Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Ha a Booking.com-on foglalok...

Ha a Booking.com-on foglalok szállást és utána a szálloda zárolja a bankszámlán lévő pénzt akkor lényegében ki van fizetve?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak biztosíték és nekem még vinnem kell készpénzt?

2017. okt. 29. 19:15
 1/10 A kérdező kommentje:
Illetve majd honnan tudjam meg hogy zárolta e a pénzt vagy nem? (azon kívűl hogy fizetnék vmi másért)
2017. okt. 29. 19:18
 2/10 anonim ***** válasza:
Nincs kifizetve. Zárolva van csak. A szálloda így győződik meg róla van-e fedezet a számládon vagy nincs. Fizetni a helyszínen tudsz majd készpénzzel vagy kártyával. A zárolást netbankon tudod ellenőrizni.
2017. okt. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Amikor majd kifizeted a kártyával előtte feloldják a zárolást elvileg. Azért mondom, hogy elvileg mert én már jártam úgy, hogy elfelejtették. Éppen ezért érdemes szólni, hogy oldják fel ha volt zárolás.
2017. okt. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én általában úgy kérem, hogy csak a különbözetet fizetem ki, a zároltat pedig tartsák meg. Elég általános gyakorlat, szokott menni. Nekem is vannak ismerőseim, akik a teljes összeget kifizették, és a zárolást csak többheti levelezés után vették le.
2017. okt. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

soha ne foglalj a bookingon

ma már odáig jutottak hogy a legtöbb szállás olcsóbb ha direktbe a hotel oldalán foglalsz

2017. okt. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem zárolták, hanem egyből le is vették a pénzt.

Néhány hét múlva küldtek egy emailt, hogy bocsi de az apartman akkor pont feljítás alatt lesz, úgyhogy sztorno a buli.

Legalább egy hét mulva vissza is utalták a pénzt.

Szóval biztosra nem mehetsz akkor sem, ha kifizetted..

2017. nov. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A zárolás csak egy biztositék a szállásadó számára.

az 5. 6. os válaszolónál a pont.

Az a biztos, amikor már a "kulcs" a kezedben és elfoglalod a szállást.


Én pl sose foglalnék hónapokra előre, mert nem tudni mi lesz. A booking.com számomra egy vicc. Kicsit fura, hogy épp akkor van csúcsidőszak, amikor én akarok menni. És nagyon szerencsésnek érezhetem magam, hogy az utolsó szobát még "ilyen olcsón" lefoglalhatom. És ezek találomra kiválasztott helyek és időpontok voltak.

Arra jó csak szerinte, hogy nagyjából tisztába legyek az árakkal és a szállodával direktben elintézni a foglalást. Viszont valamikor sokkal jobb a " csak beesek az ajtón és megkérdezem, hogy van e szabad szoba". Olyan nem volt még, hogy a környék összes szállodája teltházas volt. Ráadásul olcsóbban is kijöttem.

2017. nov. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Viszont valamikor sokkal jobb a " csak beesek az ajtón és megkérdezem, hogy van e szabad szoba". Olyan nem volt még, hogy a környék összes szállodája teltházas volt. Ráadásul olcsóbban is kijöttem."


Tényleg? Azt hittem hogy ez a módszer pont drágább, mert ha már ott vagy akkor ki tudnák használni hogy vagy többet fizetsz mint ami a neten van, vagy mehetsz az utcára aludni pár napig. :D

2017. nov. 1. 13:55
 9/10 anonim válasza:
Tényleg olcsóbb beesni, vagy magától a szállodától rendelni szobát, és nem a booking, vagy hasonlón. Ők ebből élnek, és igen sokat tesznek rá a szoba árára...
2018. márc. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

De 1-2 nappal elötte már a bookingon is lehet találni jó árakat.

Én tavaly a szlovén tengerpart közelében 27 ezerért kaptam apartmant egy hétre! a bookingon.

2018. márc. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!