Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A repülőre felvihetem a...

A repülőre felvihetem a gyógyszeremet ugye? Nem folyadék, tabletta. Nagyon hosszu lesz az út és muszáj bevennem közben.

Figyelt kérdés
2018. máj. 2. 22:07
 1/9 anonim válasza:
42%
Már miért ne vihetnéd fel?Minden embernek joga van ahhoz hogy ha pl műtik stb akkor az fajdalommentes legyen. Így gondolom ahhoz is hogy magával vigye a szükséges gyógyszereit.
2018. máj. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Persze.
2018. máj. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%

Elmeletileg nem kotnek bele, de gyakorlatilag egy orvosi igazolast vigyel magaddal, mert elkepzelheto, hogy belepteteskor elveszik, amennyiben nem biztosak abban, hogy mik az osszetevok es miert viszed magaddal (mert ilyen alapon barki vihetne magaval speedet stb., mondvan, hogy ez az o gyogyszere)

Elonyos, ha angolul irjak, vagy hivatalosan lefordittatod.

2018. máj. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
Teljesen felesleges, eredeti csomagolásában legyen a gyógyszer, ennyi elég.
2018. máj. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az utolsó nem mond hülyeséget, ne pontozzátok le! Ez gyógyszerfüggő, bizonyos komolyabb gyógyszerekhez tényleg kell orvosi igazolás. Tavaly volt egy hír, hogy valakit Horvátországban egy doboz (!) Xanax miatt kapcsoltak le... Szaud Arábiában meg egy nő ül börtönben, mert angol gyógyszert csempészett be az országba az amúgy beteg barátjának. Szóval nem olyan egyértelmű ez.
2018. máj. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pont benne van a szabályzatban, hogy magadnál kell tartanod a gyógyszereidet, ami a repülés közben szükséges lehet. Pl. elég nagy veszteség a légitársaságnak ha allergiás rohamod van és nincs nálad gyógyszer.. Bizonyos országokba ha belépsz ki kell tölteni a gépen egy belepési kártyát ahol megkérdezhetik, hogy van-e nálad gyógyszer. Ilyenkor jelöld, hogy van. Én csak receptet viszem magammal, de soha nem kérték még, pedig vizsgálták már meg a gyógyszereimet.
2018. máj. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Rákerestem most konkrétan pl a horvát szabályokra, az ezt írja:

Gyógyszerből egy hónapra való mennyiség vihető be a megfelelő orvosi igazolással, a kábítószer és pszichotróp hatóanyag tartalmú gyógyszerekből csak legfeljebb 5 napra elegendő mennyiséget lehet bevinni orvosi igazolás kíséretében.

De anyámnál pl kérték a papírt, amikor Hollandiába jött a speciális szívgyógyszereivel. Szóval én nem rizikóznék.

2018. máj. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kérdés arra szólt, hogy a REPÜLŐRE felviheti-e. Igen, felviheted minden további nélkül.
2018. máj. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, csak a vámon kapcsolhatják le ki vagy belépéskor...
2018. máj. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!