Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülővel való utazás menete?!

Kibipunk kérdése:

Repülővel való utazás menete?!

Figyelt kérdés
Sziasztok,azt szeretném kérdezni hogy,hogy is megy ez a repülővel való utazás dolog,mert ugye már nincs jegy,csak adnak wgy kódot stb,szóval na,tegyetek boldoggá:)

2017. jún. 10. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
21%

Szia. Ugye tisztában vagy vele, hogy te vagy a másfélmilliomodik, aki nem olvas, csak kérdez?

Elolvashatnád pár légitársaság gyik-jét, aztán ha valamit nem értesz, megint.

Ha valamit nem értesz, először keresd a magyar tanárodat, utána tegyél minket boldoggá.

2017. jún. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ugy latom, betuket ismered, feltetelezem, hogy a szamok felismerese is megy 1000-ig (es remelhetoleg egyszerre is felismersz olyat, hogy mondjuk 405A), ha emelle meg nyilakat is tudsz kovetni, akkor minden menni fog egy repteren. Hulyeknek van kialakitva az osszes, nem lesz gondod.
2017. jún. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Laylah ***** válasza:

Hogyne lenne jegy? Neten megveszed a légitársaság oldalán, ha az utazás előtti 30 napon belül vagy, akkor be is csekkolsz online, és letöltöd a jegye(i)det, kinyomtatod szépen, és viszed magaddal a személyiddel/útleveleddel egyetemben a reptérre, legalább 2 órával az gép indulása előtt. Megnézed a táblán, melyik kapuknál tudsz becsekkolni és csomagot leadni, odamész, csomag lead, jegy és személyi/útlevél ellenőriztet, cső. Utána átmész a biztonsági ellenőrzésen, ahol leveszed magadról az összes fémet, és kidobod a táskádban felejtett fél literes üdítőt (vagy megiszod), kipakolod a dobozba a laptopot/ebookot/telefont/bármilyen elektronikus eszközt, és átsétálsz a kapun. Ha nem sípol be, mész tovább, megvárod a dobozodat és felkapod a cókmókod. Sétálsz tovább, a 60 millió üzlet birodalmába, keresel egy képernyőt, amin megnézed, hogy mikor nyílik a kapu a járatodhoz / melyik kapuhoz kell menned a gépedhez. A kapun a gép indulása előtt LEGALÁBB 20 perccel át kell menned, beolvastatva a jegyeden lévő vonalkód-izét. 20 perccel a gép indulása előtt bezárják a kaput, ha nem mentél be addig, akkor nem is fogsz. Megvárod, míg elindul a sor, először elsőbbségisek, aztán a többiek, megnézik a jegyed meg a személyid/útleveled, aztán a gépre felérve ismét megmutatod a jegyedet a steward(ess)nek, szépen köszönve neki, és leülsz a helyedre, becsatolva magad.

Becsatolva maradsz addig, míg a gép landolás után meg nem áll, kivéve, ha wc-re mész a gépen. Leszállsz, követed a tömeget, megmutatod/beolvastatod a személyid/útleveled, aztán keresel egy képernyőt, amin megnézed, hogy melyik szalagnál kell majd keresned a csomagodat. Vársz, felkapod a csomagot, és a vámos vagy a vámmentes kapun mész át a helyzetnek megfelelően, ami után már oda mész, ahova akarsz, a reptérről kifelé.

Ennyi. :)

2017. jún. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolso, jol irod, de amit nyomtatsz az nem jegy, az a boarding pass/beszallokartya.
2017. jún. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem akarok okos lenni de ezek a kérdések tényleg értelmetlenek!

Ha utazni akarsz megveszed a jegyet és utánna minden jön magátol de amugy értelemsen le van irva!

Életem első repjegyét most v ettem meg be is van "csekkolva"

tök egyszerül...

2017. jún. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké értem én persze,de én most pl az eurowings(germanwings)től rendeltem jegyet,de nincs jegy,van egy kód,jegy sem mint csatolt fájl sem az üzenetben nem fellelhető
2017. jún. 14. 13:29
 7/7 Laylah ***** válasza:
Az a foglalási kódod. Ha az utolsó 30 napban vagy az utazás előtt, felmész az oldalra, amelyik társasághoz vettél jegyet, és becsekkolsz (ide kell beírnod majd a foglalás kódját, ha nem vagy regisztrálva/bejelentkezve).
2017. jún. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!