Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hogy van egy USA-ba való...

Hogy van egy USA-ba való utazás menete Bécsből/Budapestről repülővel?

Figyelt kérdés
Az érdekel, hogy mi más az ellenőrzésnél mintha EU-n belül utaznánk, hogy van a vám, az egész becsekkolási folyamat érdekel. Köszönöm!
2015. febr. 2. 17:33
 1/2 demonlord90 ***** válasza:
az igazi buli az az, mikor USA-ban leszállsz a gépről, s mehetsz a vámra, órákat állsz a sorban, s közben imádkozol, h a kevésbé szigorú formához kerülj. Végig azon agyalsz, h vajon minden papír kéznél van-e, nem fognak kötekedni.. Aztán jobbesetben átmész a vizsgálaton, s szabad vagy
2015. febr. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 demonlord90 ***** válasza:

egyébként mikor legutóbb voltam, kifele Frankfurtban szálltam át, visszafele Párizsban. A csomagokon és 1-2 alappapíron, útlevélen kívül itthon semmit nem ellenőriztek. Frankfurtban 50 percem volt, a repülőtér tiszta, praktikus, átlátható, a személyzet beszélt angolul, leszállástól 20 percbe telt kb a csatlakozás kapujához odaérni, szóval még cigizni is volt idő (tágas, kényelmes, jó légelszívóval rendelkező, kanapékkal felszerelt termekben). Semmit nem ellenőriztek.


Visszafele Párizsban szálltam át. Tiszta kaotikus az egész, először a csomagokat nézték meg, majd a vámon ki (útlevél, stb), utána vámon be (újra), s végül újra a csomagokat. Mindeközben hatalmas tömeg, össze-vissza, a személyzet nagy része pedig csak franciául hadovált idegesen, s csodálkoztak, h senki nem érti.


Nem tudom, h ez a különbség elsősorban a CdG - Frankfurt repülőterek sajátossága, vagy mert oda- visszafele mentem, az biztos, h ha nem lett volna több, mint 4 órám Párizsban, komolyan aggódni kezdtem volna, h elérem a csatlakozást. Nem is beszélve Lufthansa és az Airfrance-KLM-Delta kombó gépei közti színvonalbeli különbségről!!!


USA-ban kifelé egyébként, ha rendben vannak a papírjaid, semmi gond nem lesz. Pár kérdést tesznek csak majd fel még pluszba. Viszont, ha csatlakozóra szállsz majd át (vonat, busz, repülő), mindenképp számolj még +2 órával legalább. Visszafele kint nem ellenőriznek kb semmit a csomagokon kívül.

2015. febr. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!