Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Válaszolsz nekem ha jártas vagy?

Válaszolsz nekem ha jártas vagy?

Figyelt kérdés

Repüléssel kapcsolatban volna pár kérdésem. Anno repültem de még Malévval és a Wizz Air úgy látom sokkal szivatósabb. Táska mérete is megvan szabva amit felvihetek a gépre :/ Na de inkább pontokba szedem hogy átláthatóbb legyen.

1. A legfontosabb. A bőröndömet mivel zárjam le? Volt egy pár oldal amit olvasgattam és rémisztő dolgokat írnak. Lopnak belőle és összetörik mert dobálják és ami a legszebb felszaggatják ha olyan eszközzel zárom le amit nem tudnak róla leszedni. Ez igaz? Én kislakattal zárnám de azt ők nem fogják lecsippenteni helyette szétszaggatják a táskát?

2. Miért nyithatják ki a táskát miután én azt leadtam? Tehát biztonsági intézkedésre gondolok. Lopás miatt csaknem szaggatják szét. Nem? Szinte semmit nem tudok erről a táskabiztosításról, erről bármilyen infó jól jön.

3. A kis kézitáskám amit magammal viszek tartalmazhat e sminket? Szempillaspirál púder alapozó eszközök szinte minden. Sajnos nem fér már a bőröndbe.

4. Vihetek e cigit a kézitáskába?

5. Gyógyszert vihetek kézitáskába?

6. Ha a 23 kg-ot meghaladja a bőrönd hány 1000 Ft-al kell többet fizetnem?

7. Megvettem neten a jegyemet, küldtek egy halom emailt mindenféléről. Azt tudom hogy a beszállólapomat ki kell nyomtassam. Mást kell e még avagy érdemes e kinyomtatni?


Most hirtelen nem jut több minden az eszembe.


Aki sokszor repült már minden jó tanáccsal elláthat amit csak érdemes tudnom és saját tapasztalat!

Bármilyen infó jól jön, nagyon szépen köszönöm annak aki segít!



2016. okt. 23. 22:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1. A legfontosabb. A bőröndömet mivel zárjam le?


Semmivel. Ne tegyél értékes dolgot a bőröndbe, amit érdemes lehet ellopni vagy baja eshet rakodáskor.

Én sosem zárom le a feladott poggyászt, ha valakinek az alsógatyám kell, hát vigye!


2. Miért nyithatják ki a táskát miután én azt leadtam?


Ha gyanús dolgot látnak benne a röntgenen, akkor ellenőrzik. Tudtommal ilyenkor odahívják a tulajt, de ezt nem 100%, velem még sosem történt ilyen.


3. A kis kézitáskám amit magammal viszek tartalmazhat e sminket? Szempillaspirál púder alapozó eszközök szinte minden. Sajnos nem fér már a bőröndbe.


Igen, de a folyadékokra vonatkozó szabályt be kell tartani, a krémek folyadéknak minősülnek. Pont ez nem fér bele egy 23 kg-os bőröndbe? Akkor szerintem rosszul pakolsz.


4. Vihetek e cigit a kézitáskába?


Vihetsz.


5. Gyógyszert vihetek kézitáskába?


Vihetsz.


6. Ha a 23 kg-ot meghaladja a bőrönd hány 1000 Ft-al kell többet fizetnem?


20 eurót/bőrönd.


7. Megvettem neten a jegyemet, küldtek egy halom emailt mindenféléről. Azt tudom hogy a beszállólapomat ki kell nyomtassam. Mást kell e még avagy érdemes e kinyomtatni?


Mást nem kell kinyomtatni, csak a beszállókártyát.

2016. okt. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. okt. 23. 22:40
 3/11 anonim ***** válasza:

4. Vihetek e cigit a kézitáskába?

Cigit igen, de ongyujtot vagy gyufat nem vihetsz fel a fedelzetre (elveszik) Elmeletileg a feladott poggyaszban sem, mert elmeletileg az ongyujto be tud robbanni a nyomaskulonbseg miatt, de nekem pl. volt hogy kiszedtek az ongyujtot, volt, hogy nem foglalkoztak vele)

A tobbi kerdesedre szerintem is jol valaszoltak a tobbiek.

2016. okt. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hidd el, nem jellemző, hogy lopnak a táskádból, vagy össze vissza törik. Nyilván előfordult már, de nem jellemző, naponta millióan repülnek.

