Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Miért van az, hogy a sok...

Miért van az, hogy a sok hozzá nem értő állandóan itt okoskodik? Nem lehetne leállni?

Figyelt kérdés

Napi szinten szörnyülködök azon, hogy milyen hülyeségeket adnak itt válaszul az emberek. Nem értenek hozzá, nem járnak utána és olyan félrevezető válaszokat adnak, ami komoly kárt okozhat a kérdezőnek, ha azt elhiszi.

Nem egy téves poggyász információval találkoztam már, illetve teljesen hamis check in tanácsokat adnak az embereknek.

Most ez nem is feltétlenül kérdés nálam, hanem egy kérés: Ha nem értesz hozzá, ne adj választ, pláne nem oltári baromságot!

Köszi, egy repteres.


2018. jan. 4. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Az vicces, főleg mikor Svájci életről kérdeznek, írok egy korrekt választ pl. útlevél rengeteg helyen elvárás (városháza, bank, lakcím, etc.), és hülyének titulálnak, hogy ne írjak bromságokat. :D


Mikor itt élek és tudom, mihez mi kell, hogy lehet kijutni, letelepedni, stb. de én vagyok az ostoba :D

2018. jan. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Ilyenekkel en is szoktam itt talalkozni :D.
2018. jan. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15%
Repteres, hát persze...
2018. jan. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%

[ A trollkodás hét halálos bűne ]



A troll előre megfontoltan aknázza ki az online közösség normáinak gyenge pontjait, hogy feldühítse az embereket. Ezeket többnyire a gyerek kori sérelmekből, az szeretet- és, figyelemhiányból, valamint az unatkozás tényéből fakadó érzések motiválják Dr. Claire Hardaker szerint, aki tudományos értekezésében összefoglalta a trollok 7 halálos fő bűnét.



1: Téma eltérítése egy különösen érzékeny pontra:

Nem feltétlenül nyíltan vitatkozó, inkább a témát taktikailag értelmetlenségekre terelő viselkedés. Egy-egy szó kiragadása és azon való érzelmekkel dúsított lovaglása.



2: Képmutatás, különös tekintettel a helyesírási és szóhasználati hibákra:

Ez egy egyszerű taktika. Sokszor tudálékos nyelvtani, vagy helyesírási hibákra reagál, ami nem tartalmaz helyes alternatívákat, kizárólag a provokáció kiváltása a célja.



3: Ellenszenvesség keltése hamis állásfoglalással, vagy ál-naív kérdésekkel

Ezt a taktikát a csoportos bűntudat keltők szokták használni azzal a célzattal, hogy alattomosan manipulálja az érzékenységüket, a erkölcsüket és a bűntudatukat. Ezzel érzelmi síkra terelik a beszélgetést a téma helyett. Ez elvezethet az közhelyes, vagy erkölcsi kételyekhez is.



4: Mások szándékos veszélyeztetése hamis tanácsadással, mások veszélyes magatartásra buzdítása

A stratégia célja, hogy segítségként, jó tanácsként állítja be a valójában kárt okozására buzdítást, továbbá ezek ellen védelmi reakciókat váltson ki másokból. A társadalmi felelősségvállalásra és az erkölcsi jóérzésre támaszkodik, és ezeket aknázza ki a téma terelésére.



5: Mások sokkolása érzéketlen viselkedéssel egy kényes, kifejezetten tabu témában

Első körben az erős érzelmekre akar hatni a személyes vagy fájdalmas témákba való turkálással. Ezzel az erős kitörés keltette megtorlást akarja kiváltani, hogy figyeljenek rá, hogy foglalkozzanak vele is, ne csak a témával.



6: Agresszív viselkedés a másik sértegetésére, fenyegetésére vagy ok nélküli támadására.

Nyíltan és szándékosan akar másnak sérelmet vagy kárt akar okozni mindenféle különösebb indok nélkül, azzal a céllal, hogy ellenséges megtorlást váltson ki.



7: Szemeteléses támadás: több helyre sértő és provokatív üzenetek küldése több, különböző csoportra és várni, hogy reagáljanak.

A többszörösen elküldött üzenetek a témától teljesen eltérő és lényegtelen tartalommal rendelkeznek. Mások beszélgetésébe való belepiszkítás (spammelés) több ezer felhasználónak vesztegetheti az idejét értelmetlenségekkel.



Veled mi a helyzet? Melyik halálos bűn(öke)t követted már el a trollkodásban?

Most, hogy tudod mit teszel, vajon meg fogsz változni?


Amennyiben kedved támadt hozzájárulni a tanulmányhoz, valld be itt a bűneidet egy szavazással: [link]


Ha csak az eredeti angol szöveg érdekel, azt is ezen a linket találod meg.

2018. jan. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

+ 2 gondolat:

1: Ha informálódni szeretnél és nem véleményt alkotni mindenről, akkor könnyebben átsiklasz a felesleges hozzászólásokon.


2: Nagyon meglepő lehet egyeseknek, de lehet olvasni az Interneten olyanokat, amivel nem értesz egyet, és egyszerűen továbblépni, nem pedig fennakadni rajta.

2018. jan. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Lassan én is már csak a fejemet fogom egyes válaszokon. De persze amikor leírom a valós választ, le vagyok pontozva, hogy az nem úgy van.

De itt nagy szakértők az emberek, ha ő egyszer megúszta és nem kellett a túlméretes kézipoggyászáért fizetnie, akkor már soha senkinek sem kell.

Ellenben azért vannak hozzáértők, ugyanúgy lepontozva...

Egy repteres kolléga

2018. jan. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

"Napi szinten szörnyülködök azon, hogy milyen hülyeségeket adnak itt válaszul az emberek"


Én meg napi szinten szörnyülködök azon, hogy milyen hülyeségeket kérdeznek itt az emberek.

Pl.

- " Mi kell ahhoz, hogy a családdal a jövő héten végleg kiköltözzek az USA-ba? "

- "Hol lehet venni olyan zöld kártyát, és mennyiért?"

- "kimennék önkénteskedni Dél Amerikába, és ugye fizetik a repülőt a kaját a szállást és zsebpénzt is adnak?"

- "Kell-e útlevél Jugoszláviába?"

- "Nyóóc általánossal és nyelvtudás nélkül tényleg tudok sok pénzt keresni majd Londonban?"

stb...stb...

2018. jan. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
#7 Ezeket a hülyeségeket nem véletlenül kérdezik. Nem tűnt fel, hogy tök ugyanabban a stílusban, ugyanazok a témák jönnek elő időről időre - általában minden konkrétum nélkül? Mesterségesen pörgetik az oldalt a tulajdonosok, én úgy nézem a válaszok jó részét is ők gyártják.
2018. jan. 5. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindenki olyan kérdéseket vesz észre és olvas el részletesen, amilyenek KERES. :)
2018. jan. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
36%
Nyilván ez is a Soros-terv része, ne hagyjuk magunkat átverni.
2018. jan. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!