Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Motel vagy bérlés? Érvek,...

Motel vagy bérlés? Érvek, ellenérvek?

Figyelt kérdés

Külföldi letelepedes a cél, és gimi után mennék ki, amit nyárra tervezek.

Se szakma, se munkatapasztalat, így nem jók az esélyek. Akiket kérdezgettem és kimentek, mind csak úgy tudott bérelni, hogy összeállt többekkel.

20 éves nőként, egyedül nem szívesen költöznék össze vadidegenekkel (barátnőm sajnos megjárta, nekem bőven elég volt azt a sztorit hallani)

Arra gondoltam valami olcsó motelben szállnék meg az első fél-max 1 évben, aztán ha már lesz fixen keresetem, majd keresek egy legolcsóbb albit.

Szeretnék érdeklődni tapasztalatokkal kapcsolatban. Köszönöm!


2022. dec. 5. 11:43
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
96%

Európai országokban eleve nincsen olcsó motel. Az tipikus amcsi találmány.


Panziót, egyéb falusi szállásra tudsz rákeresni, de tuti, hogy drágább lesz, mint egy szobabérlés egész hónapra.

2022. dec. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

A szobabérlés biztos olcsóbb, de abba nem megyek bele a fent említett okok miatt.

Ezért kérdezem hogy lakásbérlés vs motel, mik a tapasztalatok.

2022. dec. 5. 13:52
 13/36 A kérdező kommentje:
Ez jogos, hogy nem volt egyértelmű.
2022. dec. 5. 13:53
 14/36 D. Brasco ***** válasza:
50%
A motel bérlésed már ott megbukott,hogy oda nem jelentenek be lakcímre tehát innentől kezdve kb semmit nem tudsz csinálni
2022. dec. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
Öcsi túl sok hálivúdi filmet néztél. Európában nincsenek olcsó motelek. Itt max hostelek vannak ahol 8-16 ember van egy szobában és az is 700-800 euro egy hónapra. Semmi értelme odamenni, amikor a legtöbb nyugati országban annyiért már egész lakást kapsz.
2022. dec. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
#14: épp valami hasonlót írtam volna én is, de az előbb befenyített, hogy töröltet, ha negatívat írunk.
2022. dec. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

Szoval, osszegezve: tudasod semmi, gyakorlatod semmi, alkalmazkodokepesseged megintcsak semmi, kezdotoked a semminel is kevesebb, igenyeid viszont annal inkabb vannak.


Hat, sok sikert!

2022. dec. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:

Nem fogsz annyiért olcsó szobát kapni, mint amennyibe egy relatíve külvárosi stúdiólakás kerül. Nagyjából ennyi a válasz, még nagyon olcsó országok nagyon olcsó hoteleiben is 600-800 euró egy havi lakhatás valami olyan szobában, ahol el sem férnek a cuccaid, plusz mivel nincs bejelentett lakcímed, így csak feketézni tudsz. Ezek olyan országok, ahol feketézéssel nagyjából ennyit keresel.


Beszélsz legalább angolul felsőfokon? Ha egyik nyelv sem megy folyékonyan, akkor főleg felejtsd el, nagyon könnyű prostitúcióig csúszni ilyen paraméterekkel.

2022. dec. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 BeefEater ***** válasza:

Az a kategória amit keresel Európában nem létezik. Vagy bérelsz egy szobát és vagy szerencséd lesz, vagy nem, vagy bérelsz egy lakást/házat.

Próbálkozhatsz AirBNB-vel vagy ilyesmivel, csak a legtöbb helyen kelleni fog egy lakcím ahhoz, hogy munkába állhass. Arról nem is beszélve, hogy erre felé egy hónapnyi BNB-zésből 2-3 lakást bérelhetsz.


Ha egyedül akarsz kiköltözni akkor előbb Magyarországról találj állást, a munkaszerződéseddel és elegendő kaucióval tudsz bérelni.

2022. dec. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
92%
#19: szerintem az ő kategóriájában csak olyasmi játszik (mármint legálisan), ahol pl. panzióban, vagy Bauernhof-on szállást is adnak az alkalmazottnak.
2022. dec. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!