Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Nem tartjátok igazságtalannak,...

Nem tartjátok igazságtalannak, hogy egy Booking-on foglalt szállás pár nappal az időpont előtti lemondás esetén ki kell fizetni a teljes árat?

Figyelt kérdés

Ez olyan, mintha a zöldségestől rendelek 20 kiló epret, és másnap azt mondom, hogy mégsem kell, de ő kifizetteti velem.

Tudom, hogy amikor lefoglalom a szobát, ott van fehéren feketén, hogy mivel jár a lemondás, de az igazságosságra gondolok. Hiszen, nem is biztos, hogy a szállás bukott bármit is, mert lehet, hogy a szoba felszabadulása miatt lefoglalta más utánam.


2018. jún. 23. 14:10
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

Bocsika, de azt nem lehet ellenőrizni, hogy a pár hét alatt, amíg le volt foglalva a szoba, vajon valaki nem nézte-e meg. A boltban sem tudhatod, hányan akarták megvenni utánad azt a pólót, amit te elvittél.

Ha nem tetszik a rendszer, akkor válaszd a legősibb szállásfoglaló módszert, hogy becsattogsz a recepcióra és érdeklődsz, van-e szabad helyük. Gondolom, az nem fog problémát okozni, ha esetleg többe kerül majd, ha már ekkora a mellényed.

Ne te osszál már itt mindenkit a szövegértéséről, légyszi. Te vagy az, aki nem képes tudomásul venni egy általa igénybe vett szolgáltatás feltételeit.

2018. jún. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

Szinte mindig a bookingon foglalok. Ès szinte minden esetben kétfajta szàllàs létezik.


Az első az olcsóbb, nem visszatéríthető, lemondàs esetén sem. És ez egyértelműen fel is van tüntetve az ajàblat mellett.


A màsik a dràgàbb, ami bizonyos feltételek meklett visszatéríthető.

Te azzal, hogy lefoglaltad a szàllàsod a fent leírt feltélekkel, elfogadtàl / alàírtàl egy szerződést.

Ezt nem fogjàk a kedvedért vàltoztatni. Meg kell nézni, mit írsz alà.


Ha pl tudom, hogy biztosan megyek, és gyorsan kell a szàllàs, akkor àltalàban az olcsóbb, de nem visszatéríthetőt szoktam én is vàlasztani.


Ha viszont még csak tervezem az utat, vagy bàrmi közbejöhet, akkor fizetek inkàbb picit többet, de olyat vàlasztok, ami ingyenesen lemondható.


Repjegyeknél is így van, a módosítható mindig többe kerül.

2018. jún. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:
20-as, látom értetted a kérdést...
2018. jún. 23. 16:56
 24/40 A kérdező kommentje:
21-es! Az, hogy a foglalás, és az érkezés időpontja között ki és hányszor nézegette a szállást, irreleváns. Kára akkor lesz, ha a lemondásom esetén AZT KÖVETŐEN nem veszi ki a szobát, azaz üresen áll. Ha az adott időpontban nem én vagyok ott, hanem más, azzal nem keletkezik kára.
2018. jún. 23. 16:58
 25/40 A kérdező kommentje:
22-es, köszönöm a magyarázatot, pontosan tudom, hogy milyen szállásfoglalási lehetőségek vannak a Booking-on. Próbáld meg értelmezni a kérdésem, légyszíves, mert úgy tűnik, nem érted.
2018. jún. 23. 17:00
 26/40 A kérdező kommentje:

Van egy kiadó szobám. Egy frekventált helyen. A szoba ára egy éjszakára 20.000 forint. Ha a teljes hónap 30 napján folyamatosan lakják a szobát, az én bevételem 600.000 forint. Ez a max, amit egy hónapban tudok keresni a szobával.


Lefoglalták a szobát egy hétre, amit az utolsó pillanatban lemondtak. Az első éjjelre üresen is állt a szoba, a veszteségem 20.000 forint. Viszint jöttek az "ősi módszer hívei" szép sorban, és a maradék hat napra ki tudtam adni a szobát, amit előzőleg lemondtak. Viszont aki lemondta, azzal szépen kifizettettem a 140.000 forintot. De a hónapban 29 napot foglalt volt a szoba, így a lemondási pénzzel együtt a havi bevételem 720.000 forint volt, 120.000-el több, mint a maximális bevételem, ami csak lehetne a szobából úgy, hogy sem szolgáltatást nem bővítettem, sem árat nem emeltem.


Ha megfigyelitek a kérdésemet, egy kicsit feljebb görgettek, nem az a kérdésem, hogy jogos-e vagy felháborító-e, hanem az, hogy igazságos-e. Akkor lenne igazságos szerintem, ha a kiesett 20.000 forintot fizetettném ki a lemondóval,mert nekem akkora kárt okozott, és nem 140.000 forintot.


Függetlenül attól a magyarságból abszolút kihalt, vadkapitalista szemlélettől, hogy eszetekbe sem jutna, mi lenne, ha a foglalás kezdő napján vagy kicsivel előtte meghal a gyereketek, szüleitek, vagy eltörik bármitek, vagy közeli hozzátartozó kerül mondjuk kórházba, és megannyi millió baj érhet a tervezett utazáskor vagy közvetlen előtte. De te csak fizess, mert rákattintottál valamire. A helyzet, hogy minden ágazatban van nem várt veszteség. Betegség, időjárás, tűzvész, karbantartás... Egy szállásadó a jó híre miatt bizony simán le kell tudnia 10%-ot nyelni az ilyen gigszerek miatt.

2018. jún. 23. 17:34
 27/40 Norman Bates ***** válasza:
100%
Ha nem tetszik a rendszer akkor ne hasznald.... Semmi ertelme itt sirankozni meg igazsagtalansaggal dobalozni. Mielott lefoglalod a szobat elolvasod a felteteleket es akkor foglalsz, ha egyetertessz, fuggetlenul attol, hogy szerinted igazsagos-e vagy sem.
2018. jún. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%

"Egy szállásadó a jó híre miatt bizony simán le kell tudnia 10%-ot nyelni az ilyen gigszerek miatt."


Bezzeg, ha a te fizetésedből vonnának le 10%-ot, mert "le tudod nyelni" akkor te hőbörögnél a világon a leghangosabban.

2018. jún. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:

28-as, sokkal többet is levonnak. A teljes fizetésemmel felelek.


27-es. Lapozz, ha nem érted a lényeget. Ne érezd magad kötelezve, hogy válaszolj mindenhova.

2018. jún. 23. 18:27
 30/40 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, mondtunk már le komplett 2 hetes tunéziai utat 3 főre haláleset miatt...és sajnos igen, ki kellett fizetnünk. Ez van, sajnálatos, de ők is pénzből élnek. Ha minden méltányosságot megadnának, óriási lenne a veszteségük -> fel kellene verniük az árakat -> az emberek nem engedhetnék meg maguknak az utazást. Lehet, hogy te sem. Pont azért kapsz olcsóbban szállást, mert az ilyen eseteket is felszámolják.

A "beesünk a recepcióra a kofferrel és szobát kérünk"-elvet meg manapság igen kevesen követik (többek között pont a netes foglalás sikere miatt), erre egyetlen szállás sem fog alapozni.

Egy airbnb-s kiadó lakást meg ne hasonlítsunk már össze egy nagyüzemben működő hotellel, akiknek ez a fő bevételi forrásuk. Hidd el, nem fogja érdekelni őket egy-két hozzád hasonló siránkozása, ha helyetted van sok száz elégedett vendégük.

2018. jún. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!