Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A Wizz Air-nél a kisméretű...

A Wizz Air-nél a kisméretű (ingyenes) kézipoggyásznál súlykorlátozás is van?

Figyelt kérdés
Én úgy emlékszem, hogy régebben a fedélzetre ingyenesen felvihető kézipoggyász max. 10 kg-os lehetett és 42 × 32 × 25 CM méretű. Most néztem a Wizz Air honlapját, és a súlykorlátozás nincs feltüntetve, csak a méretek vannak megadva. Ez azt jelenti, hogy akkor annyi cuccot bele pakolhatok, ami csak belefér, és nem baj, ha több, mint 10 kg? Köszi a válaszokat!

2017. márc. 2. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Nincs súlykorlátozás, segítség nélkül fel kell tudnod rakni a "csomagtartóba" a fejed fölé.
2017. márc. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
súlykorlátozás soha nem volt, tömegkorlatozás volt egy időben.
2017. márc. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy elméletben még van, de nem szokták mérni. Vagyis lehet egy maximum kabinbőrönd méretű és egy, ami elfér az ülés alatt, kb válltáska, kisebb hátizsák. Ferihegyen biztos nem mérik, visszaúton lehet. Nekem egyszer Turkoban mérték le és Párizsban kellett beletenni abba a keretbe. Párizsban köcsögök voltak, ki kellett pakolnom a bőrönd első zsebét, mert a dudorok miatt nem fért be, pedig hivatalos kabin méret volt.
2017. márc. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jelenleg 15 kg a limit.
2017. márc. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Kedves utolsó hozzászóló! Tudnál egy erre vonatkozó linket küldeni, mert akárhogy nézem a wizzair oldalán, nem találok kg limitet. Köszi.

2017. márc. 5. 15:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Az üzletszabályzatukban van, a weboldaluk alján megtalálod.
2017. márc. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megtaláltam. Az üzletszabályzatban tényleg írnak max 15 kg-ot. Érdekes azért, hogy ezt a sima oldalon, ahol a méretek vannak, miért nem tüntetik fel... nyilván azért, hogy nem minden ember olvassa el az ügyfélszabályzatot, a külső méreteket betartja, súlyra nem méri le és így, ha több, mint 15 kg, tudnak pótdíjat fizettetni... Okosak... na de így már én is az vagyok. Köszi :)
2017. márc. 7. 20:30
 8/8 anonim válasza:

[link]

"Szolgáltatásai" bekezdés -> utolsó mondat:

"A nagyobb kézipoggyászok fizetőssé tételét a légitársaság 2012 októberében vezette be, miután egy hónapig tesztelte a London–Katowice járaton; ugyanekkor eltörölte a kézipoggyász korábbi, tíz kilós súlyhatárát."

Persze azóta lehet visszaállították...

2017. márc. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!