Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mit szóltok hozzá, hogy a...

Mit szóltok hozzá, hogy a Ryanair megint szigorít?

Figyelt kérdés
A poggyászméret szabályozásra gondolok.
2018. aug. 24. 10:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%

Legalább 15 éve határozott véleményem, hogy aki a Ryanairrel utazik, az mazochista.

Ha valahol, náluk nagyon igaz, hogy olcsó húsnak híg a leve.

2018. aug. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%
Én vagy két éve nem vagyok hajlandó velük utazni már, ez a cég tényleg mindennek a legalja. Inkább fizetek többet máshol. Így engem különösebben már nem érint a dolog, én azzal mondtam el a véleményemet hogy két éve nem utaztam velük, és a jövőben sem tervezem már.
2018. aug. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Még így is olcsó. Az tény, hogy a beszállókapunál folytatott csomagdili időigényes, utaztam velük a nyáron, plusz két földi sztyui kellett, hogy úgy-ahogy haladjon a sor. Más kérdés, hogy a fedélzeten félig üresek voltak a poggyásztartók, úgy tízen váltottak összesen elsőbbségi jegyet, köztük a mi négyfős családunk egyik tagja is, hogy ne kelljen szórakoznunk leszálláskor a poggyászkiadónál. Én a saját kis válltáskámat föl se tettem, elfért az ülés alatt. Megtehették volna, hogy ingyenes marad a nagyobb kézipoggyász, de a check-in pultnál kell feladni, nem a beszállókapunál, az barátibb megoldás, de nem így döntöttek.😀 Megjegyzem, a mi hátizsákjaink semmivel nem voltak kisebbek, mint némelyik gurulós bőrönd, amit a kapunál le kellett adni, direkt meg is kérdeztük a check-in pultnál, hogy mehet-e kis kézipoggyásznak, de csodálkozva mondták, hogy persze. Nem nagy túrazsákok, közepes, normál hátizsákokról van szó, igaz, nem tömtük meg repedésig. Szóval kicsit fura a szabályozás, de aki nem viszi az egyhetes nyaralásra vagy hosszú hétvégi városnézésre a fél ruhásszekrényt, annak továbbra se lesz gondja vele.
2018. aug. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

[link]


Én a kisbőröndömet sose pakoltam tele, kb. 3-4 póló, 2 gatya, tisztálkodó cuccokat kinn veszem meg általában, de azért ez az 50-ről20 literre való korlátozás elég meredek egy hétre, nem?

2018. aug. 24. 11:37
 5/13 anonim ***** válasza:
96%

Az a véleményem, hogy amíg 5-6 ezer Ft-os repjegyeket vehetek náluk, addig pont nem érdekel a dolog, betartom és kész, hiszen ennyiért fizettem. Sohasem szivattak meg semmivel, ez valahogy azokra jellemző inkább, akik "csak 2 centivel" (meg olykor egy kicsit többel) próbálják túllépni a mérethatárt stb. Hát az ilyeneket nem tudom sajnálni. A repjegy megvételével te egyfajta szerződést kötöttél, hogy ekkora és ekkora csomagot vihetsz, nem nagyobbat. Ha mindenki csak 2 centivel akar túllógni, az 180 ember esetében már több, mint 3 és fél méter. Hova férjen el az azokban a pici tárolókban? Az ülés alá szintén csak egy adott méret helyezhető, a nagyobb kilóg és biztonsági szabályokat sért. Marad tehát a feladás, ami meg nem tetszik, mert drága vagy várni kell az elkobzott ingyeneseknél is. Wizzairnél ugyanez a hiszti megy rendszerint.

Ha semmi sem jó, repüljetek jóval drágább Easyjettel vagy a hagyományos légitársaságokkal.

2018. aug. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
3-4 póló és két gatya simán belefér egy normál hátizsákba. Az a 20 literes táska a 20*20*35 centis poggyászra vonatkozik, amit eddig is fel lehetett vinni, elsőbbségi jeggyel pedig az 55*40*20 centis bőröndöt is. Ilyennel utaztam tengerentúlra (nem Ryanairrel🙂) tél végén, minden fontos cuccom belefért, pedig meleg holmikat kellett pakolnom. (A nagy bőröndömben csak a visszaúton volt cucc, de akkor dögivel, mert bevásároltam.😀) Egyetértek azzal, hogy az ember tudja, mit vállal a fapados utazással, vannak olyan utak, desztinációk, amikre tökéletesek, és rendkívül olcsók. Mallorcára pl. nem mész el más légitársasággal 3000 forintért, ahogy idén nyáron lehetett a Ryanair által üzemeltetett Laudamotionnal. Nem szidni kell, hanem az utazás paramétereihez és az igényekhez leginkább megfelelő társaságot választani, van, amikor ez fapados, van, amikor hagyományos.
2018. aug. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2018. aug. 24. 12:46
 8/13 anonim ***** válasza:
96%
Megveszed a priorityt aztán csá. 8 euró még nem a világ. Annyit meg megér az hogy ne kelljen ..opni.
2018. aug. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%

#8

Sőt rosszul írom a priority 6 euró a 10kgom böri feladása 8 euró. Persze szemétség hogy afelé terelnek hogy minél több szolgáltatást vásárolj de ameddig így is elvisznek a kanári szigetekre 40 alatt totál nem izgat az ilyesmi.

2018. aug. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%

Ebben az országban maximum 200 atomtudósnak és Nóbel-díjasnak sikerült megértenie a fapados modell lényegét. Megpróbálom egyszerűen elmagyarázni, hátha a gyengébb értelmi képességűek is megértik.

A jegyért (ami többnyire néhány ezer forint) elvisznek a célállomásra. Időben. Pontosabban, mint lényegében bármelyik másik légitársaság.

Cserébe millió extrát próbálnak eladni neked. Biztosítást, autót, ülőhelyet.

A te dolgod, miért vagy hajlandó fizetni. Az utasok jó része hajlandó fizetni azért, melyik széken ül. Hát fizet érte. Rengetegen perkálnak azért, hogy elvihessék a háztartást. Ezért a feladott pogyó külön sarc. Tejelsz, ha nem bírsz ki két órát evés nélkül. Fizetsz, ha egy minimálisnál nagyobb csomaggal mennél.

Te szabad ember vagy. Legalábbis azt gondolom. Választhatsz mást. Mehetsz mással sokkal drágábban. Vehetsz millió olyan dolgot, ami hízeleg az egódnak (lásd feljebb).

Minden a te dolgod. Az is, ha beleférsz, az is, ha nagyra nőtt egóval háborogsz.

2018. aug. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!