Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Nagyobb szállás kereső oldalak...

Nagyobb szállás kereső oldalakon mennyire megbízható az előre fizetés?

Figyelt kérdés
Horvátországba mennénk nyaralni, és a booking.com-on illetve a szallas.hu-n találtunk jónak tűnő apartmanokat, viszont mindenhol előre kell utalni a teljes összeget. Mennyire megszokott ez, nem az lenne a normális, ha foglalót kérnének és csak a helyszínen a többit? Illetve ha nem az oldal helyezi letétbe a pénzt, hanem közvetlenül a szállásadónak kell fizetni, abban lehet valami buktató?

2023. jún. 27. 07:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezeken az oldalakon is (de legalább is bookingon tutti) a szállása válogatja.


Ami fontos azok a lemondási feltételek.


Illetve külön ne utalj nekik, a bookingon keresztül fizess, akkor nem lesz gond.


Mondjuk nekünk eddig mindig csak egy részét kellett előre (vagy semmit), a többit a helyszínen, vagy a tartózkodás ideje alatt levonták.

2023. jún. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen bevett szokás. Én csak a Bookingról tudok nyilatkozni: 1000+1 bookingos szállásfoglaláson vagyok túl és még soha semmilyen bajom nem történt. Meg elvileg ilyen titkosításon meg keresztül a bankkártyadat, biztonságban van, de ehhez a részéhez nem értek.


Sok olyan szálláson voltam, hogy a foglalás visszaigazolása után emailben küldött a szállásadó egy díjbekérőt és átutaltam. Első alkalommal

a biztonság kedvéért csatolni akartam neki egy fizetési bizonylatot, de még be se töltött az email fiókom már küldött is egy levelet, hogy rendben vagyunk.


Apartmannál általában előreutalás történik, ennek főszezonban kb. "biztosíték" okai vannak. A kedvező ár mellé társul és a legtöbbje sajnos nem visszatérítendő. Ennek csak az az oka, hogy sokan foglalnak össze-vissza brahiból, a szolgáltatónak meg jó lenne tudnia előre tervezni főleg egy olyan húzos szezonban mint a nyári szünet. De ez is "normális", így azok akik nem biztosak még a foglalásban ha megkapják a díjbekérőt már törlik is a foglalást, így át tudja venni egy olyan a helyet, aki valóban el is akar utazni (kicsit passzív agresszívnak tűnik az írásom, nem ez a szándékom, természetesen vis maior van, betegség, baleset stb. én kifejezetten azokra gondolok, akik foglalnak aztán egy nappal előtte just4fun lemondják)


Na már így is bő lére eresztettem, remélem tudtam valamennyit segíteni.

2023. jún. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
1 vagyok: annyi, hogy mivel két kisgyerekem van, akik bármikor képesek lebetegedni, ezért mindig csak olyat foglalok, ami ingyen lemondható. Még akkor is, ha ez kicsit drágább.
2023. jún. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!