Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Lehetnék így légiutas kísérő?

Lehetnék így légiutas kísérő?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta imádok repülni és szerintem minden feltételnek megfelelek: 171 cm vagyok, ápolt, jól beszélek angolul, közel lakom a reptérhez...

sokat hostesskedtem már, úgyhogy tudom is, hogy milyen a hétvégi/hajnali/12 órás munkavégzés, tudom, hogy nem minden ember jófej és biztos vagyok benne, hogy imádnám a munkát ezek ellenére is. egy problémám van, hogy elég kevés az önbizalmam, ami miatt nem vagyok egy "társaság középpontja" típus. Mondhatnám, hogy introvertált vagyok, de ez nem feltétlenül igaz, csak idő kell, amíg megszokom a munkaközeget, kollégákat, illetve beilleszkedek. Az első hónapokban mindig félek, hogy nem csinálok majd valamit elég jól, ezért elég bátortalan vagyok, inkább csak "mások után" csinálnék mindent. Az előző munkahelyemen is bő fél év után kezdtem kinyílni, önmagam lenni (előtte csendes voltam eléggé), onnantól már nagyon jól tudtunk csapatban is dolgozni.

Szerintetek ezt kiszúrnák az interjún és meg se próbálhatnám/első napokban elküldenének vagy adnának időt, hogy beleszokjak?


21L


2017. júl. 16. 22:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kollegak a lenyegek, hanem ha neked all egy nagyobb hangu nalad otszor nagyobb pasi is, mert nem erti meg, hogy epp elfogyott a csirkes szendvics, akkor 14 ora munka utan is legyen lelekjelenleted helyrerakni megfelelo keretek kozott. Meg ugy altalaban ez a munka nem halk szavu, visszahuzodo embereknek valo altalanossagban ez elmondhato.
2017. júl. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
A nővérem emiratesnél stewardess. Előtte jelentkezett a Lufthansanál és ugyan csak az Emiratesnél. Neg kell nézni hol, melyik repülőtársaságnál van toborzás. Jelentkezni kell, előtte utána nézni a követelményeknek, majd több fordulós szelektálás van. Ha bejutsz, el kell menned a repülőtársaság székhelyéhez ( Emirates esetében Dubai) ott részt veszel a képzésen és a vizsgán ami után elkezdhetsz dolgozni. Nővérem 168 cm magas vékonyabb testalkatú. 3 nyelvet beszél a magyaron kívül. Sok sikert! Preferálják a magabiztosságot, talpraesettséget és az emberekhez való pozitív hozzáállást.
2017. júl. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Annyi lemaradt meg, hogy itt (most rendes legitarsasagrol beszelek, fapadoshoz amugy se eri meg menni) nincs allando kozeg pont, hanem minden uj helyek, uj emberek amiket meg kell szoknod. Ezt is kalkulald bele.
2017. júl. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igyekszem változni ilyen irányba, ezért is hostesskedem sokat, az azért ilyen téren hasonló.

Elsőként a Wizzairnél gondoltam, hogy megpróbálom, mert még nem állok úgy anyagilag, hogy elhagyjam az országot. És mostanában láttam, hogy toboroznak. Angol mellett spanyolul beszélek középfokon és olaszul alapfokon, most tanulom. Ezekben az országokban élnék is szívesen később, de Németország pl egyáltalán nem vonz, Európán kívül egyelőre nem terveztem.

2017. júl. 16. 23:15
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Angolból mindenképp felsőfok az ajánlott, ezenkívül még min.1 nyelv középfokon, mert nagyon sok a jelentkező és a nyelvtudás nagy kincs (csak simán angollal már kb esély sincs).

Egyébként az hülyeség, hogy nem éri meg fapadoshoz menni. A Wizzair kezdésnek nagyon jó, mivel a menőbb légitársaságok szinte csak tapasztaltakat vesznek fel, pályakezdőket max a saját országukból (jó tudom, biztos van 100-ból egy, aki külsősként is bejut, de ha erre alapozol, akkor sokat kell majd várnod).

Itt elég jól össze van foglalva a dolog

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..

