Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Nem tartjátok igazságtalannak,...

Nem tartjátok igazságtalannak, hogy egy Booking-on foglalt szállás pár nappal az időpont előtti lemondás esetén ki kell fizetni a teljes árat?

Figyelt kérdés

Ez olyan, mintha a zöldségestől rendelek 20 kiló epret, és másnap azt mondom, hogy mégsem kell, de ő kifizetteti velem.

Tudom, hogy amikor lefoglalom a szobát, ott van fehéren feketén, hogy mivel jár a lemondás, de az igazságosságra gondolok. Hiszen, nem is biztos, hogy a szállás bukott bármit is, mert lehet, hogy a szoba felszabadulása miatt lefoglalta más utánam.


2018. jún. 23. 14:10
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Az, hogy veszteséget okozok, csupán feltételezés. Ezt miért nem értitek? Ha én lefoglalok egy szállást július 1-4-ig, és 1-én szólok, hogy mégsem megyek, akkor a szoba felszabadul. Ha nem megy oda senki 4-éig, akkor oké, veszteséget okoztam, térítsek. De ha 4-én kiveszi valaki a szobát, akkor 1-3-ig okoztam veszteséget, tehát jogtalan kártérítést kérnie 4-ére tőlem, csak 1-3-áig jogos a kártérítési igénye. Melyik része nem érthető ennek? Viszont az, hogy mekkora miattam a kára, az július 1-én nem derül ki, csak 4-én. Igen, barátaim, nagyon sokan keresnek hirtelen szállást és csak egy vagy max két éjszakára. Nem mindenki nyaralni megy szállásra, még ha ez nektek nem is világos.
2018. jún. 23. 15:29
 12/40 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom, ha neked a munkád során kárt okoznak a hozzád hasonló nagyon intelligens és jóérzésű emberek, boldogan tapsikolva bólogatsz hogy nem kell megtéríteni nagyon ügyesek vagytok csak így tovább ugye?
2018. jún. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
81%

#11

bookingot ilyet nem csinálhat. Fogd már fel.

2018. jún. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:

12-es, örülök, hogy mindenki hülye rajtad kívül, de te nem fogod fel, hogy nem a károkozás megtérítése ellen vagyok, hanem a kárt nem okozott lemondás megtérítése ellen. Ami viszont nem derülhet ki előre, hanem csak utólag.


13-as! mit nem csinálhat a Booking?

2018. jún. 23. 15:47
 15/40 anonim ***** válasza:
79%
Már leírtam csak analfabéta vagy.
2018. jún. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

Te meg tanulj meg fogalmazni, mert az arcomba toltál egy magyartalan mondatot:

"Amúgy a booking rendszere éppen nem engedi hogy lefogja más a szállást ha már nem fizetik vissza."


éppen nem, ha már nem... marha okos...

2018. jún. 23. 16:00
 17/40 A kérdező kommentje:

Hé, paraszt, melyik út megyen Budára...

"Megyen..." És én vagyok a paraszt...

2018. jún. 23. 16:01
 18/40 anonim ***** válasza:
88%
Sok szállodás/panziós ismerősöm van, igazán imádják a magadfajtákat...te nyugodtan verheted a f szukat a csalánba, de ha ők teszik ezt, az már szemét dolog, mi? Bár nem tudom, ebben mi az igazságtalan. Ha veszel egy ruhát és nem tetszik, azt is csak záros határidőn belül veszik vissza pénzvisszafizetéssel, utána már nem. Na a szállással is pont ez van, ha az utolsó pillanatban mondod vissza, akkor bizony fizetni kell, mivel úgy 90% (pláne főszezonban), hogy valaki más a te tökölésed miatt választott másik szálláshelyet, látva, hogy teltház van.
2018. jún. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

"akkor bizony fizetni kell, mivel úgy 90% (pláne főszezonban), hogy valaki más a te tökölésed miatt választott másik szálláshelyet, látva, hogy teltház van.

"


Na, ez a 90%-os tippelgetés ami igazságtalan. Kártérítés kell, jogos, de csak a kárt kell megtéríteni, nem egy tippet. Ha nem veszi ki senki miattam, akkor jogos a kártérítés, ha kiveszi, akkor nem. Ennyire nem érteni madzsar?

2018. jún. 23. 16:22
 20/40 anonim ***** válasza:
100%
máskor ennek tudatában utazgatsz, hogyha lemondod az utat akkor is fizetned kell. Ha nem tetszik akkor nem utazol.
2018. jún. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!