Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Ha csak későn érek oda a...

Ha csak későn érek oda a hotelhoz, amiben előre foglaltam, kiadhatják másnak a szobát előttem?

Figyelt kérdés
Tehát ahol mondjuk azt írják, hogy 2-től lehet elfoglalni a szobát, de én csak este 9-kor fogok odaérni, kiadhatják előttem másnak a szobát? Megtesznek ilyet a hotelek?
2018. jún. 2. 22:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Az, hogy 2-től lehet elfoglalni, nem azt jelenti, hogy 2-kor kell, hanem azt, hogy 2 előtt nem lehet, mert takarítanak.


Valószínűleg le van írva a hotel honlapján, hogy van-e folyamatos recepció (ha hotel, akkor valószínűleg igen), vagy egy konkrét időintervallum van megadva a megérkezésre. Ha úgyis mindig van ott valaki, akkor tök mindegy nekik, hogy mikor érsz oda, kisebb panzióknál viszont külön megy oda a tulaj és nem illendő átbszni.


De miért nem egyeztetsz a hotellel, és akkor biztosan nem adják oda másnak a szobát.

2018. jún. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Jól írja az első. A 2 óra szoba foglalás nem azt jelenti, hogy neked 2 órakor át kell venni a szoba kulcsokat, hanem azt, hogy 2 óránál korábban hiába érsz a szállodába, nem adnak ki szobát, mert takarítás van. Ha tudod, hogy későn érsz oda, akkor jelezd a szálloda felé, hogy nagyjából este 9 órára érsz oda. A legtöbb szállodában 24 órás recepció van, és tudomásul veszik, hogy későn érkezel. A szobát nem adják ki másnak, ha előre foglaltál, vagy fizettél ki.
2018. jún. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Tényleg nem értem, miért nem jelzed a hotelnek- ez lenne a legegyszerűbb módja.


Ha viszont külföldi szállodáról van szó és pl. a Bookingon foglaltál, akkor előfordulhat, hogy este 6-kor zárolnak a számládon x összeget - mert több szállásnál olvastam, hogy amennyiben a vendég nem érkezik meg este 6-ig , akkor az első éjszakát automatikusan felszámolják (van, ahol teljes időszakot)

2018. jún. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Arra készülj, hogy a legócskább szobát kapod meg utolsónak, ha ez hotel vagy szálloda.
2018. jún. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

ma 10:33

ez nem igaz.

Mi amikor tudjuk, hogy későn érkezünk, mindig üzenünk, vagy telefonálunk a szállodába. Szobát meg azt kapjuk amit rendeltünk. Ha pl: tengerre néző, delux szobáért fizetek akkor nem adhatnak egy konyha melletti kis lyukat. Szobafoglalásnál lehet mondani az igényeidet.

2018. jún. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Elvileg nem szabadna, de ha nem volt előre semmi kifizetve, akkor bizony sajnos előfordul. Egy barátom nemrég járt így, igaz, ő éjfél körül érkezett oda. Könnyedén megelőzhető, ha eleve írsz/telefonálsz a szállodának, hogy mikor érkeztek.
2018. jún. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

>> akkor bizony sajnos előfordul...


Nem igaz, nem fordul elő. Én számtalanszor érkeztem éjjel 2-kor (mert csak úgy volt gép a szomszéd város repülőterére), az éjjeli recepciós ott szunyókált a pulton, csengettem, felkelt, beengedett és kiadta a szobámat. Ez a normális.

Egy szoba foglalásakor egy szerződést kötsz velük, azt be kell tartani, függetlenül attól, hogy mikor fizetsz. Ezért is szoktak zárolni egy vagy több napot.

Ha egyáltalán nem érkeznél meg, akkor sem adják ki a szobádat másnap délig.

2018. jún. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7 Az, hogy veled még nem fordult elő, egyáltalán nem jelenti azt, hogy nem is fordulhat elő. A szállásadók sem mind szentek, nem tartanak be mindig mindent. Jöhet például egy nagyobb társaság, akik több szobát foglalnának (és fizetnének) egyszerre, de csak a te kétágyasoddal együtt tudnak nekik elég szobát adni, és máris a kutyát sem érdekli, hogy tiéd a szoba, ha ráadásul az sem tuti, hogy megjelensz. Mi egyszer érkeztünk viszonylag későn, Cordovában, Spanyolországban, este fél kilencre értünk az előre foglalt, de ki nem fizetett szállásra, és nem volt meg a szoba. Azzal jöttek, hogy valami technikai bibi történt, mert hozzájuk nem ment be a foglalásunk, de tutira kamu volt. Valószínűbb, hogy a fenti történhetett velünk.
2018. jún. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kulturált ember jelzi a szálloda felé az esetleges késést főleg úgy, hogy már hetekkel előre tudod, hogy késni fogsz!!

Pont!

2018. jún. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
41%

Kedves kulturált ember,

ha egyszer nincs időkorláta annak, hogy mikor érkezel, miért kell bejelenteni azt, hogy később érkezel ? Mihez képest később ? Mert, ugye érkezhetsz délben 2-től másnap déli 2-ig.

2018. jún. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!