Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Most először utazom repülővel,...

Most először utazom repülővel, mi a teendőm? Kézipoggyászként lehet kölnit felvinni?

Figyelt kérdés

Mármint mik a lépések, mit hol találok ferihegyen.

Az utam Berlinbe lesz, így a visszaúttól tartok, hogy eltévedek a Schönfeldi reptéren.



#Repülési szokások #reptéri teendők
2018. ápr. 4. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Kézipoggyászban maximum 10x100 ml kölnit vihetsz.


Ferihegyen ha kell check-in, akkor nézd meg, melyik terminálról üzemel a légitársaságod. Bent kijelzők mutatják a check in pult számát. Ha online bejelentkeztél vagy túl vagy a reptéri check inen, akkor az All departures / All passengers / All Gates feliratot követve mész a biztonsági ellenőrzésre, a kinyomtatott vagy kapott beszállókártyával a kezedbenUtána már ki lesz írva, melyik kaputól megy a járatod és követed az oda mutató nyilakat.


Schönefelden ugyanez az eljàrás, esetleg All departures /Gates stb helyett lehet , hogy már a check in csarnokban van kiírva a kapu száma és az alapján kell egy adott biztonsági ellenőrző ponthoz menni. Nem tudom, nem voltam még ott. Mindenesetre a reptereken többnyire nagyon egyértelműek s kiírások és segítőkészek az emberek - személyzet és utasok egyaránt. Ne stresszelj és kérdezz, nem fogsz elveszni és nagyon-nagyon szerencsétlennek kell lenni, hogy ott hagyjon a gép.

2018. ápr. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Schönefelden nehéz eltévedni, ott egy hosszú folyosó az egész reptér, onnan nyílnak a beszállókapuk. Ha online elvégezted az utasfelvételt, és nincs feladott pogyód akkor mehetsz rögtön a C terminálba (függetlenül attól melyikről indul a géped), mert itt az online check-ines utazók mehetnek csak be és valamivel gyorsabban át is juthatsz az utasbiztonsági ellenőrzésen.
2018. ápr. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
mondjuk azt nagyon be lehet nézni schönefelden, hogy ha easyjettel mész, akkor egy külön épületben kell becsekkolni, meg mindent
2018. ápr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönök mindent. Utolsónak pedig easyjet megyek 😐
2018. ápr. 5. 08:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Nincs külön terminálja az easyJetnek, általában a B-ben lehet elvégezni az utasfelvételt és feladni a pogyót. Az utasbiztonsági ellenőrzéshez én is a C terminált javaslom, sokkal gyorsabban halad ott a sor mint a B-ben. Ha nincs feladott pogyód és megvan a beszállókártyád rögtön mehetsz a C-be.

Bővebb infó pedig itt:

[link]

2018. ápr. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4es vagyok, bocsi akkor hülyeséget mondtam, rosszul emlékeztem, akkor valószínűleg az volt h a kint élő ismerőseink rutinosan a C terminált javasolták :)
2018. ápr. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tényleg köszönök mindent.

Nem stresszelek...eddig semmi se maradt fenn a levegőben 😊

2018. ápr. 5. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!