Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Mit tehetek, ha a booking.com-...

Mit tehetek, ha a booking.com-on foglalt szállásra nem tudok bejelentkezni és a booking.com-ot sem lehet elérni telefonon?

Figyelt kérdés

Foglaltunk szállást a booking.com-on, de a szállásra érve ott nem volt senki. Felhívva a megadott számot, közölte a nő, hogy várjunk, majd jön. Egy órát vártunk, majd ismételt megkeresésre közölte, hogy várjunk tovább, mert most nem ér rá odamenni. Ekkor felhívtuk a booking.com-ot, ahol két menüpont van csak, de egyik sem problémára vonatkozik. A booking.com géphangja közölte, hogy pillanatnyilag nem tud embert kapcsolni. (gondolom a 7 óra időeltérés miatt) Mindezt 1400 forintos percdíjért. Egy idő után aztán elegünk lett és úgy döntöttünk, hogy nem várunk tovább a teljesen bizonytalanra és eljöttünk. Ekkor ott voltunk, hogy se szállás, se segítség, magunknak kellett megoldani a problémát, ami persze egy csomó plusz költséget jelentett. (Ezt persze megírtam a booking.com-nak, de nem válaszoltak.)

Ez esetben szerencsére találtunk magunk megoldást, de mit tehetek akkor ha legközelebb ez nem sikerül?



#hotel #átverés #elérhtetlen
2019. febr. 18. 10:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
A booking.com csak egy közvetítő, szerződés a szállással jön létre. Ha miattuk károd keletkezett, a szálláson kell behajtani.
2019. febr. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Így van, ne a Booking.com felé jelezd a problémát és a kárigényt, hanem a szállás felé. Mondjuk elég gáz szituáció, szóval érdemes jelezni a közvetítő felé is, hogy ismétlődő probléma esetén letilthassák a szálláshelyet.
2019. febr. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Ez nem hotel volt, hanem valami apartman. (Vagy hotelnek alcazott apartman.) Egy hotelnel van vegig recepcio. Legkozelebb, ha nem akartok ilyennel szivni, hotelbe foglaljatok, meg ha dragabb is, olyanba, ahol az utca feloli bejaratnal ki van irva nagy betukkel, hogy HOTEL. :)
2019. febr. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Sokan hülyének néznek hogy én inkább airbnb-zek. Nálam ott egyszer mondták vissza a szállást úgy hogy már úton voltam, aztán az airbnb egyből hívott hogy segítenek, kivettek nekem egy szállodai szobát két éjszakára meg aztán foglaltam egy sokkal jobb szállást tök ingyen, és az eredeti foglalás összegét is azonnal visszautalták. Az eredeti szállásadóm meg repült az oldalról. A booking mikor csinál ilyet?
2019. febr. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

"Sokan hülyének néznek hogy én inkább airbnb-zek."


En inkabb hotelezek, oldaltol fuggetlenul, hacsak nem fontos, hogy teljes lakast kapjak egy hosszabb idotartamra. Az esetek 70%-ban volt valami gond a becsekkolassal. Tulaj nem beszel angolul, kesik, nehez megtalalni mert tul bena leirni a pontos cimet, stb. Ha 2+ hetre megyek, egy ennyi belefer, de ha par napra, nem kockaztatom, hogy egy orat a szallas keresesevel es tulajra varassal lojjek el.

2019. febr. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A Hotelben pár szoba valami magánemberé, az adja így ki. Én még sosem hallottam ilyet, de hát egy távoli kontinensen bármi lehet. A hotel a saját honlapján drágábban kínálta a szobát, azért választottam őket, nem tudtam, hogy ez nem ugyanaz. A képek is mind ugyanazok voltak, mint a hotel honlapján lévők.

A booking.com ügyfélszolgálatát meg tényleg nem lehet elérni, itthon ismét próbáltam, de tíz perc után meguntam. Érthető hogy kint nem akarok egy szoba árát telefonálásra elölteni.

2019. febr. 18. 11:29
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem gyógyír a bajodra, de másokat meg tudsz kímélni a bajoktól, ha a szállásadó minősítését durván lehúzod, s véleményt is írsz róla.
2019. febr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a számot próbáltad? 06 1 77 77 400


Ezt tanácsolják: Ha nálunk foglalt, felgyorsíthatja hívását azzal, hogy előkészíti visszaigazolási számát és PIN-kódját.

2019. febr. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#7: Nem tudok értékelést írni, mert a szállás másnap törölte a foglalásom, a booking.com pedig csak olyan értékelést enged, ahol a vendég el is töltötte az éjszakát.

#8: Igen ezt a számot próbáltam, de ez a szám elérhetetlen. Ma is próbálkoztam vele, vagy negyed órát vártam, de nem vette fel élő ember, csak várakoztatott.

2019. febr. 18. 17:05
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, melyik volt az a távoli kontinens, de ha pl. Dél-Amerika, nem csodálkozok semmin... Ha a világ végére utazok, biztos csak valami tuti megbízható szállodába foglalok, nem ilyen bizonytalan szobát választok... Ezen felül minden szállás kéri, hogy add meg, kb. mikor érkezel, gyanút kellett volna fognotok, ha a tulaj ezzel nem foglalkozott.


Tanulópénz, írhatsz a Booking.com-nak, hogy vegyék le ezt a szállásadót.

2019. febr. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!