távoznak. A vitorla egy jó dolog, de ahhoz, hogy valaki légitársasági pilóta legyen semmi köze! Nem kell pénzt költeni arra is, ha egyáltalán nincs. Nem leszólom, meg nem azt mondom, hogy nem jó. Hasznos tud lenni a legeslegelején, ahhoz, hogy érezd a gépet, meg már valamelyest így nem lesz idegen fent.

Ha nincsen pénzed az nem akadály. Kellően nagy elszántsággal hitelből meg lehet csinálni az egészet! Persze, tudom az kockázatos, de ha ez az álmod...

Én a Nyíregyházi Főiskola képzését ajánlom! Ott frozen ATPL szakszót kapsz, tehát a 14 ATPL vizsgád mellé egy CPL jogosítást kapsz. A Wizznek szerződése van az iskolával és ez az egyetlen út, hogy 145 órával behívjanak felvételire. Egyébként 200 kellene úgy tudom.

2018. okt. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!