Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Booking szállás lemondás?...

Booking szállás lemondás? Többi lent

Figyelt kérdés

1 hónapja foglaltunk szállást Olaszországba, ahol nem lehet ingyen lemondani a foglalást. Tehát ha meggondolnánk magunkat akkor is a teljes összeget fizetni kell.

A szállás visszaigazolta a foglalásunkat viszont a kártyáról a pénzt a mai napig nem vonták le. Azt írja az oldalon, hogy a pénzünket a szállás kezeli. Viszont nem zároltak semmit sem a kártyámon és levonás sem történt.

Írtam nekik levelet, hogy aggódok a foglalásom miatt, mert így elég bizonytalan a foglalás amire napok óta választ sem kaptam.

Mivel a booking egy közvetítő cég ezért a magyar bookingos ügyfélszolgálatot szeretném felhívni és elmesélni nekik a történteket és törölni a foglalásom díjmentesen, mivel ilyen bizonytalan helyre, ahol még válaszra sem méltatják az embert nem szeretnénk menni.

Már választottunk másik szállást, csak nem szeretnék 2 helyen is fizetni viszont nem vagyunk hajlandóak kifizetni ezt a szállást, mert ilyen pofátlan helyre nem szeretnénk menni.

Van esélyem, hogy a magyar ügyfélszolgálat elintézi és díjmentesen tudjuk törölni a foglalásunkat? Vagy ilyenkor mi a teendő, ha panaszt szeretnék tenni és nem vagyunk hajlandóak fizetni a lefoglalt szállásért?


2023. jún. 29. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha foglaltál egy ingyen nem lemondható szállást, akkor az ingyen nem lemondható.


Az, hogy az üzenetedre nem válaszoltak az nem szép, de azért túlzás pofátlanságnak hívni.


Valsz amúgy minden a legnagyobb rendben a foglalásoddal és a booking ügyfélszolgálat is ezt fogja mondani.


De ha ennyire parázol csörögj rá telefonon a szállásra. 5 perc alatt tisztázhattok mindent.

2023. jún. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Miért ne lenne pofátlanság? Azokból az emberekből él akik ott szállnak meg. Az a minimum, hogy válaszolok az üzenetekre és teljesítem a vevő kéréseit, ha van.

Egyébként meg értem én, hogy ingyen nem lemondható, de a mai napig egy forintot nem vontak le és nem zároltak. Akkor mi van ha esetleg 0ft van a számlámon? Mivel ezt ők nem tudhatják. Nyilván van rajta pénz és azt várom, hogy le is vonják amit kell, de akkor nem értem, hogyan kezelik a foglalásokat, ha nem vonják le 1 hónap után sem, utána meg esetlegesen a vevőnek nincs a számláján pénz akkor meg mit csinálnak?

Teljesen abszúrd

2023. jún. 29. 22:29
 3/8 anonim ***** válasza:
A booking.com-nak lehet írni, viszont így hogy beleírták, hogy nem lemondható, nem hiszem, hogy jogos lenne. Egy visszaigzaoló emailt sem kaptatok a foglalásról? Plusz a booking ott szokott lenni, hogy mikor vonják le a pénzt. Lehet, hogy csak amikor mentek. Az pofátlanság tényleg, hogy nem írnak vissza, próbálj meg más elérhetőséget pl. telefon.
2023. jún. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindenekelőtt a foglaláskor előre tudhattad a kondíciókat. Egyértelműen meg lehet állapítani, mikor kell és mennyit fizetni különböző esetekben. A foglaláskor meg be lehet jelölni, hogy milyen opciót választasz, és azonnal odaírják, mikor fogják levonni. Jellemzően néhány nappal az érkezés előtt. Egyébként mindig a booking von le, a "szállás intézi" azt jelenti, hogy a szállás határozz meg, mikor vonjanak, és lehet, hogy a nettó árat vonják csak, az IFA ott fizetendő. De ez mind benne van a visszaigazolásban.

Írhatsz a közvetítőnek, de a szabályt nem fogja megváltoztatni, mert arra szerződés köti a feleket. Legfeljebb a szállásadó jóindulatú méltányossága jöhet szóba, de nem ilyen esetnél.

2023. jún. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem vontak le semmit nem számít. Az esetek többségében nem szoktak levonni, csak biztosítékként kérik a kártyaadatokat. E-mailt küldtél a szállodának vagy az appban üzenetet? Ha csak üzenetet, akkor lehet megpróbálkoznék az e-maillel is, bár feleslegesnek tartom a megerősítés kérést.
2023. jún. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Biztosítékként kérik a kártyaadatokat, de nem vonnak le semmit? És ha addig lenullázom a kártyám és egy forintot nem hagyok rajta? Akkor miből fogják levonni?

Foglaltam már párszor bookingon és ez mindig úgy történt, hogy amint foglaltam abban a pillanatban le is vonták a pénzt. Ez a szállás 1 hónapja nem vont le semmit, akkor mikor akarják majd? Érkezésem előtt pár nappal? És ha nem lesz rajta fedezet? Gondolom akkor személyesen kellene fizetni, de ha ott meg nem jelenek meg? Akkor így a szállás bukott egy foglalást vagy mivan? Szóval szerintem ez teljesen baromság a részükről, hogy így ennyire későn vonnak, míg egyszer majd megjárják és nem jelenik meg az illető és nem fognak semmit sem látni a pénzükből és a foglalásukból sem, csak valaki feltartja a helyet

2023. júl. 1. 00:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Most a szálloda anyagi helyzetéért aggódsz?
2023. júl. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gungasam ***** válasza:
Várják, hogy a kártyádon hátha sokkal több lesz és akkor majd aztán szakítanak egy nagyot és eltűnnek a ködben. Esetleg az éjszakában. Te meg megkönnyebbülhetsz, hogy végre levonták....úgy megkönnyebbülsz, de úgy...
2023. júl. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!