Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mi lesz repülés előtt, közben...

Mi lesz repülés előtt, közben és utána?

Figyelt kérdés

Három éve már hogy dolgozom és keményen spórolok hogy megvalósítsam az álmaimat és elmenjek egy világkörüli útra. Ma vettem egy nagy levegőt és lefoglaltam, majd megkaptam a repüléshez az utasításokat az utazási irodától és elfogott a rettegés. Repülni még sosem repültem de attól nem félek inkább nagyon várom, de nem tudom mit kéne csinálnom és cikinek érzem nevemet adni hozzá hogy ennyire lövésem sincs a dolgokhoz.


1. Kiskorom óta félek a rendőröktől, és nagyon félek hogy besípolok mint a filmekben mert elfelejtek valami fémtárgyat levenni és elvisznek. Ez ugye nem történhet meg?? (Biztos hogy nem szüleim is mondták hogy nem de nagyon rettegek). Ha besípolok akkor mi fog történni?


2. Nincsen a repülőn hely jegy. Ez azt jelenti hogy mindenki úgy ül le mint egy buszra?


3. Ha mégis félnék repülés közben lehet szólni a legiutas kisérőnek róla hogy megnyugtasson vagy valami vagy hülyének fog nézni?


4. Átszállással repülök. Ha leszálltam az első állomáson akkor meg kell várnom a poggyászomat kisétálni a repülőtérről és vissza a bejárathoz? Vagy hogy van ez?


5. Mennyire valós az a szereotípia mint a filmekben szokott lenni, hogy melléd egy hatalmas dagadt férfi ül aki horkol és ráddől?


Előre is köszönöm a válaszokat, és ne haragudjatok ha bugyutának hangzik. Egyszerűen nekem ez a rész kimaradt az életemből de nagyon várom hogy bepótoljam.


19l


2017. máj. 18. 00:29
 1/8 anonim ***** válasza:

1. De, besípolhatsz akármikor mivel kvótás rendszer van, szóval random sípolhat akkor is, ha nincs rajtad semmilyen fém. Budapesten már csak beállítanak egy másik szerkezetbe és átvilágítanak, de sok helyen még a tapogatós rendszer működik. Az utasbiztonsági ellenőrzésen határozottan nem rendőr van, nem ő ellenőriz.

2. Jó pár éve hatályba lépett a törvény, hogy minden járaton kötelező a névre szóló hely. Régen a fapadoson oda ültél ahol volt hely, de azóta mindenhol van előre meghatározott hely.

3. Nem fog hülyének nézni, de ne vàrd, hogy a rengeteg ember mellett veled órákat fog külön foglalkozni.

4. Ez csak attól függ, hogy vetted meg a jegyeket. Ha egyben, ugyanazzal a légitársasággal (vagy annak "testvérével") akkor végig megy a csomag. De vannak légitársaságok amik alapból nem vállalnak átszállást, vagy nem egy foglalásban van a jegyed, akkor fel kell venni átszálláskor a csomagot.

5. Valós, és lehetsz ennél szerencsétlenebb is mondjuk egy üvöltő baba és "édes" 2 èves nővérkéje mellett...

2017. máj. 18. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

"melléd egy hatalmas dagadt férfi ül aki horkol és ráddől? "


Avagy egy mindentől remegő idegbeteg kiscsaj ül mellém, aki öt percenként maga alá csinál.

2017. máj. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Mar utazas temakorben is jonnek a kamukerdesek? Mert ebbe konkretan minden hulyeseg benne van, amiben itt gunyt szoktak uzni.
2017. máj. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

ha besipolsz akkor visznek beltukrozesre, altalaban mimdenki besipol

2. miert ne lenne helyjegy, kulon meg kell venni a repjegy melle

3 persze szolhatsz az utaskiseronek, ilyenkor kicsit megallnak, esetleg le is szal a gep, aztan ha megnyugszol akkor mentek tovabb

4.ki kell menni korbe kell jarni a repteret, az ora jarasanak megfeleloen majd vissza

5. a sulyelosztas miatt mindig ugy van az ultetesi rend hogy egy sovany egy dagadt, tehat ha sovany vagy bizonyosan dagadt kerul melled

2017. máj. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. Sípoltam már be Londonban, félre kellett állni, és ott áttapogattak tetőtől talpig mindenhol ès kèsz.

10 alkalomból 1 ilyen volt.

Öv maradt rajtam.

Dehogy visznek el..


2. Hát lehet venni helyet mèg fapadoson is, ha nem veszel akkor becsekkoláskor automatikusan ad egy helyet pl 22B, oda kell ülnöd.


3. Fogalmam sincs, mivel feneket kell nekik nyalni biztos kedvesek lesznek,ha szólsz de én biztos nem szólnék.


4. Ezt nem tudom ,sztem átpakolják a csomagod.


5. Sosem tapasztaltam ilyet, de végig síró gyereket vagy üvöltő részeg ruszkikat már fogtam ki.

2017. máj. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Három éve már hogy dolgozom és keményen spórolok hogy megvalósítsam az álmaimat és elmenjek egy világkörüli útra. 19/l "


Tehát már 16 évesen olyan jól fizető állásod volt amiből össze tudtad spórolni a milliókat egy ilyen -ráadásul utazási iroda által szervezett- "világkörüli" útra?!

Nem lehetett legális a dolog, ha pont a rendőröktől félsz ennyire!!

2017. máj. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Mennyire valós az, hogy melléd egy hatalmas dagadt férfi ül aki horkol és ráddől? "


Minden repülőn az alapszolgáltatáshoz tartozik, hogy legyen a gépeken kellő számú dagadt férfi, akik közül egynek lesz a kötelessége, hogy közvetlenül a füledbe horkoljon és rád dőljön.

2017. máj. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1. Besípolhatsz de nm visznek el csak átnéznek, tapogatás, kézi szkenner, ilyenek


2. A beszállókártyán van hely jegy és online előre ki is tudod választani hogy hova szeretnél ülni.


3. Én ugyan csak 1 oda-vissza úton voltam 1-1 átszállással de a 4 közül egyik repülőn se pánikolt senki. Az előfordulhat hogy a gyerekek sírnak mert fel és leszálláskor bedugul az ember füle. Menet közben amúgy semmit se érzel a repülésből, néha beremeg de ennyi.


4. Ha úgy vetted a jegyedet hogy pl BP-Frankfurt-Dublin akkor átteszik a csomagodat de nekem kérdezés nélkül is megmondták hogy majd a végállomáson tudom felvenni.

Ha pl USA-ban szállsz át akkor ott fel kel venned a csomagodat mert átnézhetik ha úgy döntenek.

Ha úgy veszel jegyet hogy pl BP-frankfurt és aztán Frankfurt-Dublin akkor fel kell venned a csomagodat.


5. Pár órás úton nem hiszem hogy sokan alszanak. 8-10 órás úton előfordul hogy valaki alszik de én nem hallottam horkolást pedig este is repültem.


Ne parázz. Én is totál egyedül repültem úgy hogy még külföldön se jártam előtte és rögtön tengerentúlra mentem.

2017. máj. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!