Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Káros-e, ha naponta több...

Káros-e, ha naponta több vitamint is beszedek egyszerre? Tudom, hogy zöldségeket, gyümölcsöket kell enni inkább, de itt a kérdés az, ha már szedem a tablettákat, káros lehet-e hosszabb távon.

Figyelt kérdés
Elvileg a vízoldékony nem káros, zsíroldékony meg nincs. A C vitaminra meg sok folyadékot iszom a kőképződés ellen.Nem multivitamint szedek, mert így jobban szabályozhatom, miből mennyit vigyek be. Amiket szedek egyszerre: aszkorbin sav kb 6-800mg(C vitamin), B komplex egyik nap 1db, másik nap 2db, szelén 1db,Ca+Mg egyben 1db,omega3 1db, másik nap 2db, probiotikum egyik nap 2db, másik nap 4db, 45 napos Doxiciklin kúra miatt!!! És Huminikum kapszula napi 2db. Szóval 8-10db egyszerre. Nagyon sok folyadékkal. Meg eszek még hozzá minden nap zöldségeket is.

2016. szept. 11. 04:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem!
2016. szept. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, ha nem iszol eleget. A veséd nem fogja lebontani például a C vitamint. Oxalát kő keletkezik.
2016. szept. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Vagyis ez csak akkor, ha nagy mennyiségben. :)
2016. szept. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
"A C vitaminra meg sok folyadékot iszom a kőképződés ellen." azt hittem, ez érthető...
2016. szept. 11. 18:44
 5/13 anonim ***** válasza:
a c vitamin köképzödésre még valami szer van, de nem tudom mi most!
2016. szept. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen. Úgy nevezik H2O.
2016. szept. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem valami más is.
2016. szept. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A túladagolás minden vitamin esetében ártalmas lehet, bár meg kell jegyezni, hogy a vízben oldódó vitaminokat nehezebb túladagolni, mert azok a vizelettel távoznak. Csak egy példa: túlzott D vitamin bevitel következménye érelmeszesedés lehet stb. Érdemes pl. itt utána olvasnod:

[link]

2016. szept. 12. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tudom mire gondolsz. Szedtem már olyat. Olyan volt mintha ilyen kis golyók lennének. Vesekőkilőkődést segíti elő és, hogy ne keletkezzen. De amúgy semmit se ért. :D
2016. szept. 12. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 K.Lac válasza:

Egyáltalán nem káros sőt kifejezetten előnyös a mai világban.Én személy szerint a dr. Lenkei Gábor vitaminjait szedem minden nap.Plusz magnéziumot omega 3at plusz D vitamint k1 k2 vitamint és egész napra elosztva kb 6000 mg c vitamint.Semmi bajom.Régebben fáradság levertség kedvtelenség jellemzett nem tudtam aludni hamar feladtam mindent és kifáradtam. ( vendéglátós vagyok ) Ma semmi.Minden oké.Bírom a melót van kedvem szinte mindenhez ami a mindennapi élet része.Nézz utána akár a youtubon a Lenkei videóinak és meg fogsz lepődni miket mond.Az előttem szólokhoz : a d vitamin nem okoz érelmeszedést és a c vitamin nem okoz vesekövet ( én már rég meghaltam volna valamelyikben ). 36 vagyok kb 76 kiló.A d vitamin mellé ajánlatos meg k2 vitamint is szedni hogy a kalcium amit a d vitamin beépít tényleg oda kerüljön ahová kell.A napi 3 és 3.5 l folyadék nálam meg van mindig csakis víz és leves gyümölcs és zöldséglé formájában.Semmi cukor ne flejetsd.És ami nagyon fontos kerüld az olyan élelmiszereket amelyek gyulladást okozhatnak a szevezetben és így az erekben is amitől tényleg érelmeszedesést kaphatsz.Pl margarin napraforgó étolaj cukor sok fehér liszt cukros üdítők félkész és gyors kaják stb.Remélem segítettem.

Amit én szedek : [link]

Nézdd meg az összetevőket és vondd le a következtetéseket

Üdv

2016. szept. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!