Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha amerikán belül át kell...

Ha amerikán belül át kell szállni hazautazáskor, akkor a csomagot fel kell venni vagy ők atteszik a másik gepre? A légitarsasag nem ugyan az de egyben van veve a jegy.

Figyelt kérdés

pl american airlines jfk-ig, onnantol british airways Londonba

Felesegem szerint fel kell venni a csomagot mert masik legitarsasaggal taznank tovabb.

Eddig mindig egy legitarsasaggal mentunk de ismet tervezzuk az utazast es minden szoba johet ha jo aron van.


2018. szept. 28. 21:55
 1/4 anonim válasza:
58%
Ahol belelepsz az orszagba, elvileg ott kell felvenni a csomagot. En Detroitban szalltam at, atmentem a vamon, felvettem a csomagom es elvittem pár meterre ahol felraktak a kovetkezo szalagra es ennyi volt. Visszafele, amikor kileptem, nem kellett.
2018. szept. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Amerikabol mesz Londonba? akkor a csomagodat Londonba fogjak kuldeni, arrol a helyrol, ahonnan utazol. Londonban fel fogod venni. De ha Amerikaba jossz es at fogsz szallni egy belfoldi jaratra, fel kell venni a csomagot es atmenni a bevandorlasi vizsgalaton az elso amerikai repteren ahova megerkezel. .
2018. szept. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%

Borond levetel/feladas csak akkor van, amikor ide az USAba utazol, Magyarorszagra utazva mar nem kell a boronddel foglalkozni.


Ahogy elozo irja, ha az USAn belul van az atszallasod, amikor eloszor belepsz az Allamok teruletere, felveszed a csomagot, atmesz a vizsgalaton, majd leadod ujra. En JFK-n szalltam at egyszer, ott is kb. max 8-10 meter volt a tavolsag amit a felvett boronddel meg kellett tenni majd egy masik szalagra felrakni.

(Mondjuk ezert (is) valasztok olyan jegyet, ahol europai atszallas van, mert akkor ezzel nem kell foglalkozni.)


Ez legitarsasagtol fuggetlen dolog.

2018. szept. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
59%

Ezt _nagyon_ bonyoult általánosságban megválaszolni.


Valóban, vámhatár probléma nincs, amennyire a vám érinttett, a csomag Pestig utazhat, az EU vámhatárt ott lépi át a kezedben. Légitársaság probléma van.


Ha a két légitársaság egy szövetségbe tartozik, nincs probléma. A három nagy szövetség a SkyTeam (Delta-Air France-KLM-AlItalia), a Star Alliance (United, Brussels, Swiss, LOT, Turkish, Air Canada, TAP), a Oneworld (American, Finnair, British, Iberian). Ha szövetségeken átnyúló jegyet sikerül venned, akkor sincs általában gond mert interline agreement-ek léteznek de ez az ahol nagyon összekuszálódhatnak a dolgok. Szerencsére földi halandó ilyen jegyet aligha tud foglalni, ahhoz valódi ügynök kell, GDS eléréssel, OTA ilyet nem ad ki mert mindenkinek leesne a feje amikor megpróbálja megérteni, hogy mi történik.

2018. szept. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!