Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Szállást kínáló emberek...

Szállást kínáló emberek booking.com-on?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem találom a T&C-t a szállásadóknak (folyton a turista T&C jön fel), és most egyetemre kell írnom egy dogát, amiben a booking.com nagyban szerepel.


Aki már rakott fel szobát erre a helyre, tudja-e, hogy a megegyezés szerint lehet-e alacsonyabb az árad a saját honlapodon, mint amit a Booking.com-on kérsz?


Köszönöm előre is!



2020. márc. 22. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

Akkor is alacsonyabb, ha azonos árat teszel fel. A booking jelentős jutalékot kér tőled a közzétételért, amit a vásárló fizet meg úgy hogy ezt az értéket a booking ráteszi a szállás árára. Én mint vásárló, többször egyeztem már meg a szállásadóval így (neki ugyanannyi, nekem a jutalékkal kevesebb).

Egyébként ez is, mint minden szerződés, megegyezés kérdése. Ha meg tudsz így állapodni, természetesen annyit kérsz, amennyit akarsz.

2020. márc. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, de ez sajnos nem válasz a kérdésemre...


Kicsit átfogalmazva a kérdést:

Az alap Booking.com-os Felhasználói feltételekben, amit aláírsz, amikor felteszed a szobádat, van-e olyan rész, hogy nem engedik, hogy olcsóbban add a honlapodon a szobát, mint a Booking-on?

2020. márc. 22. 19:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor Te nem értetted a választ:

Aki a honlapján teszi fel a szállást, az szinte TUTI, hogy ott olcsóbban adja - ugyanis a Bookingos jutalékot nem kell rá/felszámítania.


Nem egy ismerősöm van, aki úgy megy nyaralni, hogy előtte felhívja a szállást és közvetlenül tőle foglal, 10 %-al olcsóbban. Mondjuk ennek annyi a hátránya, hogy nincs meg a bookingos "garancia".

Arról nem beszélve, hogy a Bookingon is sok helyen eleve kétféle ár van: egy olcsóbb, nem lemondható meg egy drágább, X ideig ingyenesen lemondható.


Tehát nem, nincs ilyen kikötés.

2020. márc. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem azt kérdeztem, hogy nem veheti-e meg az ember olcsóbban a szállástól, hanem, hogy hivatalosan ki lehet-e írni olcsóbb árat.


Ahogy te mondod: az ember FELHÍVTA a hotelt. Ez nem tartozik bele a Booking.com ár garanciájába, és ezért nem is érdekelné őket. Nem beszélve arról, hogy azzal az árral nem állíthatnak oda a Booking.com-hoz, hogy na akkor most pénzt vissza.


Igen, TUDOM, hogy olcsóbb ha megkérdezed a szállást. Utaztam már én is és dolgoztam már hotelben is, köszönöm.


Most mégegyszer megkérdezem:

Tud-e valaki olyanról, hogy a Booking.com-on amikor aláírod az általában felhasználásról a "papírokat" akkor van-e olyan részleg, hogy nem adhatod olcsóbban a honlapodon a szobát, mint a Booking-on?


Köszönöm!

2020. márc. 23. 09:25
 5/5 A kérdező kommentje:

Ha valakit valahol érdekelne esetleg majd a jövőre nézve a válasz, akkor tudjátok, hogy vannak, olyan országok, ahol még ez él de az Európai Unió nagyon lecsapott erre. Ennek folyamán:

[link]


Itt le van írva, hogy melyik országban tiltották be, melyikben félig-meddig, és melyikben sose volt.


Sok sikert annak, akinek kell majd ez az információ!

2020. márc. 23. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!