Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Van orvos a repülőgépeken?

Van orvos a repülőgépeken?

Figyelt kérdés

Klausztrofóbiás vagyok, nagyon félek a repüléstől.

Angliába szeretnék menni és nagyon nincs más választásom.

Arra gondoltam, hogy a lehető legnagyobb mennyiséget veszek be frontinból egy fél szem altató kíséretében.

Ha esetleg ettől vagy maga a repüléstől rosszul lennék, akkor mit csinálnak fent?



2018. nov. 14. 22:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Akkor leszólnak, hogy egyel kevesebb kávét főzzenek majd érkezéskor, mert az egyik utas meghalt.

Frontint és társait nem is értem, miért nem tiltották be. Veszedelmes gyógyszer.

Ha túladagolod, akkor letakarva fogsz utazni. Gratulálok.

Egyébként repülőgépen orvos legfeljebb véletlenül van, utasként. Nem része az ellátásnak.

2018. nov. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Klausztrofóbiás vagyok, nagyon félek a repüléstől. - repultel mar? Ha meg nem, honnan tudod hogy felsz?


A baratnom klausztrofobias, 9 honapos terhesen, mar a magzatvize majdnem elfolyt, sem volt hajlando beszallni a panelhaz liftjebe, inkabb felment lepcson.

Mikor elvittem setarepulesre, a kis 4szemelyes gepbe beult, az elejen parazott, hogy bezartsagi erzes ide meg oda, de ahogy felszalltunk, a vilagon a legnagyobb elmenyben volt resze, fulig ert a szaja.

Szoval neked fobiad van es a repulestol is felsz? Vagy azert felsz mert az utasterben radjon a fobia? Ketlem. Eleg nagyok ezek a gepek belulrol. Max a wcre ne menj, mert a klotyi a repulon nagyon nagyon pici.


Nincs orvos a repulon, max, ahogy elozo irja, egy epp azon a jaraton utazo orvos, de az lehet hogy fogorvos... azzal nem sokra mesz.


Gyogyszerrol inkabb az orvosodat kerdezd :(

2018. nov. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 lencsefőzelék ***** válasza:
93%
Vannak profi személyszállító cégek, melyek Angliából Magyarországra hozzák-viszik az embereket (mikrobusszal), akár házhoz is mennek. Nekem egy kint dolgozó ismerősöm mindig velük jön. Igaz, hogy vagy 24-26 óra az út, de valamit valamiért...
2018. nov. 15. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, ez egy nagyon veszélyes ötlet. Ha túladagolod magad (ráadásul a kabinban uralkodó, a földitől eltèrő légnyomás miatt a szervezeted is másképp reagál a megszokott dózisokra!), nincs helyben segítség. Ha van is orvos a fedélzeten, nagyon korlátozott az eszközpark, aki a gépen elérhető. Súlyos helyzetben persze dönthet a kapitány a kényszerleszállás mellett, de hiába van ilyenkor minden géppel szemben prioritása az adott repülőnek, utazómagasságról indulva igy is 30-40 perc, mire egyáltalán egy rohamkocsi személyzete érdemben el tud látni. Ez nem játék.
2018. nov. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ablakhoz vegyél jegyet, semmi baj nem lesz. Amúgy kb. olyan, mintha buszon ülnél, csak kisebbek az ablakok, ellenben jóval nagyobb a belső tér.
2018. nov. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

"Ablakhoz vegyél jegyet, semmi baj nem lesz"


Így is van!

Ha hányni akarsz, csak kinyitod.

2018. nov. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Többféle klausztrofóbia van. Azért a repülő elég tágas. Pár száz utas... - ehhez képest egy szoba sokkal kisebb.

Orvos rendeltetésszerűen nincs. De az utaskísérők ki vannak képezve annak eldöntésére, mit tegyenek (legrosszabb esetben kényszerleszállás).

2018. nov. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

:D :D


Túladagolástól nem félsz, de egy gép belsejében igen???


Hát ezen röhögnöm kell de nagyon.

Öngyilkos akarsz lenni vagy repülni akarsz?

Döntsd már el.

2018. nov. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nincs orvos a repülőn, kivéve, ha az egyik utas véletlenül orvos, de intenzív osztály akkor sincs arra az esetre, ha túladagolod magad. A gyógyszerezést feltétlenül beszéld meg az orvosoddal (feltéve, hogy az orvosod ért hozzá, ha nem, akkor keress másikat). A repülésnél megváltozik egy kicsit a légnyomás, amit normális esetben nem veszel észre, de a gyógyszer ettől lasabban/gyorsabban szívódhat fel, ezért ne kizárólag a meglévő tapasztalataid alapján akard begyógyszerezni magad.

Arra is gondolj, hogy a repülés előtt és után képesnek kell lenned "működni" - nem szerencsés, ha valamely nagy londoni reptéren órákig kóvályogsz, mert úgy leszedáltad magad. Tehát mindenképpen ehhez értő orvossal konzultálva adagold a gyógyszert!

Ha rosszul leszel, akkor van zacskó, amibe belehányhatsz, és a légiutaskíséről elsősegélyt tudnak végezni. A jó hír: sem a magasságtól való rettegés, sem a klausztrofóbia nem jár automatikusan azzal, hogy nem bírod ki a repülést! A repülőn a tér nem szűkebb, mint egy buszon, tehát ha a tömegközlekedés megy neked, akkor talán a repülés sem kizárt. Ha mégis: nemcsak kisbuszok vannak, hanem pl flixbus is, ott kicsit nagyobb a mozgástér, mint a kisbuszon (amit én fele ekkora távolságra sem vállalnék, ha elkerülhető, ráadásul a kisbuszon sokkal szűkösebb a tér egy repülőhöz képest).

2018. nov. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

5/9

Buszra sem szállok. Azaz ilyen hosszú útra biztos nem. Ha dugó van a városban attól is rosszul vagyok.


7/9

Nem a mérettel van bajom, hanem azzal, hogy nem tudok akkor kilépni a kellemetlen helyzetből amikor akarok.

2018. nov. 15. 17:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!