Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Csak én vagyok ilyen szerencsé...

Csak én vagyok ilyen szerencsés, hogy sosem ellenőrzik a kézipoggyászom méretét/súlyát?

Figyelt kérdés
Eddig összesen 4-szer repültem easyJet-tel, de még egyszer sem mérették le velem. Egyébként mindig a megengedett legnagyobb méretű kézipoggyász volt nálam, és egyszer szerintem nem is vihettem volna fel, mert nehezebb volt, de szerencsére nem kellett lemérni. Senki sem figyelte, hogy mi van nálam. Más légitársaságoknál sem mérik?

2018. febr. 9. 07:09
 1/7 anonim ***** válasza:
RyanAirnél se nézik és többször láttam hogy több csomaggal szálltak fel mint megengedett. Számomra a Wizzair kötözködött mindig ezért repültem velük csak 3szor mert mindig volt valami.
2018. febr. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Cirka 100 repules utan meg egyszer sem ellenoriztek (ez volt turkish, pegasus, easyjet, air france kb.). Sot, egyszer meg a steward segitett feltenni a kb. 14 kilos kezimet felulre (aminek 8-nak kellett volna lennie maximum :D).
2018. febr. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én évente 1-2-szer repülők és volt már, hogy ellenőrizték. Nem is egyszer. Emlékeim szerint Wizzair volt.
2018. febr. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fapadoson még nekem se méregették a csomagom, de rengeteg embert láttam, akinek igen. Csak a láthatóan nagyokat próbáltatják a méretezőbe. Súlyt eddig egyedül a Lufthansa mért. Mikor feladtam a feladós csomagom, megkértek, hogy a nagy kézit is tegyem a mérlegre.
2018. febr. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Emirates-nél lemérik a súlyt, és elég szigorúan veszik, legalábbis én ezt tapasztaltam. British Airways-nél, Lufthansánál is nézték a súlyt. AirAsiánál fel is adatták velem, a mérete stimmelt, a súlya viszont több volt a megengedettnél. Európai fapadosok közül egyszer a Ryanairnél kellett beletennem a ketrecbe, oké volt, súlyt nem néztek, wizzairrel még sose utaztam. Viszont úgy is jártam már (Afrikában), hogy erősen túlment a súlyhatáron a feladott poggyászom, de a kutyát nem érdekelte.:-)
2018. febr. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

zzerencsés vagy. Én már nem egyszer láttam embereket vitatkozni, majd kétségbeesetten zacskóba átpakolni a kapuban, hogy elkerüljékk a büntetést.

Amúgy a kérdésednek semmi értelme, elvégre arról szól, meg lehet-e szegni szabályokat, amiket elfogadtál.

2018. febr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kb havonta-kéthavonta szoktam repülni az elmúlt pár évben különféle légitársaságokkal, egyszer sem ellenőrizték. Egy 75 literes túrazsákkal utazom mindenhová, a mérete ugyan nagyobb a megengedettnél, de mivel sose pakolom tele, simán összenyomható, így gond nélkül belefér a keretbe és az ülés alá is.
2018. febr. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!