Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Megveheti nekem más a repülője...

Megveheti nekem más a repülőjegyet a személyes adataim nélkül? (lent)

Figyelt kérdés

Van egy kedves ismerősöm, aki külföldön él és megbeszéltük, hogy meglátogatom.

Neki annyi megvenni egy retúr jegyet mintha venne egy hamburgert, szóval ő veszi meg a jegyemet. Írt hogy fotózzam le az útlevelem vagy személyim és küldjem el neki.

Ezt viszont nem szeretném, ezek azért elég személyes infók, nem küldök róla képet senkinek, neki sem.

Meg tudná nekem venni a repjegyem, anélkül hogy ilyen infókat kiadok?

Eddig 1-2 alkalommal utaztam repülővel és akkor magamnak vettem a repjegyet, és online csináltam az utasfoglalást is. De nem teljesen emlékszem a folyamatra. Csak rémlik valami, hogy mikor megvásárolom a repülőjegyet akkor csak a nevemet kell megadni, nem?

És az utasfoglalást meg valami pár ezerért megcsinálják nekem a reptéren is és csak ott kell megadni ezeket a személyes adatokat?

Szóval meg tudjuk valahogy oldani, hogy ő meg tudja venni a jegyemet, de nekem ne kelljen megadnom neki az ilyen adataimat?

Köszi


2017. jan. 20. 13:27
 1/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért kell ilyen rossz indulatú idiótának lenni... ha nem tudtok a kérdésemre válaszolni légyszives menjetek a család meg szerelem kategóriába ahol lehet osztani az észt...
2017. jan. 20. 14:13
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Ott van a valasz. Nem lehet. Pattogas helyett, meg inkabb a sajat biztonsagod miatt aggodj, mert tovabbra is te akarsz valakihez kulfoldre menni, akit valoszinuleg alig ismersz, csak imponal, hogy ugy vesz repjegyet, mint mas a hamburgert. Mert csak gondolj bele az ellentmondasba: sajat magadat "kiviszed", mig az utleveledet nem mered neki megmutatni...
2017. jan. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
moderátorok akkor töröljétek a kérdést úgy látom itt értelmes választ nem fogok kapni...
2017. jan. 20. 14:46
 4/10 A kérdező kommentje:
mindig meglepődök mennyire előítéletesek és idióták az emberek... mondjuk kezdve azzal hogy férfi vagyok és volt osztálytársamhoz megyek... nem tudtam hogy itt minden aprócska részletet meg kell osztani hogy a hülyék elkerüljenek és ne legyen felfújva az egész valami dubaiozásra :D
2017. jan. 20. 15:25
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
repjegy vételhez csak a neved és születési dátumod kell, semmi más, az útlevél számot pl APIS kitöltésnél vagy check-in-nél kell, azt meg te is megtudod csinálni.
2017. jan. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
csak még arra figyelj hogy sokszor kell a fizetéskor használt bankkártya is a check in-nél, vagyis legyen fénymásolat és akár egy írásos nyilatkozat is
2017. jan. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom mit írt a kimoderált első, de látatlanban is azt gondolom, hogy igaza lehetett. Kifizetteted a jegyed valakivel, de személyes adataid félted tőle? Nevetséges vagy!
2017. jan. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem kell lefényképezni.

Írd meg a kért adatokat, például így:

személyi szám: xxxxxxxxx

2017. jan. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

Amikor az unokatesomnak vettem jegyet Svajcba, akkor csak a nevet meg a szuletesi datumat kellet a jegyvasarlasnal online kitolteni. (ja meg az email cimet).


Amikor anyunak vettem jegyet az USAba, akkor szinten nev, sz. datum, email cim. Kesobb, amikor be akartam ot csekkolni, akkor kertek az utlevelszamot is, meg az utlevel lejarati szamat.

2017. jan. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És egyébként szerinted mégis mit tud tenni a te személyi igazolványod fényképével?
2017. jan. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!