Neten sok helyen leírják mit vihetsz a kéziben és mit nem. Nyugodtan keress rá.

2016. okt. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lopások: Budapesten nem jellemző, de tavolabbi országokban előfordul, elsősorban a kevesbé figyelt erkezési oldalon. Szóval ha olyan helyre mész, akkor jobb lefóliázni, mert azzal plusz macera szórakozni. Minden tolvaj lusta, ezt jegyezd meg: a kocsma előtt valami szar zárral lekötött bringa helyett azt viszik el, ami le sincs kötve, pedig fizikailag kepesek volnanak a zarat is elvágni. Csak plusz idő, könnyebb lebukni. Ugyanez van a reptéri csomagoknál is. Foliaztatni induláskor tudsz.
2016. okt. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A borondot NEM a wizzair nyitja ki, ha kinyitjak, hanem a biztonsagi szolgalat.

Amikor az USAbol utaztam haza en lezartam a borondot. Mikor leadtam a borondot, kerdeztek, h zarva van? Mondtam igen. Felreallitottak es a borondot egy olyan gepen vizsgaltak at, ami meg ott volt a varoban, engem meg odaallitottak a gep melle, mondvan, ha a gep jelez, akkor bele kell nezzenek es en azert kellek, hogy kinyissam a zarat. Ez tobb utazasnal elofordult. Egyszer sem kellett kinyitnom a borondot.


Mas utazasok alkalmaval nem kerdeztek, hogy be van-e zarva, be volt, siman felraktak a szalagra es hello.


Ongyujtot eddig csak zipposat vettek el, a sima gazossal nem foglalkoznak, a gyufaval meg plane nem. Plusz beteszel vekony kis lapos gyufat a zsebedbe eszre sem veszik hogy ott van. Nem a dobozosra gondolok, hanem arra a kis 'konyvecskere'.

Cigit, gyogyszert, sminket vihetsz. Folyadekra figyelj, a folyekony alapozo es a parfum, ne legyen tobb a megengedettnel.

2016. okt. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

Döbbenetesnek érzem azt a lustaságot, és azt a tudatlanságot, amivel kiírtad a kérdésedet.

Egyikre sincs felmentés.

2016. okt. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 lencsefőzelék ***** válasza:
51%

Válaszolsz nekem ha jártas vagy? -> Válaszolsz nekem, ha jártas vagy?

...a Wizz Air úgy látom sokkal szivatósabb. -> ...a Wizz Air, úgy látom, sokkal szívatósabb.

Táska mérete is megvan szabva amit felvihetek a gépre -> Táska mérete is meg van szabva, amit felvihetek a gépre

Miért nyithatják ki a táskát miután én azt leadtam? -> Miért nyithatják ki a táskát, miután én azt leadtam?

A kis kézitáskám amit magammal viszek tartalmazhat e sminket? -> A kis kézitáskám, amit magammal viszek, tartalmazhat-e sminket?

Vihetek e cigit a kézitáskába? -> Vihetek-e cigit a kézitáskában? (Vagy: Vihetek e-cigit a kézitáskában?)

Gyógyszert vihetek kézitáskába? -> Gyógyszert vihetek kézitáskában?

Ha a 23 kg-ot meghaladja a bőrönd hány 1000 Ft-al kell többet fizetnem? -> Ha a 23 kg-ot meghaladja a bőrönd, hány 1000 Ft-tal kell többet fizetnem?

Azt tudom hogy a beszállólapomat ki kell nyomtassam. -> Azt tudom, hogy a beszállólapomat ki kell nyomtatnom.

Mást kell e még avagy érdemes e kinyomtatni? -> Mást kell-e még avagy érdemes-e kinyomtatni?

...nagyon szépen köszönöm annak aki segít! -> ...nagyon szépen köszönöm annak, aki segít!

Remélem, segítettem!

2016. okt. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nyelvtannaciii
2016. okt. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne hülyéskedj velem, én két hónapos útra is 19.8kg-ra pakolt bőrönddel megyek és abban benne van legalább három kg számítógépes monitor+állvány amit Te tuti nem cipelsz magaddal. Mi a péket hordasz Te magaddal, hogy 23kg nem elég?
2016. okt. 25. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!