Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülővel való utazás előkészü...

Repülővel való utazás előkészületeiről mit kell tudni?

Figyelt kérdés
Először fogok repülőn utazni, és szükségem lenne pár tanácsra. Pl. mit lehet tenni a bőröndbe, és mit nem? Valamint abban a táskában amit felvihetek a gépre? Úgy hallottam, hogy ételt és italt sem vihetek magammal, valamint nem tanácsos enni előtte. Ez tényleg így van? Ezeken kívül a fontosabb tudnivalókra lennék kíváncsi.
2018. nov. 3. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a google keresések elsajátítását tartom repülés előtt a legfontosabbnak. Pl ha beírod, hogy "első repülés előkészületek" akkor sokkal bővebb leírást találsz mint amit bárki hajlandó ideírni neked.


[link]

2018. nov. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Italt nem vihetsz magaddal a fedélzetre. Pontosabban otthonról nem, mert a folyadékokat elveszik a biztonsági ellenőrzésnél. Ha utána a wc-ben megtöltesz egy üres üveget vagy veszel egy üzletben, az már mehet. Ételt vihetsz fel, nyilván normális körülmények között, tehát mondjuk pár szendvicsbe nem ötnek bele. Folyadékot a fedélzetre max 10x100ml-t vihetsz, és ezeket bele kell tenni egy visszazárható átlátszó zacsiba (pl amik vannak ezek a "patentos" uzsonnászacsik), és a biztonsági ellenőrzésnél külön ki kell venni a táskádból. Hogy egyél e előtte, ez a te gyomrodtól függ, én a repülőn is szoktam enni, és nem volt még semmi bajom.

És a gugli valóban a barátod.

2018. nov. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira kíváncsi lenél mint írod, előbb olvasnál, utána publikálnál.

Elolvashatnád például a reptér honlapján levő tudnivalókat, a légitársaság visszaigazoló emailjét, illetve az elmúlt 1500 hasonló értelmi színvonalú kérdésre adott választ. Itt.

2018. nov. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%
Készíts be egy üveg whisky-t, egy svájci bicskát, egy akkus fényorgonát egy szülinapi csillagszórót és állíts be hozzá egy aztali csörgőórát.
2018. nov. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

WWW.BUD.HU itt mindent megtalálsz amit fontosnak tartasz de még nem vagy vele tisztába én innen tájékozódtam.

Első ha megvan a jegy akkor az legyen be csekkolva vagy pedig a reptéren fogsz feltéve ha akarsz utazni sok sok pénzt fizetni fapadossal mész a jegy lehet olcsó de ezekkel a plusz költségekre oda kell figyelni sok pénzt és fej fájást elkerulhetsz vele nekem hidd el. Ha tudod mekkora bőröndöt viszel olvasd el a repülő társaságod szabályait mekkora lehet és hány kg. Készíts fejbe vagy papírra listát mit viszel el itt is nem árt ha oda vigyelsz mivel súly korlátok vannak szigorúan be is tartják ebből élnek kell a pénz. Folyadék maximum 1 liter 100ml flakonokba 10 db ez a limit Európába lezárt tasakba neszesszerbe kell bele rakni megjegyzem sok mindent folyadék a számít krémek vagy ételeknél youghurt. Ha Európába utazol elég a személyi gondolom ezt tudtad a lejárati időt nézd meg és utazz ha pedig Európán kívül utazol útlevél szükséges. Nem kell paraznod kezletleges stressz van az emberbe de mikor a gépen vagy csodálatos felejthetetlen főleg ha ablaknál ülsz jó utat. Legfontosabb a link mindent megtalálsz.

2018. nov. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!