Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Airbnb-n meg kell adni valóban...

Airbnb-n meg kell adni valóban az adataim?

Figyelt kérdés

Párommal foglaltam szobát és kaptam üzenetet (a szállás adótól?!) hogy adjuk meg az adataink ez után kapok instrukciót hogyan tudok majd bejutni.

Ez valóban így működik?

Már bánom hogy ezen az oldalon foglaltam olyan bonyolult itt bármit is megtalálni....

A mai világban nem lehet tudni... szoktak kérni ilyen adatokat online a foglaláshoz? (személyi szám, email cím, születési hely, idő, lakcím...)

(Március 16-ra foglaltuk.)


2023. márc. 13. 23:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2023. márc. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Minden szálláshelyen kötelező ezeket megadni, és a szállásadó köteles be is jelenteni. Ez a világ legtöbb országában így van.
2023. márc. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

#2bookingon foglaltam sosem kérte online csak személyesen.

Igazából az volt fura hogy angolul kaptam ezt az egész linket meg üzenetet.

2023. márc. 14. 06:17
 4/21 NTBS ***** válasza:
55%
Igen.
2023. márc. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%

Mivel sok esetben nem találkozol a tulajjal, ezért kérik online az adatokat.

Igazán nem értem, neked nem gond, hogy a lakásról meg egyebekröl megadnak minden adatot, csak az, ha neked is van ilyen kötelezettséged?

Te hol élsz, nem vetted még észre, hogy a 21. században gyakorlatilag minden ügyintézés online történik?

Az meg, hogy angolul kaptad az üzenetet, szintén természetes, ugyanis nem csak magyaroknak adják ki a szállást, és angolul mindenki megérti, az egész világon ez a megszokott nyelv.

2023. márc. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

"A mai világban nem lehet tudni... "


Ez valóban így van, de a lakás tulaja szempontjából meg főleg, hogy így van.

Hiszen "a mai világban nem lehet tudni", hogy aki kiveszi, az nem fog ott -pl. részegen- törni, zúzni, rongálni, vagy bármit ellopni.

2023. márc. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
6: szemléltető példa - nemrégiben egy kérdező kupit üzemeltetett volna az albijában.
2023. márc. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
70%

Az airbnb-nek adod meg az adataidat, nem a hostnak. Be is kell szkennelned a személyidet/útleveledet, anélkül nem tudsz foglalni. Ha a host azt szeretné, hogy még külön üzenetben küldd el neki, annak ne add meg, ez esetben keress másik szállásadót.


Teljesen érthető. Ez a szállásadókat védi. Ha kirámolod vagy szétbarmolod a lakást, akkor így tud megtalálni a rendőrség.

2023. márc. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%

A magyar szálláshely szolgáltatók jogszabályi kötelezettsége a VIZA-ba adatszolgáltatás okmányolvasás útján. A VIZA (vendég információs zárt adatbázis) egy zárt adatbázis, csak hatóság jogalapigazolással (általában rendőrség) végezhet benne célzott keresést, magánszemély számára egyáltalán nem férhető hozzá, adatszolgáltatás a vizából lehetetlen. A szálláshelyszolgáltató elkérheti az adataidat vagy át kell adnod a személyes okmányod, hogy a szolgáltató olvassa be. Ez minden hotelben, apartmanban, kempingben, bárhol így megy.


Javaslom, hogy az alábbi oldalt fusd át: [link]

2023. márc. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

De sok okos ember van itt :D

#5 veled az élen! "Igazán nem értem, neked nem gond, hogy a lakásról meg egyebekröl megadnak minden adatot" milyen minden adatot???? elmondanám, hogy még a konkrét címet SEM tudtam, amit jó lett volna a foglalás előtt, hogy mégis mihez van közel, de te nagyon tudod mi az a "minden".

Épp azért kellene a szállásadónak megnéznie átadás után, ahogyan eddig aztán tud jelezni, ha gond van. És ha ő szándékosan tönkre tesz valamit, és rám fogja én mivel bizonyítom, hogy nem én voltam??? 21 század -.-

Annyira ne legyen már lusta, hogy a saját pénzéért nem képes megjelenni.

Szerinted természetes az angol, és ha egy idősebb házaspár veszi ki akkor nem lehet oda írni magyarul? MAGYARORSZÁGRA foglaltam, alap lenne , hogy magyarul kapjam a választ és +-ban oda írják angolul is, ahogy az összes többi szállás oldalon működik.

2023. márc. 14. 14:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!