Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Feladott csomagba laptopot...

Feladott csomagba laptopot tenni mennyire kockázatos?

Figyelt kérdés
Isztambuli átszállásnál -ha nem késik majd sokat a gépem- lenne idő, hogy metróval kimenjek a városba. Laptopot is viszek magammal az útra, de nem szeretném a városban órákon át cipelni, ezért a feladott csomagba tenném. Sokat lehet olvasni a pesti reptéri tolvajokról, meg attól is tartok, hogy esetleg eltörik a gép, bár ruhákkal jól körbecsomagolnám. Talán reptéren a külső lefóliázás segíthet?

2018. aug. 23. 09:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem nem gond, a fóliázás segít, vagy simán rakj rá egy lakatot a börőndre.
2018. aug. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 D. Brasco ***** válasza:
86%
Laptopo es egyeb serulekeny vagy dragabb cuccot sosem teszunk feladottb!Nem is feltetlen a lopasok miatt hanem azert mert ahogy azokat a csomagokat dobaljak stb szinte biztos hogy tönkrevágják ami benne!
2018. aug. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

A fóliázás annyiban segit, hogy nem fogja az egyszeri, random tolvaj átkutatni. De ahol szervezetten csináljak és a biztonságiak szólnak, melyik csomagban van értékes cucc, ott ez sem segítség - márpedig Budapesten így működött, amíg rájuk nem álltak a rendőrök. És ki tudja, a többi reptéren mi a helyzet.


Ezen kívül ha lítium-ion akkumulátoros a gèp, nem mehet a csomagtérbe.

2018. aug. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Én személy szerint sose rakom a laptopot a feladott poggyászba. Mégpedig azért mert ha nem is lopják el, de tönkremehet. A bőröndökkel nem bánnak kesztyűs kézzel. Dobálják, rápakolnak több kilónyi súlyt, stb. Bármi baja lehet, és ezért nem vállalnak felelősséget. Én inkább cipelném, mert nem olyan nehéz az, minthogy egész nap azon aggódjak, nem lett-e valami baja. Egyébként tanácsolják is, hogy ilyen dolgokat a kézibe tegyük.

Amúgy ha meg nem akarod vinni a kézipoggyászodat a városnézésre, a reptéren van kis csomag megőrző. Tedd be oda.

2018. aug. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor azt hiszem, nem teszem bele. Majd utánanézek, hogy hol van csomagmegőrző az Atatürk repülőtéren.
2018. aug. 23. 10:06
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Hát ha nem baj, hogy a bőröndödet ide-oda bxkodják és esetleg rommá törik, akkor tedd bele.


Egyébként nem 17"-es laptoppal kell mászkálni, hanem 11-13"-as kicsivel, annak súlya sincs zsinte.

2018. aug. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
[link] :)
2018. aug. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Én biztosan nem tenném bele, egyszer elkövettem azt a hibát, hogy fényképezőt jól bebugyolálva beletettem, de így is ripityára tört.
2018. aug. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

#5 Starbucks közelében van a csomagmegőrző. Közvetlen mellette a Touristanbul irodája. Ha átszálló utas vagy és időben belefér, elvisznek egy városnézésre, ahol mindent ők fizetnek, a múzeumbelépőket is. Én volt, hogy direkt úgy foglaltam a járataimat, hogy beleférjen. Mivel külön busszal visznek, akár hagyhatod a buszon is a cuccod.


[link]

2018. aug. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez a túra nagyon jól hangzott volna, de én elvileg 12-kor érkezek és 19-kor megyek tovább, így egyik se fér bele.
2018. aug. 24. 07:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!