Ki fizeti az áfát?

Figyelt kérdés
Magyar kftvel megyek ki 1 hónapra dolgozni. Ki fizeti az áfát? Én vagy a magánszemély? Be kell jelentkeznem a külföldi adóhatóságnál be kell jelentkeznem hogy ott dolgozok 1 hónapig? A magyar számlát elfogadják a kinti hitel kiadásához?
2019. aug. 30. 09:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Miféle ÁFÁ-t?!

"Te" vagy a KFT és beszámlázol? Vagy a KFT alkalmaz téged?

2019. aug. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Saját kft. Milyen áfa? Amit be kell fizetnem. Csak nem tudom hogy külföldre számlázáskor én fizetem vagy aki felvállaltatta velem a munkát.
2019. aug. 30. 09:32
 3/9 Pupusz ***** válasza:
Magyar kft-ként külföldre áfa nélkül számlázol.
2019. aug. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Pupusz ***** válasza:
EU-n belül legalábbis.
2019. aug. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Magánszemélynek mióta áfa nélkül szamlaz ?


Normális áfás számlát adsz. Ha akarod bejelentkezhetsz ottani áfa körbe akkor ottani áfát

2019. aug. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Saját kft külföldön, tessék a könyvelődnél informálódni! Kulcskérdés hogy MI kerül számlázásra, a kinti hitelintézetnél kell aziránt érdeklődni hogy elfogadják-e a mgyar számlát, feltételezem építőipari történet, és ott elég valószínű hogy nem úszod meg magyar számlázással! Tessék a könyvelődet kérdezni
2019. aug. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok és nem kívánságműsor ám, a konkrét helyzetet elemezve lehet eldönteni milyen számlát és hogy állítunk ki
2019. aug. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A könyvelő semmit nem tudott segíteni ebben.
2019. aug. 30. 22:03
 9/9 anonim ***** válasza:
akkor olyan könyvelőt kell keresni, aki tud ebben segíteni (esetleg adótanácsadót) Sajnos tudom, hogy sok könyvelő ezen kérdésekben inkompetens. Meg kell kérni, hogy járjon utána, vagy pedig könyvelőt váltani.... Én pl. ha olyan kérdés adódik, amiben nem tudok rögtön választ adni, akkor utánakeresek, egyeztetek több kollégával és mindig megszületik a válasz. De ettől többet tényleg csak a részletek pontos ismeretében lehet segíteni bárkinek is, ráadásul ez nem egyszerű kérdés, a válaszhoz idő és pénz is kell....
2019. szept. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!