Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Szerintetek ha ilyet* (részlet...

Szerintetek ha ilyet* (részletek lent) szeretnék eladni, akkor max mennyit kérhetek érte?

Figyelt kérdés

° 4OoooFt, azaz negyvenezer forint értékű szálláskupon, 4*os (****) wellness hotelbe, 2 főnek 2 éjszakára, leutazható 2015.11.30-ig. Tehát aki amúgy is tervezne elmenni egy wellness hétvégére, és a kupon nélkül amúgy is kifizetné az egészet - DE még nincs lefoglalva szállás, így a kupon szerintibe menne el, másik spórolhat némi pénzt...

° Maga a kedvezmény értéke 4OoooFt - tehát ha az adott szállásajánlat eredeti ára pl. 7OoooFt, akkor a kupon felhasználásával a maradék fizetendő összeg 3OoooFt.

° Persze ténylegesen 4OoooFt-ot csak az spórolna, akinek úgy adnám oda a kuponomat, hogy nem kérek érte semmit, vagyis ha a leendő vevő ingyen kapná a kupont (de miért tennék így, miközben a neten hirdetném, amikor szintén ingyen adhatnám akár havernak/rokonnak is). Tehát szeretnék belőle magamnak is hasznot húzni.


Mindezek miatt kérdezlek Titeket, hogy szerintetek mennyit kérhetek érte? Nyilván 4Oooo-et senki nem fizetne nekem csak azért, hogy a szálláson a 4Oooo-es részt a kuponnal fizesse. Ha viszont mondjuk 25ooo-et kérnék a kuponért valakitől és állna az alku, akkor a vevőm (a szállásköltség szempontjából) 4OoooFt értékhez csak 25ooo-ért jutott hozzá, vagyis 15ooo-et spórol vele; ha pedig csak 1Oooo-et kérnék érte, akkor meg 3Oooo-et megspórolna a vevőm. (Egyébként én ingyen jutottam hozzá, de ha nem is használnám fel magamnak a kupont, már úgyis nyaralok pár más helyen is idén nyáron, ezért is döntöttem a felhasználás helyett inkább amellett, hogy pénzt csináljak belőle. Tehát -elméletileg- bármennyit is ad nekem valaki a kuponért cserébe, már pluszpénzem lenne belőle... Nem is lenne az általam kínált ár közel a 4Oooo-hez, hogy a vevőmnek is megérje, ne csak filléreket takarítson meg vele - de én se csak filléreket szeretnék érte kapni, mert annál azért többet ér már az is, hogy egyáltalán időt szakítok erre az egészre...)



2015. jún. 11. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Túl olcsón nem is érdemes ajánlani, mert az egyből gyanús :). Valahol 20 és 30 között tartanám reálisnak.
2015. jún. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a neten egy random embertől nem vennék 20-30 ezer forintos kuponokat csak úgy. Lehet hogy el tudnád passzolni, de nem vagyok benne biztos. Mindenki azt hinné hogy átvágod, mire kimagyarázod magad meg rájönnek, hogy ők is átvághatnak téged. És rengeteg időt meg magyarázkodást elvesz, hogy de ez tényleg így van és mindenki jól jár.


Szerintem egy ismerősnek kéne eladni. Aki megbízik benned, nem fog azon izélni, hogy átverés-e. Szóval én facebookon próbálnám meg eladni, ismerősök ismerősei között, 10-15 ért. Ha találsz egy volt munkatársat, iskolatársat, akkor lehet hogy egy 30 ezres kedvezményre már vevő.

2015. jún. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2015. jún. 11. 21:53
 4/5 A kérdező kommentje:

"Mindenki azt hinné hogy átvágod, mire kimagyarázod magad meg rájönnek, hogy ők is átvághatnak téged. És rengeteg időt meg magyarázkodást elvesz, hogy de ez tényleg így van és mindenki jól jár."

Hát mindezek bennem is felmerültek... Ha csak annyit írnék a hirdetésbe, amit de írtam (persze kivenném az olyan részeket, hogy saját hasznot akarok belőle, csak a kupon alapadatai lennének benne), akkor még van alapjuk az embereknek arra, hogy átverősnek higgyék az ajánlatomat. Éppen ezért gondoltam arra, hogy esetleg fényképestül hirdetném, hogy lássák a kupont, de még ez is felvet 2 további lehetőséget: ha a kupon kódja látszana a fotón is, akkor bárki csak lementhetné a képet, és akkor már arra sincs garancia, hogy amikor valaki felhasználná, addigra már felhasználná más, aki csak úgy megszerezte; ha meg a képről "lefirkálom" a kuponkódot, akkor meg a potenciális vevők hogyan tudnának meggyőződni arról, hogy ez a kupon igenis valódi?

2015. jún. 12. 14:13
 5/5 A kérdező kommentje:
"rájönnek, hogy ők is átvághatnak téged" és e mondatrészt hogy lehet érteni, azaz milyen átvágási lehetősége van másnak engem?
2015. jún. 12. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!