Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha a Wizzair-nél vettem egy...

Ha a Wizzair-nél vettem egy nagyméretű kézipoggyászt, akkor a díjmentes kicsit is vihetem magammal?

Figyelt kérdés
Most foglaltam a Wizzair oldalán, és nem teljesen világos nekem,hogyha hozzá adtam egy nagyméretű kézipoggyászt, akkor felvihetem magammal a kisméretűt is ami ingyenes?

2017. jún. 26. 15:42
 1/9 A kérdező kommentje:
Mellesleg nő nemű vagyok. Természetesen hordok magammal kézi táskát. De ahogy elolvastam itt a többi kérdést, láttam,hogy nem engedélyezik a táskát. Nem tudom,hogy gondolják ezt.. A Ryanair ebből a szempontból sokkal barátibb. 2x repültünk velük, és szó nélkül felvihettem magammal a kézitáskám, és senki nem nézte mekkora.
2017. jún. 26. 15:51
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Vagy az ingyenes kicsi VAGY a fizetett nagy!
2017. jún. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Szemèlyes női kistàskát felvihetsz. Azt senki nem tiltja a Wizznél sem. De nem óriàsi női tàska, hanem kicsi, csak a szemèlyes cuccoknak.
2017. jún. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A kézi táskám nem akkora mint az ingyenes kézipoggyász mérete. De számítsak arra,hogy jönnek majd mérő szalaggal, és lemérik? :D Bár a formája sem hasonlít egy kézipoggyászéhoz.

Köszönöm a gyors válaszokat!

2017. jún. 26. 16:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Lemérhetik, ha feltűnően nagynak làtszik.
2017. jún. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sokat segítettetek. Sajnos ezt nem írja a weboldaluk.
2017. jún. 26. 16:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Olyan szépen, olyan értelmesen le van írva a weboldalukon is, a visszaigazolásban is, hogy csak egyetlen valamit vihetsz fel. Nem kettőt, egyet. Nem kis női bigyókákat meg amolyan zacskót, hanem egy valamit adott méretben.

Amit bizony komolyan megmérnek. Nem mérőszalaggal, de majd meglátod, elég pontosan kiszedik azokat, akik nem olvasnak vagy csalnak.

2017. jún. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A nagy kézipoggyász mellé akkor vihetsz fel még egy kis kézitáskát ha veszel elsőbbségi beszállást.
2017. jún. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet felvinni. Én úgy szoktam, hogy hagyok a bőröndömben helyet neki és amíg átmegyek az ellenőrzésen, addig beleteszem, vagy szimplán csak veszek valamit a duty freeben és beleteszem a szatyrába. Ezért nem szoktak szólni és szerintem hülyeség is. Elfér az ülés alatt, vagy a lábam alatt, vagy az ölemben, vagy bárhol. Szabályozzák le mekkora női táska vihető és kész.

Egyébként a bőröndöt megnézik. Budapestről kifelé ritkán, de visszafelé mindig sokkal alaposabbak. Amikor legutóbb repültem, egy hölgy ment végig a soron és kiállította a gyanúsan nagy méretű táskával utazókat (összenézte a beszállókártyával, hogy az illető előfizetett-e nagyméretű kézipoggyászra, ha nem és nagynak tűnt a csomag, akkor mehet a "fekete sorba"). Végül sorban beletetette a keretbe a táskákat (persze egyik sem fért bele) és küldte őket fizetni. Ez nekik jelenleg szerintem hatalmas bevételi forrást jelent, hülyék lennének engedni. A nőnek pedig baromi jó szeme volt hozzá, tudta milyen típusú táskákat kell kiszedni a sorból. Ugyanilyen, amikor egyre fizetsz be és kettőt viszel fel.


A Ryanairt szerintem kár ide keverni, nekem gyanús, hogy előbb-utóbb ők is lépni fognak valamit. Egyszerűen nincs hely a gépeken annyi kis bőröndöt biztonságosan tárolni, ahány utas van. Jelenleg ugye a sorban meghúzzák a vonalat, ahonnan elveszik a poggyászod és kötelezően feladják ingyen, de én úgy vettem észre ez minden reptéren macera és az emberek is ellenkeznek, mindig vitába szállnak a cetliző kollégával, pedig az ő honlapjukon is világosan le van írva, hogy készülj úgy, hogy lehet fel kell adnod... Az elégedetlenség szerintem ott is hasonló szabályozást fog szülni.

2017. jún. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!