Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Booking.com, wizztours vagy...

Booking.com, wizztours vagy egyéb utazási iroda? Olcsóbban kijövök a booking.commal? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Booking.comon olyan szállást is tudok foglalni, ami nincs a kínálatban itthon. Repjegyet Spanyol a találok a wizz vagy ryanairen. Utasbiztosítást a netrisken tudok kötni.. Transzfert meg a hotelen keresztül intézni. Még sosem mentem utazási iroda nélkül, de úgy látom jobban megérné.?????

2018. ápr. 30. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha úgy látod, akkor mi a kérdés?
2018. ápr. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát hogy van-e vkinek tapasztalata ebben? Illetve a booking.commal
2018. ápr. 30. 10:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Már körülbelül harmincszor foglaltam a booking.com-on szállást különösebb probléma nélkül.
2018. ápr. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem van tapasztalatom elég irodán keresztüli és iroda nélküli utazásban.


Ha egy összetettebb útra megyünk, amit egy iroda nem tud kínálni akkor mindent külön foglalunk. Pl Spanyol körút, ahol Barcelonába megyünk repülövel, aztán vonatozunk Madridba...


De pl egy Kanári nyaralásra kompakt utat veszünk meg, repjeggyel transzfer szállás és étkezés.

Ezek az utak jóval olcsobbak mint ha mindent külön foglalnánk, már rengetegszer végig néztem, végig kerestem, hogy mennyibe kerülne ugyan azt az utat(ugyan abba a hotelbe) külön leszervezni de mindig az iroda árai gyöztek. ENnek oka, hogy az iroda megveszi a hotelektöl x szobát és a rep társaságoktól x helyet. Ezeket kombinálja ahogy tudja, hogy a legolcsobban kijöjjön.


A kérdésre az a válasz, hogy megnézed az utazási iroda árát, és megnézed az árakat külön is...

2018. ápr. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Az utazási iroda annak a letűnt kornak a találmánya, amikor az emberek csak interurbán telefonon, az útikönyvek felsorolása alapján tudtak volna szállást, miegymást foglalni.

Az internet kb 20 éve megváltoztatta, ezt, csak rengetegen nem vették észre.

Természetes, hogy civilizált ember képes maga repülőjegyet és szállást foglalni. Sőt, továbbfejleszteném a módszeredet, mert transzfert is csak a lúzerek foglalnak a hotelnél. Előszedet a google-t és megtervezted vele, milyen . közösségi közlekedés jár a reptér és a hotel közt. És ha elfogadsz még egy tanácsot, biztosítást is a nyuggerek kötnek csak. Van EU egészségbiztosíási kártya. Ingyen. Mint tudatos és értelmes polgár váltsd ki és használd azt.

2018. ápr. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi már igényeltem is ügyfélkapun keresztül . Nem tudtam, hogy lehet ilyet. Biztos azért van titokban, mert ingyenes
2018. ápr. 30. 16:29
 7/8 anonim ***** válasza:
58%

4-es látszik, hogy sokat nem utazol vagy csak olcsó hotelekben szállsz meg, és még semmi sem történt veled egy utadon sem.


Elöször is a biztosítás nagyon nagyon fontos. Lehet 100 túristából csak eggyel történik valami de ha az pont te vagy akkor elég nagy bajban leszel ha nincsen biztosításod. Habár Eu-ban sürgösségi ellátásra elég a sima eus biztosítás, de sürggösségin túl már nem. Èn voltam tolmács egy német nö Mo-i szélütésénél, amikor az asszony stabilizálódott és a korház elengedte, de az EU-s biztosítása a rehabot csak Németországban fizette volna tovább. A nö is vissza akart menni az országába na de közúton nem volt szállítható, egy betegszállítás pedig 10.000€ lett volna. A korház probálta tólogatni a kiadatását, hogy a gyerekei össze tudjanak szedni 10.000€-t aztán közben a hölgy meghalt, és nem kellett tovább tolmácsolnom.(habár mennyi volt a halott hazaszállítatása már nem tudom)

Ezek után mindig van biztosításunk Eun belül is. Elég ha van egy durvább csipö vagy más törésed, ahol feküdnöd kell hetekig, de nem vagy korházra szorulva, de autóval nem szállíthatnak... Nekünk a családnak 4 fö 50.000Ft-ba kerül az éves világra szólo biztosítás(mi sokat repülünk europán kívül is), és ebben még benne lenne ha Mo-n történne a baleset de nem a lakhelyhez közel...


Szervezett utak nagy hotelekbe egyben olcsobbak. Pl elakarsz menni x Spanyol tengerpartra. Ott a nagy és jó hotelek szinte mind levannak szerzödve külömbözö utazási irodákkal. Ezek mind az irodákon keresztül olcsobbak. Magánszállások vagy kicsi hotelek persze olcsobbak irodán keresztül. DE amit a neten foglalsz is egy irodán keresztül megy, ha csak nem a szálloda vagy szállás saját oldalán fizeted. A netes oldalak is proviziót kapnak úgy ahogy az irodák is az eladás után. Egyetlen netes oldal sem csinálja ingyen a közvetítést.

Mi többször csináltuk azt, hogy kinéztük a neten és bementünke gyirodába és kértük azt az árat amit a neten láttunk.


Ami még jó az egyben foglalt utakkal, ha valami történik közben akkor mindenért az utazási iroda felelös. Pl kilyukad a transzerbusz kereke és lekésed a repülödet akkor az utazási iroda kötelessége felrakni téged a következö járatra. Ugyan így van pl mikor egyéb problémák jönnek közbe.

Nekünk többször volt probléma, hogy csúnya szobát kaptunk avgy nem azt amit foglaltunk, akkor a kihelyezett idegenvezetö rögtön rendezte. De olyan is volt, hogy betegség miatt lekéstük a járatot, másnap a transzfer ugyan úgy várt minket.


De egy összetettebb útnál mi is külön külön foglalunk.

2018. ápr. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%

Igen, ez a 47%-os válaszoló mindig azt hangoztatja, hogy a biztosítás egy teljesen felesleges dolog és az EU kártya bőven elég.


Én erre csak azt tudom mondani, hogy addig jár a korsó a kútra amíg el nem törik.

2018. ápr. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!