Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A poggyász méretem eltér...

A poggyász méretem eltér minimálisan az előírt poggyász méretétől. Így is felvihetem kézipoggyászként ingyen?

Figyelt kérdés
A poggyász megengedett méretei a wizz airnél: 56x45x25cm. A ryanairnél: 55x40x20cm. Az én bőrönd méreteim: 56x38x25cm. Mind a két társasággal megyek. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek az a pár centi különbség belefér-e a ryan airnél, vagy feladott poggyász lesz belőle, ha esetleg nem arra foglalok előre?
2017. márc. 7. 11:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha megméretik, akkor gond lesz.

Velem mondjuk még sose fordult elő, hogy megnézték volna a csomagom méretét.

2017. márc. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem fér bele. Azért van a méret megadva, hogy az tartsd be. Mi nem érthető ezen?
2017. márc. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a türelmes választ!!

Segítséget kértem, nem pedig leszólást... Köszönöm.

2017. márc. 7. 12:31
 4/13 anonim ***** válasza:
Utaztam mostanaban mindket ceggel, a tenyleges megengedett meret ennel joval nagyobb volt beszallaskor, de amig ilyen kis meretet irnak ki hivatalosan, benne lesz a pakliban, hogy egyik naprol a masikra azt fogjak betartatni.
2017. márc. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mekkora a mèret hatàr. Te kockàztathatsz, hogy nagyobbat viszel, de ez esetben ne reklamalj ha a reptèren szepen fizethetsz egy jò magas dìjat a csomagod miatt. Tied a döntès! Pròbalkozol vagy nem.
2017. márc. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Tavasszal mentem többször Wizz-zel, nem volt gond, rá sem néztek a csomagomra. Más utasok látványosan nagyobb kofferekkel mentek tök pofátlanul, szintén nem szóltak egy szót sem.


De! Korábban és azóta is voltak szúrópróbaszerű ellenőrzések, és volt olyan is, amikor a teljes utasközönség minden cuccát átnézték, és ment a keretes méregetés. A probléma az, hogy egyrészt nagyon borsos az ára (ötszámjegyű összeg), másrészt rettentő kellemetlen, ha azért áll a beszállás, mert két centin megy a bäszakodás, és még az utas hisztizik. Márpedig a Wizz, ha ellenőriz, akkor kegyetlenül kifizetteti a félcentit is.


Tehát megpróbálhatod. Jó eséllyel a kutya nem fogja nézni, és ha szemre stimmel, nem fogja a keretbe se belerakatni senki. De ha mégsem így alakul, akkor leszel szíves szó nélkül fizetni, minél gyorsabban, és nem telesírni utána a facebookot, ugyanis pontosan tudtad a lehetséges következményeket.


A Ryanair meg tudtommal egyáltalán nem szívózik ezen, de pontosabbat nem tudok.

2017. márc. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
36%

"és ha szemre stimmel, nem fogja a keretbe se belerakatni senki."


Amennyire en megfigyeltem, meg a keret is legelabb duplaja a 20-25cm-es vastagsagnak, de tenyleg, ez nem garancia.

2017. márc. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#7: régebben voltak rémsztorik arról, hogy a keret valójában még szűkebb is, és ezért "büntetnek" végig mindenkit. Persze ez ilyen panaszáradatban jelent meg, nyilván el kell osztani kettővel a valóságtartalmát. Csak azért említettem, hogy nem kell rettegni, de én nyugodtabb vagyok mindig, ha ezzel nem tudnak megfogni. Tök kellemetlen lehet vakarni az aprót a tranzitban a szärrágás miatt.
2017. márc. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A wizzairnek (fizetős, nagyméretű poggyász) megfelel a méret, a Ryanair annyira nem szigorú. Ne tömd ki, hogy össze tudd kicsit nyomni, ha kell.
2017. márc. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Èn 6x repültem az elmùlt 1 èvben, Anglia retùr, Grùzia retùr, Olaszország retùr, Ryanair meg Wizzair, a 6 alkalombòl egyszer sem nèztèk a kèzitatyòm, pedig kb 65x42x23as. A wizzair szerintem kukacoskodòbb, de mèg ők sem szòltak. Persze az ördög nem alszik :D
2017. márc. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!