Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülőn tényleg összevissza...

Repülőn tényleg összevissza vagdalják, hajigálják a poggyász bőröndöket?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 17. 13:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
53%
Igen.
2017. ápr. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
53%
Igen.
2017. ápr. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
53%
Persze, ez a szórakozásuk.
2017. ápr. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
63%
A repülőn kevésbé...inkább a reptéren.
2017. ápr. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%

Repülőn nem. Ott mindenki szépen, normális teszi fel a kézipoggyászát a kis szekrénybe a feje fölé.

A reptéren a feladandó poggyászokat nem kímélik, úgy pakolják dobálják ahogy tudják, mert több ezer bőröndöt kell minél előbb berakni a rakodótérbe vagy onnan kivenni. Nem szándékosan dobálják csak úgy, hogy minél gyorsabban elvégezzék a melót. Vagdalni meg nem vagdalják. Ha ki akarnak nyitni ellenőrzés céljából egy bőröndöt, azt kiemelik a sok közül, és kinyitják. De azt sem vagdossák fel.

2017. ápr. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
igen, voltam én már bent nem egy reptér csomagelosztó futószalagjainál és ahol leszedik őket, hát inkább ne akard látni. kicsit is törékeny dolgot be ne tegyél
2017. ápr. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Igen. A vagdalások inkább hasadások lehetnek, ugyanis három-négy bőröndöt is egymásra raknak, az alsó berepedhet. Ha ez történik veled (velem megtörtént), mehetsz panaszkodni a reptéren az illetékeseknek, adnak majd egy papírt, ami eligazít, hogyan kell bejelenteni a kárt. A Berlin Airnél ez egy lap volt egy telefonszámmal, e-mailcímmel. Az e-mailre nem válaszoltak, a telefonszámon előfizető nem volt található.
2017. ápr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Azért nem úgy kell ezt elképzelni, hogy darabokban kapod vissza. Vagdalni nem szokás. Az már ritka és szélsőséges.

De a dobálás elég jellemző, amikor pakolják őket. A törékenyeket jól tekerd be valami törölközőbe, és ügyesen pakolj, hogy ne ütődjenek.

Én eddig mindent mindig haza tudtam hozni egyben szerencsére.

2017. ápr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ja, igen, a vagdalásra nem gondoltam, nem tudom mit értesz alatta, de ilyen szerintem csak régen van. Ma max akkor ha kétes dolog lehet benne. Csak a dobálásról tudok. Ha utazód van, akkor minden törékenyt jól csomagolj körül, és ne az aljára tedd. Mondjuk a tetején sincs biztonságban. :D

Mi bőröndöket vittünk. Nem érdekes 30-ért venni, az is tuti. Lehet megúszod, de egy barátnőm mondhatjuk hogy darabokban kapta vissza. Használható legalábbis nem lett többet. :D Az enyém kisebb károkkal megúszta. Csak a tetején repedt szét kb 15 centi hosszúságban.

És vadiúj volt, evett is a fene hogy nem a sz**abikkal mentem. Persze a többség megúszta szerencsésen, tehát nem minden lesz szétverve. De ha pont te vagy a kivétel hát az pech. Ezért sokat nem éri meg bőröndre költeni.

Persze nem direkt csinálják, csak sietniük kell, és így a rövidebb idő. :D

2017. ápr. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik a legtöbb válaszoló nem ismeri a vagdal szó tájnyelvi jelentését, nyilván nem arra gondol a kérdéző, hogy felvágják a bőröndjét, csak hogy csapkodják ide-oda.


Nekem eddig 100+ repülőút alatt soha nem lett baja a bőröndömnek, nem kell ezen túl sokat aggódni.

2017. ápr. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!