Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha egy ország felett repülővel...

Ha egy ország felett repülővel átrepülök akkor mondhatom azt hogy már jártam abban az országban?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 12. 15:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Ebben az esetben nem szoktam azt mondani. Léptél az adott ország földjére?

Akkor sem szoktam azt modani, hogy jártam, ha csak átszálltam az egyik repülőről a másikra. Ebben az esetben formálisan nem kell belépni az országba, mert a repülőtér tranzitzónájában maradsz. Ha kimész a reptérről az más. Akkor már mondhatd, hogy jártál.

2018. ápr. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
uccsóval teljesen egyet értek
2018. ápr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Nem kell ahhoz repülőre sem szállnod, hogy azt mondd, jártál már az adott országban. Elég csak erősen rágondolni. Elképzelni. És hipp, hopp, ott is leszel!
2018. ápr. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem hiszem, én pl utaztam át busszal Németországon, mégsem mondom azt, hogy jártam ott, hiszen az autópályán meg a benzinkutakon kívül nem láttam semmit.
2018. ápr. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%
uccsó pedig az annak számít
2018. ápr. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát számomra pedig nem. Egy db nevezetességet vagy várost nem néztem meg, akkor meg mi értelme lenne előadni, hogy jártam ott? Ha kérdezik, hogy milyen volt, mit láttam, majd elmondom, hogy Frankfurtnál az OMV automatája nagyon jó kávét adott, a mosdó meg csak 1 euró volt?
2018. ápr. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Azzal, ha àtrepülsz egy országon, mennyit tapasztaltál az ottani kultúrából, a helyiek gondolkodásmódjából, milyen látnivalókat tekintettél meg, milyen kajákat esznek ott?

Ugye?


Azt esetleg mondhatod, hogy láttad azt az orszàgot, de hogy jártál ott...

2018. ápr. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Én akkor mondom hogy jártam egy országban, ha eltöltök ott egy vendégéjszakát. Pl. Svájcon többször is átutaztam már, de nincs kipipálva a fejemben mégsem. De értelemszerűen Monaco vagy a Vatikán, vagy egyéb miniállamok kivételek ez alól.
2018. ápr. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha láttam, egy képet egy tányér a pörköltről, ismerem az ízét?
2018. ápr. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
24%
Szerintem az átrepülés is ad annyi élményt, mintha a lábad a talajra teszed valami koszos határállomáson. èn már akkor Nagybritanniában voltam, mikor a felhök közöl elöbukkant a Tower Bridge. Vagy Svájcban, mikor láttam a Matterhornt. Persze van olyan, hogy az Antalyából Münchenbe tartó repülöúton a marha német turista a Balatont látva felordít: ott a Chiemsee! nos ö nem járt Magyarországon...
2018. ápr. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!