Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Mennyire legyek erőszakos?

Mennyire legyek erőszakos?

Figyelt kérdés
Sziasztok.a problémám, amiben segíthetnétek az alábbi: jövő hétre foglaltunk szállást egy apartmanba, 3 éjszakát töltöttünkn volna ott. Voltam olyan (hülye) buzgó, hogy mikor a foglalást intéztem (SZÉP kártyáról) az összeget teljes egészében átutaltam. Történt ez januárban, akkor még nem gondoltam, hogy olyan családi viszály alakul ki, hogy töröljük az egész foglalást. A lemondást csütörtökön megtettem. A tulah reagált is, számlaszámot kérve, amire a pénzt visszautalhatja. Pénteken vártam az utalást. De este bátorkodtam írni újfent a tulajnak, hogy mikorra várhatom, tekintve, hogy aznap még nem érkezett meg. Eme utolsó levelemre nem is válaszolt. Kérdésem: mikor szojták az összeget visszautalni? Meddig várjak, hogy ne tűnjek erőszakosnak? Van valami általános összegű bünti, amiért lemondtam? Köszönöm, ha segítetek!
2016. júl. 9. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:

A lemondási feltételeket nézd meg. Mindenhol máshogy van. Van, amit le lehet mondani még előtte való nap is. Van, amit nem.

Szóval először nézd meg a feltételeket és utána reklamálj.

De ha azt mondta, hogy visszautalja, akkor valószínűleg nem lesz gond. Hiszen biztosan jelezte volna, hogy nem mondható már le, amikor beszéltetek. Szóval szerintem várjál egy hetet. Hiszen még csak csütörtökön mondtad le. Nem biztos, hogy minden nap utalnak. És nem utalok naponta. Összegyűjtök pár számlát és egy héten egyszer utalok.

2016. júl. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy hét se volt hátra az utazásig... húzós. Persze a lemondási feltételek mindenütt mások, de van ahol ilyenkor már nem adnak vissza semmit (és ha nem fizetted ki előre, akkor is ki kell fizetni), vagy csak a felét.
2016. júl. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy kivárja hogy sikerül-e kiadnia, ha igen visszautalja, ha nem akkor meg nem.
2016. júl. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérdező, januárban foglaltál, júliusban, pár nappal az utazás előtt lemondtad.

Csütörtökön lemondtad, de már másnapra vártad is a pénzt.

Már bocs, de ha fél évig nem hiányzott az a pénz, akkor most mitől lett olyan sürgős hirtelen? Jó, értem én, hogy esetleg azért vártál az utolsó pillanatig, hátha van esély az elutazásra, de most a szállásadótól azt várod, hogy azonnal pattanjon és máris utaljon?

Péntek, nyár, az idegenforgalomban csúcsforgalom: nyilván az érkező vendégek fogadása, elszállásolása fontosabb, mint a nem érkező vendégnek való pénz visszautalása.


Semennyire ne legyél erőszakos - várjál szépen türelemmel, akár 1 hétig is.

U.i: nem biztos, hogy jól döntöttél - egy nyaralás még a romlófélben lévő kapcsolatokon is tud javítani :-)

2016. júl. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!