Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy katás mikrovállalkozónak...

Egy katás mikrovállalkozónak mennyi gyerektartást kell fizetni?

Figyelt kérdés
2019. aug. 14. 07:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Amennyit a bíróság megítél
2019. aug. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Azt hallottam, egyre inkább afelé mozdulnak el a bíróságok, hogy a gyereknevelés költségét próbálják megsaccolni, és csak másodrendű a gyerektartásra kötelezett jövedelme.

Magyarul: aki minimálbérre van bejelentve vagy feketén dolgozik, kevésbé tudja megszívatni a volt párját, de aki nagyon magas jövedelmű, annak a volt párja kevésbé számíthat arra, hogy a gyerektartásból majd neki is habzsi-dőzsi lesz sok éven át.

2019. aug. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14%
Amennyit a lelkiismerete és gyerekének a szeretete diktál.
2019. aug. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akár fizetésre kötelezettként, akár kedvezményezettként kérdezed, ismerned kell a bírósági határozatot.


Az idők folyamán többféle változat alakult ki

• a jövedelem adott százalékát kell fizetni;

• a jövedelem adott százalékát kell fizetni, de van egy alsó határ összeg, amit mindenképp fizetni kell, jövedelemtől függetlenül;

• adott összeget kell fizetni, jövedelemtől függetlenül.


Ha adott százalék van megállapítva (például, gyerekenként a jövedelem 20%-a, két gyerek esetén így a jövedelem 40%-a), akkor vállalkozónál (KATA-snál, nem KATA-snál is) ebből a szempontból a bruttó bevétel 60%-a számít jövedelemnek, és ennek az adott százalékát (a példámban, két gyereknél 40%-át) kell fizetni. (Ez nem általános százalékos fizetés esetén sem, hogy egy gyerekre 20%, két gyerekre 40%; ez az egyedi bírósági döntéstől függ. Aminek, ráadásul, jelentős változás esetén, bármelyik fél kezdeményezheti a módosítását.)

2019. aug. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%
Én úgy tudom, ma már minden esetben konkrét összeget állapít meg a bíróság. (Ha rosszul tudom, javítsatok ki.)
2019. aug. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy ideje már igen, konkrét összeg van, de régen bevett szokás volt a százalékos arány minimum összeggel. Pl a mindenkori nettó jövedelmének 20%a, de minimum 20e ft
2019. aug. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!