Kezdőoldal » Utazás » Szállások » A járvány miatt nem aktuális,...

A járvány miatt nem aktuális, de erről mit gondoltok? Szállásokkal kapcsolatban van erről tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

A járvány miatt sajnos nyilván nem utazok sehova, most nem is lehet, de a szállodákkal kapcsolatban kíváncsi lennék valamire.

Egy 4csillagos szálloda, hotel mennyire luxus? Inkább egy minőségi, jól kinéző, de 3 csillagos hotelhez áll közelebb kinézetre meg szolgáltatások terén, vagy inkább már az 5 csillagosokhoz közelít?

Ezek a 4 csillagosak például szerintem nagyon jól néznek ki:

[link]

[link]

[link]

Ez is 4 csillagos "csak", de gyönyörű a kilátás: [link]


Itt van pár 3 csillagos:

[link]

[link]

[link]


Vannak olyan 3 csillagosak is, ahol medence, szauna meg edzőterem is van. Persze valahol nincsen, de attól még nagyon szép hely.


A négy csillagos szállodák mennyivel, miért többek, mint egy három csillagos?

A 4 csillagosba kik járnak: a középosztály, annak a felsőbb rétege, vagy oda is a milliomosok?

Ha elmegy valaki egy 4 csillagos szállodába úgy, hogy amúgy nem milliomos, nem öltözik luxus cuccokban és amúgy nem 4 csillagos szállásokra jár, akkor ez meglátszik rajta és kilóg a sorból, vagy ha már valaki oda foglalt, akkor feltételezik, hogy van rá pénze és nem néznek rá furán azért, mert nem olyan exklúzív a megjelenése?


Tény, hogy járványhelyzetben nem utazok sehova, de csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést, hiszen valaha életemben még azért lehet rá esély, hogy utazzak.



2021. márc. 3. 09:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt így általánosságban nem lehet megmondani.... A csillagokon belül is lehet nagy eltérés... Konkrétan meghatározott, hogy milyen feltételeket kell teljesíteni X csillag jelöléshez - de ezen belül ugye nagy minőségi különbség is lehet. Nem mindegy, pl. hogy az étterem 30 éve ugyanúgy néz ki, vagy tavaly lett felújítva.


Senkit nem érdekel, hogy ki hogyan öltözködik!

Egyszer majd menj el a Four Seasons környékére (egyik luxusszálloda), és nézd meg, kik jönnek-mennek ott...

Ugyanúgy tornacipős-hátizsákos turisták a többség, mint bármely más alasonyabb kategóriájú szállodákban. Az üzletemberek persze más kategória, de a turisták teszik ki a nagyobb részt...

2021. márc. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Vannak országok, ahol pl. 4*-os alattiban nem is szabad megszállni, de nem a luxus miatt, hanem mert annyira színvonal alattiak.
2021. márc. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Voltam már több 4-5 csillagos szállodában, egyáltalán nem vagyok milliomos. Persze kérdés hol, de annyira nem über drága, hogy egy közeposztály ne tudja megfizetni pl. egy hétvégi wellness, városlátogatás céljából. Nem szoktam drága cuccokban lenni, meg senki nem szólt ezért. Volt olyan hely ahol vacsorához ki kellett öltözni, de nyaralóhelyeken rövidgatyában és polóban van a többség.. Egyébként árban nagy különbség lehet 5 csillagos szállodában voltam 40 Euroért és 400 Euroért is per éjszaka. Függ, hogy hol van a szálloda és milyen akciót fogsz ki. (400 Euros Niagara Fallsnál volt a 40 pedig Phuketen).
2021. márc. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elég nagy a szórás, van amelyik az 5-öshöz van közelebb, van amelyik a 3-ashoz, árra ugyanez igaz.


De amúgy egy google keresés megmondta volna. Pl meddig van nyitva recepció. Lehet akármilyen tip-top, ha ennek nem felel meg, akkor kevesebb a csillag. A kilátásra viszont nem jár plusz csillag :).


Pár éve voltunk egyszer egy négycsillagosban, azt hiszem valamikor áprilisban, pont mielőtt el kellett költeni a SZÉP kártyákat hogy ne járjanak le. No ez tökéletesen meglátszott a vendégeken, nem hogy milliomosok nem voltak, szerintem a középosztálynak is inkább az alja.

2021. márc. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!