Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mi az az utasfelvétel?

Mi az az utasfelvétel?

Figyelt kérdés

Bocsi ha nagyon alap dolog...


Ryanair -on néztem ki egy utazást, ahol ezeket kínálják:

- 30 napos utasfelvétel

- elsőbbségi beszállás

- foglalt ülőhely

- 20 kg -os feladott poggyász


És hát mit takar az hogy 30 napos utasfelvétel? Már utánanéztem valamennyire, és valami olyasmit takarhat hogy ekkortól hivatalos a repülőjegyed?

És, ha 30 nappal előtte "utasfelvételizek" akkor nem kell majd órákkal a gép előtt ott lennem? Elég fél órával megérkeznem, mert biztosítva van a jegyem?


Elsőbbségi beszállás az mire jó? Értem, hogy mit takar, de igazából minek? Néhány perccel előbb szállsz fel a gépre, de utána meg vársz a többiekre, nem vagy előrébb.



2017. máj. 11. 22:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

A jegyed akkortól kezdve biztosítva van, hogy kifizetted. Az utasfelvétel (check-in) csak egy megerősítés részedről, hogy ténylegesen felszállsz a gépre, ekkor kapod meg az ülőhelyed. Az utazás előtt 30 nappal már becsekkolhatsz a gépre, bár ha jól emlékszem, csak akkor, ha ülőhelyet is vásárolsz, azaz nem elégedsz meg azzal, amit a rendszer automatikusan kioszt neked. Igazából akkor van jelentősége, ha többen utaztok együtt, és egymás mellé akartok ülni. Két embert alapból egymás mellé szoktak tenni, ha egy foglaláson vannak. Ilyenkor bőven elég az ingyenes check-in, ami egy héttel az utazás előtt érhető el.

Fél órával előtte semmiképp nem elég odaérkezni, mert akkor már zár a kapu, és a biztonsági ellenőrzésnél sokan lehetnek, nem mindig jutsz át pár perc alatt. Egy óra legalább kell. Ha feladott csomagod is van, akkor meg jó, ha két órával korábban ott vagy.

Az elsőbbségi beszállásnak abban az időben volt értelme, amikor még nem volt ülőhelykiosztás, aki kapja marja alapon ment az ülésfoglalás (természetesen mindenkinek jutott ülés, csak a pontos helye nem volt előre megadva). Most gyakorlatilag semmilyen jelentősége nincs. Légitársaságtól függően próbálnak egyéb szolgáltatásokat csatolni mellé, hogy az embereknek kedvük legyen fizetni érte. Általában a kézipogyó számát emelik ilyenkor, bár nem tudom, a ryannál most épp mi van, még sosem kértem elsőbbségit.

2017. máj. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Indulás előtt már 30 nappal becsekkolhatsz online, meg lesz az ülőhelyed és maga a beszállókártyád is. A feladandó csomag miatt mindenképp ki kell menni indulás előtt 1,5-2 órával (a csomagfelvétel 2 órával indulás előtt nyit és kb háromnegyed órával előtte zár)

Elsőbbségi beszállás: egyetlen előnye, hogy nem veszik el a kapuban a nagyobb méretű kézipoggyászodat (beszállás közben a 90. utas után felcímkézik őket és bekerülnek a raktérbe)

Egyébként budapesten az elsőbbségi utas áll a legtöbbet a buszban/a legtöbbet kint a repülő előtt (ha nem buszos, hanem sétáltatós a beszállítás) utóbbi fagyban, esőben, 40 fokban nem túl kellemes.

Oh majd elfelejtettem. Minél előbb szállsz fel a repülőre, annál több esélyed van a saját fejed felé elhelyezni a kézicsomagod. Később már csak a gép másik végében lesz hely elhelyezni...

2017. máj. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az utasfelvétel a check-in megfelelője, az, amikor megkapod a beszállókártyádat, rajta az ülésed számával. Az alap a Ranairnél a (ha jól emlékszem) 7 nappal indulás előtt megnyíló utasfelvétel, az ingyenes. Előbb becsekkolni azért lehet előnyös, mert hosszabb út esetén már itthon elintézheted, és több ülőhely közül választhatsz. Az elsőbbségi beszállásnak szerintem nagy teteje nincs, kevesebbet állsz sorba.

Mindenképp beszállókártyával érdemes menni, a reptéri ügyintézés fizetős, ha jól rémlik, de ehhez nem kell a 30 napos utasfelvétel. Ha van feladandó poggyászod, akkor azért érdemes legalább másfél órával indulás előtt kint lenni, zsúfolt időszakokban, nagy reptereken még korábban. A kaput félórával a gép indulása előtt zárják, oda el is kell jutni, túlesve a biztonsági ellenőrzésen, esetleges poggyászfeladáson.

2017. máj. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

"Ilyenkor bőven elég az ingyenes check-in, ami egy héttel az utazás előtt érhető el. "


Nem,már csak 4 nappal előtte!


Ha a visszaútra is itthon akarsz becsekkolni,nem kint szaladgálni nyomtatni, akkor vegyél ülőhelyet,2 euró! :)

2017. máj. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Vagy tölts le egy wallet appot, ha okostelód van, mindenhol le tudod csippantani az elektronikus beszállókártyát, fölösleges nyomtatni.:-)
2017. máj. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hú, köszi a sok választ! :D


Ez esetben hadd kérdezzek valamit:

Melyik utazást válasszam?

Ezt 33.000 ért, vagy csak egy simát, ahol semmi extra nincs? Az 21.000 ért lenne.

Ha nem veszek mellé semmi + -t, akkor ingyenesen mennyi csomagom lehet, mennyit vihetek fel?


Biztos le van ez írva valahol, csak nem találtam... :/

2017. máj. 11. 22:50
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

2 db kézipoggyászt, egy 35*20*20 és egy 55*40*20 centiset, ha jól emlékszem. Fent van a Ryanair honlapján a szabályzat.

Te tudod, milyen hosszú időre mész, többször utaztam már velük, mindig csak az alapjeggyel, nem volt többre szükségem.

2017. máj. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát,szombat hajnalban indulok 11 napra és nem vettem plusz csomagot. Ülőhelyet igen,hogy ne járkáljak ott nyomtatás után,de másra nincs szükségem.

Két táskába/bőröndbe bőven befér minden,persze ha nem hónapokra utazol el...

2017. máj. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

1.5 - 2 hónapra tervezek el menni. :D


Lehet ekkor megveszem a 33e -t, de most mindjárt elolvasom a szabályzatukat hogy mekkora bőröndöket lehet vinni ingyen.

2017. máj. 12. 00:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Csak kézipoggyászt lehet ingyen vinni, de abból kettőt. A méreteit már korábban leírták. Feladandó csomagért fizetni kell. Ez lehet 15 vagy 20kg-os.
2017. máj. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!