Egyébként ha nem vagy kifejezetten határozott, akkor sajnos nem felelsz meg minden feltételnek. Persze az sem jó, ha őrmester vagy (a felvételin van csapatmunka keretében eljátszandó konkrét szituáció is, ahol a legdominánsabbat, aki mindenbe beleszól és senkit nem hagy érvényesülni, valamint a legcsendesebbet, aki semmit nem ad hozzá a megoldáshoz, kiszórják), nagyon fontos a barátságos jellem, de igenis le kell tudnod ültetni a tomboló részeges legénybúcsúst, el kell tudnod magyarázni a degenerált utasoknak, hogy miért kell bekapcsolni a biztonsági övet, a dohányosra erélyesen rá kell szólni, ha füstölni kezd, a csomagokat össze-vissza pakolókat finoman kell felvilágosítani arról, hogy sajnos nem fog a többi ember bőröndje elférni az ő gyökér pakolásuk miatt és még a szoptatni készülő anyukát is el kell tudni küldeni udvariasan a mosdóba, ha a mellette ülő panaszkodni kezd.

Szóval a magabiztos, határozott jellem elengedhetetlen, egy vészhelyzet esetén életmentő is lehet. Sajnos a repülés elterjedésével a diliházba valók is megjelentek a gépeken és 10 ezer méteren te felelsz az ő és a többi utas biztonságáért is. Meg tudsz birkózni a legextrémebb esetekkel is? Le tudsz ültetni felszállás előtt egy csapat részegen hadonászó, üvöltöző embert? Ha nem és bizonytalankodni kezdenél, akkor ez a munka sajnos nem neked való, a sok szépsége mellett árnyoldalai is vannak szép számmal. Introvertáltaknak különben sem ajánlott.

Viszont a magabiztosság fejleszthető és ha elég öntudatot szerzel ahhoz, hogy márpedig igenis rászólsz erélyesen - ugyanakkor udvariasan, mivel szolgáltató lévén sajnos a seggét is ki kell nyalni a legtahóbb utasnak is, különben azonnal megy a panaszlevél - a suttyó emberkére, aki nem bír magával, akkor megpróbálhatod. Ha nem vagy biztos magadban, akkor mondjuk folytathatnád a hostesskedést vagy kereshetnél más emberekkel foglalkozó munkát, hogy önbizalmat és tapasztalatot gyűjts. A vendéglátós (és egészségügyis) rutin nagy előny szokott lenni.

Ui:nem esküszöm, de azt hiszem, augusztus első napjaiban pont fog tartani egy nyílt napot a Wizzair

2017. júl. 17. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Láttam, hogy lesz még egy Open Day júliusban és egy aug. 1-jén, de egyelőre ez még korai lenne nekem (be szeretném fejezni a jogsit, ami fontos lenne ehhez a munkához), reménykedem, hogy év vége, jövő év eleje körül is fognak még toborozni. :)

Amit linkeltél, ott azt írják, hogy kicsi az esélye a Wizznél, hogy a Budapesti bázisra kerülök - ez igaz? Akit itt Budapesten vesznek fel, azt bárhova máshova is küldhetik?

2017. júl. 17. 10:46
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát a magyar jelentkezők valószínűleg mind oda szeretnének kerülni, szóval hiány biztos nincs.

Nem tudom, Wizzéknél hogy van, de a Ryanairnél megjelölhetsz (legalábbis régen megjelölhettél) 3 bázist, ahová szívesen mennél és ezt ha tudják, akkor figyelembe veszik.

2017. júl. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja és igen, bárhová tehetnek, mivel Ferihegyen nincs annyi hely, mint ahány embert képeznek. De a stewardess élet elég mobilis, szóval ha kitesznek, akkor sem kell örök életedre kinn maradnod.
2017. júl. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Én egyébként nem bánnám, ha máshol kéne élnem, nem köt ide nagyon semmi. Viszont akkor ahogy sejtettem, nem árt, ha az ember úgy vág bele ebbe a szakmába, hogy van egy kis félretett pénze...
2017. júl. 17. 13:39
 10/12 anonim ***** válasza:

de egyelőre ez még korai lenne nekem ? ugyan mar, ne viccelj, mire varsz? tessek elmenni a nyilt napra, ha nem is allsz meg keszen mit veszitesz? idot csak, amit raszansz

de mit nem fogsz vesziteni? tapasztalatot!!! ha csak egy icipicit is nyersz, marmint tapasztalatot meg informaciot, MAR megerte elmenni

ki tudja, lehet hogy talalkozol valakivel aki kesobb meg segitsegedre lehet, amikor eljutsz oda, hogy na most keszen allok

2017. júl. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!