Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Felvihetek gyógyszert így a...

Felvihetek gyógyszert így a gépre?

Figyelt kérdés
Tudom légitársaság függő de biztosra akarok menni. Gondolom az Aspirint mindenki ismeri és fel lehetne de mi a helyzet a nyugtatóval? Életem első repülése lesz és szeretnék magammal vinni az útra pár szemet. Elvileg kell hozzá orvodi igazolás, legalábbis jó ha van de nem nagyon van időm már utazás előtt elmenni ezért a háziorvoshoz. Ha a pénztárcámba papirzsepi közé beteszek pár szemet az tuti bukta, mi? Köszi a válaszokat.
2018. jan. 22. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem még soha nem problémáztak a Frontinommal (pánikbeteg vagyok, nem szedem rendszeresen, de mindig van nálam), se egyéb gyógyszereimmel. Semmilyen orvosi papírt nem viszek, szimplán bent van a táskámban, dobozában. Afrikába, Ázsiába vittem hasfogótól antibiotikumig mindent, az USÁ-ba náthásan indultam, forróitalpor, C-vitamin, orrspray is volt nálam, semmi gondot nem okozott.
2018. jan. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is, nem kell nyugtató a repüléshez, nem egy megrázkódtatás :D

Ha valamilyen betegséged van és amiatt szedsz állandóan nyugtatót, akkor meg nyugodtan kérhetsz róla igazolást.

Ha csak EU-n belül utazol, akkor szerintem senkit sem érdekel, hiszen nincs vámvizsgálat.

Én is utaztam már betegen, volt nálam antibiotikum, orrcsepp, köhögéscsillapító. Az antibiotikum nyilván vényköteles, de készültem semmilyen papírral. Nem is foglalkozott vele senki. Annyi, hogy az orrcseppet a folyadékok közé kell tenni külön zacsiba, ha felviszed a gépre.

2018. jan. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Egyreszt nem legitarsasag fuggo, mert a legitarsasag nem ellenoriz a biztonsagiakkal egyutt, masreszt pedig senkit nem erdekel egy aszpirin, mert nem esik bele az orvosi igazolasos gyogyszerek koze.
2018. jan. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugtatoval ugyanez, az lemaradt. Rejtegetni meg felesleges, meg csak esetlegesen felesleges bajt szabaditasz a nyakadba szinten (ahogyan repuleshez bevenni szinten, de ezt mar te tudod).
2018. jan. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha papírzsepi közé rejted, akkor sokkal gyanúsabb leszel, mintha dobozában vinnéd - úgyhogy én azt tanácsolom, a gyári csomagolásában vidd.
2018. jan. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen közben rájöttem, hogy még gyanúsabb... :D Köszi a válaszokat!
2018. jan. 22. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!