Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Egy 4*-os szállodába fogunk...

Egy 4*-os szállodába fogunk menni és azt írták emailban, hogy a reggelinél és a vagyoránál 4*-os hotelhez méltó öltözet szükséges?

Figyelt kérdés
Ez akkor mit jelent? Mit vegyek fel?

#Szállodaiöltözködés
2016. dec. 18. 08:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Ez azt jelenti, hogy ne melegitoben meg papucsban kaffogj le reggelizni meg vacsorazni sem, illetve az unnepi farmerodat is hagyd otthon. Sajnos a hotelnek ezt mar magyaraznia kell, azok miatt, akik meg az Operaba is farmerben jarkalnak.

Egyszeru szovetnadragot, ferfiaknak zakot, inget, noknek bluzt, elegansabb szabasu nadragot jelent ez az oltozet pl.

2016. dec. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
A négycsillagos azért még nem az a kategória, ahol ne lehetne farmerben lemenni reggelizni, vacsorára illik egy fokkal elegánsabban öltözni. Egyébként meg láttam én a Sofitelben, Mariottban is fürdőköpenyben, vizes hajjal reggeliző/vacsorázó vendéget, inkább az ilyenek miatt írták ki, nem a farmer a legnagyobb probléma.
2016. dec. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Ez annyit jelent, hogy nem félmeztelenül kellene megjelenni az ebédnél, vacsinál, tehát nem gy, ahogy a wellness-részlegből kislattyogtál. Nadrág, póló, ing, pulóver, nem derékra csavart törölköző meg bikinifelső. Kiöltözni, nyakkendőt kötni azért nem kell.
2016. dec. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%

Én mondjuk elég röhejesnek tartom, amikor egy vidéki 4 csillagos szálloda kiküld egy ilyen e-mailt. Az egy dolog, hogy mit illik és mit nem, de inkább örüljenek ha van vendégük és ne játszák az eszüket.


Reggelinél egyébként nem is szokott ilyen lenni, vacsoránál pedig szerintem egy farmer + ing simán elmegy, ez az ún. smart casual.

2016. dec. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
44%
4-es, te hülye vagy. Voltál már valaha életedben Butapesten kívül? Szerintem nem, négycsillagos szállodát is csak kívülről láttál eddig, a villamosablakon keresztül.
2016. dec. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
45%
#5 Ezek szerint többször voltam, mint te, hülyegyerek.
2016. dec. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
Lehet, hogy van egy-két sznob hülye (mint az 5-ös), aki kisestélyiben vagy öltönyben megy le egy wellness szállodában vacsorázni, de ez egyáltalán nem jellemző. A 4-es által írt smart casual tényleg elegendő vacsorához.
2016. dec. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

"Lehet, hogy van egy-két sznob hülye (mint az 5-ös), aki kisestélyiben vagy öltönyben megy le egy wellness szállodában vacsorázni, de ez egyáltalán nem jellemző. "


Nem azért hülyéztem le a 4-est, mert kisestélyiben járok le vacsorázni, amikor utazom (évente 5-6 alkalommal, bel- és külföldön), hanem a végtelenül primitív "minek játssza az eszét a vidéki szálloda", tipikusan "bunkópesti" beszólásért. Azt hittem, ez lejön a teljes szövegből.:-) Egyébként a #2-es választ is én írtam.


5-ös

2016. dec. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%
Ez csak annyi, hogy ne legyél olyan sutyerák, aki flipflopban meg fürdőköpenyben vacsorázik. Ing tuti nem kell, wellnessezni azért megy az ember, hogy minél kényelmesebben érezze magát, nem fog senki megszólni egy póló miatt.
2016. dec. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
43%
Utolsó: én nyíregyházi vagyok, de abszolút egyet tudok érteni a "vidéki szállodás" beszólással, mert értem, mi van mögötte. Te magad vagy az, amivel a másik kommentelőt vádolod: alapból pestinek titulálod azt, aki ilyet szól, pedig szólhattam volna én is. Szemedben a gerenda.
2016. dec. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!