Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Törökorszagba rendszeresen...

Törökorszagba rendszeresen utazok el tudnatok ezt magyarazni (90 nap 180 napon belül)?

Figyelt kérdés
Ne haragudjatok hogy nincsenek ekezetek, sajnos nem magyar a billentyüzetem. A kerdesem a 90/180 napos belepessel kapcsolatba lenne. Jartam mar Törökoszagban2015 öszen 2 hetet es 2016 öszen kb 2 honapot. Ebben az evben szeptember 24 es oktober 4 között voltam Törökorszagban de szeretnek vissza menni februarban 7-8 napra. De meg vagyok zavarodva ezzel a 90 napot lehet 180 napon belül magyaroknak Törökorszagba tölteni. Olvastam mar rengeteg mindent de mindehol mast mondanak azzal kapcsolatban hogy hogyan kell ezt szamon tartani stb. Valaki el tudna nekem magyarazni hogy akkor most tudok menni februarba ismet Törökorszagba ill a 90 nap az a belepestöl szamitott mint a 180 nap vagy hogyan? Ne haragudjatok kerlek valaki el tudna magyarazni ezt logikusan? Nagyon szepen köszönöm es Kellemes Ünnepeket Kivanok !
2018. dec. 23. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom bármely 180 napos perióduson belül maximum 90 lehet az, amit ott töltesz. Nem bonyolult ez. Mivel most fevruárban már csak a 2018 őszi kb 10 napos tartózkodásod lesz 180 napon belül, aligha lesz bármi gondod.
2018. dec. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amikor menni szeretnel, akkor eldontod ugye, hogy pl. februar 10-17-eig szeretnel menni. Ekkor a februar 17-etol visszaszamolsz 180 napot. Kapsz egy x datumot es ezen x datum es a februar 17. között megszamolod, hany napot voltal ott. Ha pl. 40 napot, akkor meg 50 nap maradt a vizumodban.

Mindig alaposan szamolj, mert a buntetes nagyon magas, es ha epp nincs nalad annyi penz a hataron, akkor elengednek ugyan, de 5 evre kitiltasra kerül az illeto automatikusan.

2018. dec. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tehat pl. a te esetedben egy lehetseges szamolas: februar 2-10-e között leszel ott ujra. Februar 10. - 180 nap = augusztus 14. Elmondasod szerint 11 napot voltal szeptember oktober fordulojan, tehat 90-11=79 napod maradt meg a vizumodban.
2018. dec. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen köszönöm a segitsegeteket!!! Akkor megnyugodtam, hogy mehetek es most mar minden vilagos.
2018. dec. 23. 14:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Ennek örülök, ha barmi mas segitseg is kellene, irj nyugodtan :)
2018. dec. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azert is voltam megzavarodva mert a török e visa oldalon azt irtak hogy a 180 napos periodus az elsö belepestöl kezdödik es ezert nem ertettem ezt a visszafele szamolast


(Hungary: Official and Ordinary passport holders are exempted from visa for their travels up to 90 days within 180 days reckoned from the date of first entry.)

2018. dec. 23. 14:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát mert ha az első belépés szeptember 24, akkor ha jól számolom, március 23-ig tart a 180 nap. Ez alatt ne legyen több 90 napnál azzal a 10 nappal együtt se, amit ott töltöttél (tehát még 80-at tölthetsz ott addig, bár erre már idő is alig lenne :)


Ha viszont január 10-én kimész két hétre, aztán áprilisban akarsz megint, addigra szeptember óta letelt a 180 nap, tehát az már nem számít bele. Innentől az "első belépés dátuma" január 10, és július 9-ig nem szabad átlépned a 90-et.


Nem olyan extrém összeg amúgy a vízumtúllépés, napi 1 dollárt írnak itt: [link] ("revised January 2019" :D tehát már a legfrissebb)

2018. dec. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!