Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Első repülés? Többi lent.

Első repülés? Többi lent.

Figyelt kérdés

Jövőhéten fogok először repülővel utazni, Bécsből Párizsba. Több kérdésem is felmerült.

1. A csomag feladása hogy működik? A biztonsági átvilágítás előtt/után?

2. A becsekkolás online is lehetséges, és nem muszáj a beszállókártyát papír alapon bemutatni, jó lesz telefonon is, ugye?

3. Az nagy baj, hogy egyáltalán nem beszélek németül? (Úgy tudom hogy a beszállás megkezdését meg mindenféle fontos infót hangosbemondóba mondanak be. Azt elmondják angolul is?)



2019. jún. 19. 14:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1. Az első a csomag feladás. Utána a "szeku". Kézi marad nálad.

2. Igen, online is csekkolhatsz. Arra ügyelj, hogy nem minden reptéren lehetséges a telefonos leolvasás. Ennek nézz utána. Nálunk a biztonság kedvéért mindig van egy példány a beszállókártyákból a kéziben és a feladottban is. 2 gyerekkel a franc se akar kinlódni, ha valamiért nem elég a telós.

3. Szerintem nyelvtudás nélkül is lehet boldogulni, de inkább a kapu körül legyél és csekkold a kiírásokat.

Az adott reptér appját letöltöd, sokszor precízebb az infó, mint a kiírások. BUD-on legalábbis.

Majd biztos lesznek itt laza arcok, akik nem veszik ennyire komolyan, de a gyerekekkel, bőröndökkel mi így óvatoskodunk.

2019. jún. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1-es nagyon jól leírta, ennyit azért még hozzáírnék:


- Ha fapados járattal mész, nagyon fontos, hogy csekkolj be online. Vannak ugyanis olyan fapadosok, akik még külön pénzt számolnak fel a reptéri becsekkolásért, és nem kis összegről van szó. Kinyomtatni azért is biztosabb, mert nekem pl. volt olyan telefonom, ami nem szerette a reptéri wifiket, nem tudott csatlakozni egyhez sem, ne a helyszínen derüljön ki, hogy upsz, kicsit gyökér a telefon, és pont azon van az egyetlen bizonyíték arra, hogy van beszállókártyád. :D


- A beszállókártyádon rajta lesz, hogy melyik kapuhoz kell menni, érdemes a közelében várakozni. Ha esetleg angolul tudsz, akkor én a helyedben egy-két emberrel, aki potenciálisan beszél németül, "összespanolnék" - megkérdezném, ő is Párizsba megy-e, leülhetek-e mellé, vigyáz-e a cuccomra, amíg elmegyek mosdóba, honnan származik - ha német nyelvterületről, nyert ügyed van! Aztán ha valami gyanúsat észlelsz, vagy csúszás van, megkérdezheted tőle, hogy mi a helyzet. Esetleg lehetsz rögtön őszinte is, megkérdezhetsz valakit, hogy ő tud-e németül, mert te nem tudsz, és hogy tudna-e szólni, ha valami probléma van.

2019. jún. 23. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!