Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan zajlik egy NAV ellenőrz...

Hogyan zajlik egy NAV ellenőrzés KATÁS egyéni vállalkozóknál? Valaki futott már bele?

Figyelt kérdés

Nemrég indultam mint katás ev, jelenleg egy céggel állok csak szerződésben, de tőlük annyi munkát kapok, hogy az is bőven kitölti a kapacitásom.

Úgy tudom, ilyen esetben felmerül a NAV-nál a bújtatott foglalkoztatás gyanúja, és ellenőrzésre lehet számítani.

Pontosan hogy zajlik egy ilyen ellenőrzés, mire kell számítani? Személyesen felkeresnek? Miket kérdeznek? Előre értesítenek, vagy egyszer csak betoppannak?


Akinek volt már dolga ilyennel, kérem írjon!



2019. aug. 2. 16:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmi olyan szabály nincs, hogy ne vállalhatnál csak egyetlen cégnél munkát. Én nyelvtanár vagyok, két éve vagyok katás, a számláim 80%-a ugyanannak a nyelviskolának megy. Még soha senki nem csesztetett emiatt.

Egy normális szerződésből amúgy már eleve kiderül, hogy szó sincs munkaviszonyról. Teljesen más az egész. Van egyébként hét feltétel, amiből legalább kettőnek meg kell felelni, és akkor tutira békén hagynak. Ezeket a feltételeket a neten is megtalálod.

[link]

Itt is elolvashatod őket. Ha nem bent a cégnél végzed a munkát, hanem otthon, te döntöd el, mikor mennyit vállalsz, hogy osztod be az időd, milyen módszerrel végzed el a munkát, akkor nem érheti szó a ház elejét.

De amúgy még nem hallottam egyetlen katástól sem, hogy emiatt ellenőrizték volna, pedig kapásból a nyelvsulinál nem vagyunk kevesen.

2019. aug. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
ilyen miatt nem fognak csesztetni, nekem is a számláim 80%-a egy céghez megy, ez teljesen véletlen amúgy, ők a fő megrendelőim állandóan.
2019. aug. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
De bizony, elindultak az ellenőrzések, egy közel 30 kérdésből álló kérdőívet küldözgetnek első körben. Én eddig inkább olyannal találkoztam, aki munkaviszonyos volt adott cégnél, majd a mv megszűnése után katásként visszaszámlázott.
2019. aug. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Utolsó: milyen kérdések vannak ebben a kérdőívben? Ha kitöltöm akkor utána békén hagynak?

Az én számláiknak jelenleg 100%-a egyetlen céghez megy.

A 7 pontról már én is hallottam.

Itthonról dolgozom, székhelyem a saját lakcímem.

Saját eszközeimmel dolgozom (ez benne van a megbízási szerződésben is)

Illetve projekt alapon, tehát teljesen szabad beosztásban, egyedül a határidő köt.

Ez már elegendő ahhoz, hogy békén hagyjanak?

2019. aug. 2. 18:51
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

eleve nem köthető megbízási, csak vállalkozási szerződés.

Ha küldesz priviben egy mailt, átdobom a kérdőívet.

2019. aug. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Miért nem lehet megbízási szerződés? Ment a privi.
2019. aug. 2. 19:17
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
Lehet megbízási szerződés, sok éve megbízási szerződéssel dolgozom mint szolgáltató sok cégnek..
2019. aug. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

MErt a megbízási szerződés eleve kiköti, hogy a megbízó utasítása alapján kell eljárni, a költségeket a megbízó állja.

NEm tanácsos katásnál...

2019. aug. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Utolsó : az én szerződésemben nincs ilyen. Olyan van benne, hogy a megbízott a munkavégzéshez az eszközöket magának biztosítja, valamint projekt alapon veszi igénybe a szolgáltatásaim.
2019. aug. 10. 18:50
 10/12 A kérdező kommentje:
Illetve még az, hogy hány munkanap a határidő át adott projekt elvégzésére. Ez is utasításnak számít?
2019. aug. 10. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!